PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Trzęsie przy hamowaniu po 4 miesiacach od wymiany tarcz



gregor_lca
26-04-2014, 11:05
Witam. Kupiłem auto ktore biło podczas hamowania. Wymieniłem tarcze + klocki (TRW) , problem ustał. Po 4 miesiacach jazdy bicie powróciło lecz troche inne... bije przy hamowaniu w okolicach 60km/h +/-10km/h , ponizej i powyzej nic nie bije. Wczesniej na starych tarczach biło od 60 w góre. Raczej gwałtownie nie hamowałem wtedy i nie wjechałem w zimna wode zwłaszcza ze docieraly sie w okresie zimowym styczen - kwiecień.

Aha i drga kierownica lekko powyzej 100km/h ale ona drgała przed i po wymianie tarcz ale przy okazji o to pytam czy te problemy mogły sie nałożyc.

Koncówki drązków może? jesli chodzi o hamowanie.

Felgi stalowe , opony były zimowe i biło, zmieniłem ostatnio na letnie alu (wyważone od razu) i to samo wiec felgi odpadają.

Netoper
26-04-2014, 11:14
Po 4 miesiacach jazdy bicie powróciło
Na to ma wpływ : nie oczyszczenie flansz przed montażem, wadliwe tarcze, bicie na łożysku/flanszy, przegrzanie tarcz przez pierwsze ~500 kilometrów.
Z dodatkowych spraw, jakieś luzy poziome: przekładnia, drążki i końcówki kierownicze.

gnieciuch
26-04-2014, 12:13
Wymieniłem tarcze + klocki (TRW)
ja wymieniałem w swoim MK2 ten komplet dwa razy i nawet toczyłem później tarcze bo już kasy nie miałem i zawsze to samo po 6-7 tyś biło od nowa, sprzedałem auto, znajomemu, kupił tarcze EBC i klocki ferrodo i auto śmiga do dzisiaj jak złoto i nic nie bije
moim zdaniem trafiłeś na wadliwe tarcze lub klocki, u mnie było tak że klocki były wadliwe i paliły tarcze, komplet TRW nie z allegro tylko ze sklepu i z wymianą i wpisem w karcie gwarancyjnej- ale i tak nie uznali parodia .....

gregor_lca
26-04-2014, 21:31
Pięknie. A mogłem kupic tani zestaw za 180 niz za 500. chciałem raz a dobrze bo ludzie polecali trw a tu kasa w błoto.

gregor_lca
27-04-2014, 09:22
Kupiłem auto z krzywymi tarczami, wymieniłem i znowu się pokrzywiły.

Czy jest możliwość ze krzywią się z jakiejś innej przyczyny np. mechanicznej, cos uszkodzone ?

Netoper
27-04-2014, 13:27
Czy jest możliwość ze krzywią się z jakiejś innej przyczyny np

bicie na łożysku/flanszy, ....... , jakieś luzy poziome: przekładnia, drążki i końcówki kierownicze.

MayheM
27-04-2014, 14:05
Albo problem z którymś zaciskiem. Miałem tak w innym samochodzie. Wymiana zacisków z przodu rozwiązała problem. A walczyłem ponad rok wymieniając wszystko.

lukaszu
27-04-2014, 18:44
o ile nie jest tak, że ktoś kupując komplet za 500zł bo już mu nerwy puszczają nie zabiera się nalezycie do roboty i czysci wszystko jak trzeba, w tym zacisk ( może reperaturka) albo daje do serwisu z czesciami za 500 i chłopaki robią robotę zgodnie ze sztuką. Albo jak dociera te tarcze to uważa co robi? bo 500zł :D Nie daje wiary, żeby tyle klp tarcz i klocków wychodziło z wadą z fabryki.

Fred.X
27-04-2014, 19:50
Niestety ale tak sie dzieje z TRW , ogromna masa podróbek sie pojawiła :red:

gregor_lca
28-04-2014, 12:37
Tarcze i klocki były montowane w serwisie i wszystko było czyszczone przy mnie bo stałem im za plecami.

lukaszu
29-04-2014, 08:24
To może faktycznie podrobione części?
Ja z takim problem kiedyś mierzyłem się w escorcie. Ojciec zmienił kpl i zaczęło bić. Po zmianie na ten sam model i typ wszystko było ok nawet u tego samego sprzedawcy kupione. Rożnica taka jedynie, że czysciłem piasty i gniazda alusów i zaciski. Tyle moge powiedzieć :)

aha, firma nie rewelacyjna, kraft.

gnieciuch
29-04-2014, 22:25
tak sie dzieje z TRW , ogromna masa podróbek sie pojawiła
nie kupuję i nie polecam ich części po ostatnich ekscesach z nimi związanymi, nie tylko tarcze, bo i drążki i końcówki się sypały strasznie, teraz jeździ auto ma MOOG i jakoś jest ok, sam doradzałem po sprzedaży nie kupuj TRW i zakupił kolega MOOG'a i jeszcze flaszkę postawił bo mechanik mu to samo powiedział u niego, auto ma w tej chwili 364 tyś przebiegu :D

quescik
29-04-2014, 23:47
Zacznijmy od tego czy masz dobrego mechanika ja zdiagnozowałem sam w moim aucie że zaciski mi nie odbijały przeciskały klocka do tarczy i nie dość że wytarły klocki to rozhartowały tarcze. Oddałem to do "eksperta" który mi wymienił kompletne zawieszenie przód, oczywiście to co najważniejsze czyli klocki i tarcze zostawił odebrałem auto to samo postanowiłem się oddać na reklamację ponieważ zawieszenie 2200 zł. Niby przetoczył tarcze, zregenerował zaciski i dalej to samo. Znalazłem mechanika wg. opinii http://www.motointegrator.pl/ i powiem tyle gość rozebrał auto zadzwonił do mnie żeby przyjechać zobaczyć co wyczarował stary mechanik i się przeraziłem przewód hamulcowy źle podłączony, tarcze zregenerowane na innym za dużym tłoczku, gumki z kosmosu. Nie wiem jak przetoczył tarcze która ma kształt 8. Ps. Jeżeli zdarzyło Ci się najechać na dziurę bardzo możliwe że skrzywiłeś piastę jeżeli tak jest to możesz kupować tarcze i tak każda kolejna będzie biła.

kroto159
30-04-2014, 09:54
Witam...
Z podobnym problemem sie uzmagalem dość długo.Dopiero jak przyrządem zmierzyłem piaste i okazało sie ze miała bicie i wymieniłem ja razem z łożyskiem problem ustąpił.Dalem do przetoczenia tarcze i smigam dwa lata.


Wysłane z jabłuszka przez Tapatalk...

gregor_lca
09-06-2014, 21:39
Potwierdzam . Krzywa piasta, bicie na jakies 0,2 - 0,3 mm.

Wymienione na używke kompletną "plug&play" w serwisie i wszystko super.

kruszyna
10-06-2014, 11:40
miałem ten sam problem w mk2 jak i teraz w mk3 z klockami TRW... niestety ale klocki tej firmy mocno przegrzewają i tak jakby palą tarcze, które się krzywią, teraz założylem mikode i ziemmermanna i jest chwilowo bardzo ok :) zobaczymy jak będzie za pół roku :)

gregor_lca
10-06-2014, 17:01
tu akurat trw było okej, krzywa piasta pokrzywiła mi tarcze jedną. :)

Teraz mam najtańsze mozliwe tarcze nowe jakie mozna było kupić i klocki trw i jest okej :)

darek_rybnik
25-08-2014, 09:41
ja również miałem ten problem przy hamowaniu biło mi kierownicą
przetoczyłem przednie tarcze i po czasie problem wrócił

Zmieniłem mechanika on przetoczył jeszcze raz przód i dalej biło ale był uparty i powiedział ze to tylko hamulce i przetoczył tył i ustało i jak narazie przejechanie 3 tys km i żadnego bicia

skamil89
25-08-2014, 20:19
tez mam problem z biciem przy lekkim hamowaniu a przy mocniejszym bicia nie wyczuwa sie tak mocno.Dałem tarcze do przetoczenia i tarcze juz tak nie biły.Dowiadując sie od tokarzy to jedni tocza 3 strony przy jednym mocowaniu a drudzy tylko 2 i mi tak przetoczył chodzi o to ze prawa i lewą strone klocka i miejsce docisku do piasty.W sobota zakupiłem uzywki,sprzedawca zapewniał ze sa proste i dalej jest wyczuwalne bicie ale wspomniał ze kiedyś gościu tez tak kupował tarcze a okazało sie ze cos z piasta było nie tak.Teraz nie wiem co jest nie tak.Luzów nie ma wyczuwalnych.Co doradzicie podmienić piastę??

Disizmi
26-08-2014, 08:09
Zanim weźmiesz się za podmianę sprawdź najpierw bicie na czole swojej piasty. Nic to nie kosztuje (o ile masz czujnik zegarowy z uchwytem magnetycznym), jest najmniej pracochłonne a da odpowiedź czy piasta jest w porządku.

skamil89
26-08-2014, 21:14
Bede musiał to sprawdzic nawet nie wpadłem na to tylko bedzie zegar ale bez uchwytu.Wyczytałem ze dopuszczalne wychylenie wynosi 0,02 mm samej piasty a odchylenie z przykręcona tarcza wynosi maksymalnie 0,05 mm

skamil89
30-08-2014, 16:48
A wiec tak zaopatrzyłem sie w taki przyrządzik od znajomego tokarza
http://allegro.pl/czujnik-zegarowy-0-10mm-statyw-60kg-super-cena-i4501067567.html
i zrobiłem pomiary
-tył L i P do 0.04mm czyli w normie na tarczy
-przód L po doczyszczeniu piasty z rdzy do 0.05mm tarczy
-przód P przed czyszczeniem do 0.14mm a po czyszczeniu do 0.06-0.07mm ma tarczy czyli nie bardzo i na samej piaście jest do 0.06-0.07 wychodzi ze ma lekko bicie
i teraz nie wiem czy szukać piasty czy tak dalej jeździć bo jeszcze nie robiłem próby jazdy

skamil89
05-09-2014, 23:38
i dalej mam bicie i teraz pytanko czy jest możliwość wymiany samej piasty bo na niej jest bicie i czy uszkodzi sie łożysko przy wprasowywaniu a możne zakupić całą zwrotnice z łożyskiem i piasta??

BArt76
31-10-2014, 23:53
i dalej mam bicie i teraz pytanko czy jest możliwość wymiany samej piasty bo na niej jest bicie i czy uszkodzi sie łożysko przy wprasowywaniu a możne zakupić całą zwrotnice z łożyskiem i piasta??
Pytanie ..... czy tarcze zostały dobrze założone ?? Czy mechanik nie strzelił babola przy montażu :)

skamil89
01-11-2014, 10:16
i dalej mam bicie i teraz pytanko czy jest możliwość wymiany samej piasty bo na niej jest bicie i czy uszkodzi sie łożysko przy wprasowywaniu a możne zakupić całą zwrotnice z łożyskiem i piasta??
Pytanie ..... czy tarcze zostały dobrze założone ?? Czy mechanik nie strzelił babola przy montażu :)
juz zrobiłem ale zapomniałem napisac,do wymiany zwrotnica z piasta była