PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Wtryskiwacze Mondeo MK3 TDCI opinie problem



creonoe
01-05-2014, 12:36
Witam. Wczoraj zapaliła mi się sprężynka i postanowiłem napisać temat.

Ok. Roku temu regenerowalem wtryskiwacze. Po jeździłem może 4 miesiące i znowu kontrolka świec zarowych zaczęła migac..Pojechałem do serwisu diesla w Słubicach gdzie mi je regenerowali i podpieli pod komputer. Okazalo sie ze wtrysk zgubił kod. Wgrali mi ponownie kod i bylo wszystko ok przez 2 tyg. Potem sprężynka. . Znowu wgrali mi kod i jeździłem dobre 5 miesiecy. Wczoraj kolejny raz zaswiecila sie kontrolka i te same objawy czyli praktycznie 0 przyspieszenia.

Powiedzcie mi co to może być z moim autem. Czy znowu je regenerować ? Czy poszukac innej przyczyny gubienia kodów?. Serwis przypuszcza ze wina leży gdzies po stronie softu komputera i że np dostaje zbyt duże napiecie i wtrysk kody gubi i polecił mi zmiane softa.. Co robić. . Moze lepiej kupić 4 nowe wtryski tylko to już z kolei nie taka tania sprawa.

Prosze o opinie ludzi którzy regenerowali wtryski i ile na nich przejechali. . Bo mi roku sie nawet nie udalo.

fundil
01-05-2014, 17:12
Jeżeli auto jest z przed roku 03r to na pewno ma sterownik ICU. Sterownik ma problemy z nowymi kodami, najlepiej wgrać te stare co były wcześniej.
A powiedz pompa też była robiona razem z wtryskami?

steell
01-05-2014, 17:18
Nie sądzę bo kolega by napisał

creonoe
01-05-2014, 19:24
Jeżeli auto jest z przed roku 03r to na pewno ma sterownik ICU. Sterownik ma problemy z nowymi kodami, najlepiej wgrać te stare co były wcześniej.
A powiedz pompa też była robiona razem z wtryskami?

Auto jest z 2002 r. Pompa nie była robiona, ponieważ ją sprawdzili i nie było jak na razie żadnych oznak problemów związanych z nią jak np opiłki. Tyle, że przez ten rok jak kodowali to nie brali wtryskow na stół tylko podpinali pod kompa i kodowali. Nie wiem czy kody sa oryginalne czy jakies inne.
Czytałem ze częsta przyczyną gubienia kodów jest odpowiedzialny jakis modul ktory jest bardzo czuły. Aby tak kodów mk3 nie gubil nalezy go wymienić na moduł z forda focusa, który jest mniej czuły i nie wychwytuje takich rzeczy jak spadki napięć itd. Ile w tym prawdy nie wiem. Moj przebieg to 195t.

Boblo
01-05-2014, 19:30
Mysle, że ta "regeneracja" to była tylko wymiana zaworka. Rozpylacze zostały stare. I teraz wypadałoby sprawdzić je na stole ( dawki ). Jeśli są rozjechane można spróbować czyszczenia w ultradźwiękach. Jeśli dawki są w normie to już tylko wymiana na nowe ( mówie o rozpylaczach ).
I na koniec bonus - słyszałem od pewnego użytkownika, że też miał problemy z gubieniem kodów. Nawet wymiana rozpylaczy we wtryskach nie pomogła. W ramach eksperymentu wymienił czujnik spalania stukowego na nieoryginalny włoski zamiennik. i przez dłuższy czas ( kilka miesięcy ) kodów nie gubił. Potem auto zmieniło właściciela.

creonoe
01-05-2014, 20:06
Mysle, że ta "regeneracja" to była tylko wymiana zaworka. Rozpylacze zostały stare. I teraz wypadałoby sprawdzić je na stole ( dawki ). Jeśli są rozjechane można spróbować czyszczenia w ultradźwiękach. Jeśli dawki są w normie to już tylko wymiana na nowe ( mówie o rozpylaczach ).
I na koniec bonus - słyszałem od pewnego użytkownika, że też miał problemy z gubieniem kodów. Nawet wymiana rozpylaczy we wtryskach nie pomogła. W ramach eksperymentu wymienił czujnik spalania stukowego na nieoryginalny włoski zamiennik. i przez dłuższy czas ( kilka miesięcy ) kodów nie gubił. Potem auto zmieniło właściciela.

Zastanowie sie nad wymiana tego czujnika. Kilka dni na rezerwie jezdzilem dosyc mocnej. W serwisie wspominali aby na rezerwie nie jeździći być może tu leży wina bo auto nie kopcilo i było zwinne.

fundil
01-05-2014, 20:13
Jeżeli auto jest z przed roku 03r to na pewno ma sterownik ICU. Sterownik ma problemy z nowymi kodami, najlepiej wgrać te stare co były wcześniej.
A powiedz pompa też była robiona razem z wtryskami?

Auto jest z 2002 r. Pompa nie była robiona, ponieważ ją sprawdzili i nie było jak na razie żadnych oznak problemów związanych z nią jak np opiłki. Tyle, że przez ten rok jak kodowali to nie brali wtryskow na stół tylko podpinali pod kompa i kodowali. Nie wiem czy kody sa oryginalne czy jakies inne.
Czytałem ze częsta przyczyną gubienia kodów jest odpowiedzialny jakis modul ktory jest bardzo czuły. Aby tak kodów mk3 nie gubil nalezy go wymienić na moduł z forda focusa, który jest mniej czuły i nie wychwytuje takich rzeczy jak spadki napięć itd. Ile w tym prawdy nie wiem. Moj przebieg to 195t.

Cztery michy to dość dużo czasu, może czas gruntownie sprawdzić układ CR.

creonoe
01-05-2014, 21:00
Też tak myślę. Prosze mi powiedzieć gdzie znajduje sie ten moduł spalania stukowego ?

fundil
02-05-2014, 14:41
Na bloku silnika tuż obok pompy CR

creonoe
02-05-2014, 16:47
Na bloku silnika tuż obok pompy CR

Czy to jest coś takiego czy jeszcze inaczej to wygląda ? bo kompletnie nie mam zielonego pojęcia..

http://www.moto1000.pl/imgparts/152104.jpg

W serwisie kiedyś mi podpowiedzieli żebym do Poznania jechał aby wgrali mi nowy soft i tak się teraz zastanawiam..

Mam też coś takiego przy normalnej jeździe, że 2 ekraniki lcd potrafią czasem dziwnie mrygnąć.. ale co to jest nie wiem.

fundil
02-05-2014, 20:48
To co pokazałeś to jest czujnik spalania stukowego ale z VW/Audi
A w naszych dieslach jest taki
3949

creonoe
03-05-2014, 10:58
To co pokazałeś to jest czujnik spalania stukowego ale z VW/Audi
A w naszych dieslach jest taki
3949

Dzięki bardzo za fotkę. Znalazłem już u mnie to i nie za ciekawie to wygląda. Całe ubabrane chyba od kolektora i zauważyłem że 2 uszczelki co sa u góry na wtryskiwaczach przepuszczaja i delikatnie cieknie.