PDA

Zobacz pełną wersję : numer silnika 1.8 TD



piooooter
23-05-2005, 02:15
Witam,

Pilnie potrzebuje odczytać numer silnika 1.8 TD, auto pochodzi z 1998 roku. Gdzie powinienem szukać tego numeru? Szukałem poniżej filtru paliwa, nad miejscem gdzie silnik łączy się ze skrzynią biegów. Słyszałem że tam powinien być, ale u mnie śladu po wybiciu czegokolwiek tam nie ma. :wall:

Pozdrawiam,
Piotr

Irek_N
23-05-2005, 08:08
W obu moich silnikach jest wlasnie tam - tuz nad skrzynia biegow. Jest na granicy czytelnosci, moze przetrzyj szmatka _czyms_ nasaczona, a nastepnie lekko papierem (dla poprawienia kontrastu).

piooooter
23-05-2005, 09:12
Żeby dotrzeć do tego tego miejsca odkręciłem filltr paliwa i wymontowałem filtr powietrza. Przecierałem szmatką nasączoną benzyną i nic. Gładko jak na tyłku niemowlaka! Widocznie mój silnik był wymieniony lub coś gorszego 8O . Co muszę w takim razie zrobić żeby zarejestrować auto, bo facet nie chce mi bez tego dać przeglądu. Auto jest sprowadzone z Niemiec.

Pozdrawiam,
Piotr

Miroo
24-05-2005, 00:01
Ja mam zarjestrowane autko i w dowodzie wpis-brak nr silnika :)

wikar
24-05-2005, 00:14
Jezeli nie masz numeru silnika - bo np byl wymieniony, standardowo w Fordzie jest to koncowka numeru VIN - to spory problem, trzeba wystapic do Ministra Infrastruktury o tzw. odstepstwo od warunkow technicznych. Jezeli przyczyna zaniku numeru jest korozja - mozna silnik oznakowac ponownie, ale po wizycie u rzeczoznawcy i uzyskaniu decyzji w Wydziale Komunikacji.

enrico
24-05-2005, 00:47
Miroo,

Jak to zrobiłeś, tzn. zarejestrowałeś auto bez numeru silnika?

Miroo
24-05-2005, 00:57
Poprzedni wlasciciel to zrobil . Ja tez bylem zdziwiony ze niema ale w wydziale komunikacji o nic nie pytali ,malo tego powiedzieli ze nie jestem wyjatkiem :) .Mam wpisany tylko nr vin,a w rubryce z nr silnika mam piekne 3 xxx.

gozma
24-05-2005, 09:29
powiedzieli ze nie jestem wyjatkiem :)

Nie jesteś wyjątkiem. Też mam bez numerów :satan:

piooooter
24-05-2005, 10:01
Przetarłem wczoraj miejsce w którym powinien być numer silnika papierem ściernym. Znalazłem tam dwie literki: "R" zaraz na skrzynią biegów, "X" mniej więcej po środku tego płaskiego obszaru na którym powinien być numer. Czy to coś oznacza? Rozmawiałem z rzeczoznawcą i powiedział że aby zarejestrować auto bez numerów, w przypadku gdy tych numerów nie ma (jak są skorodowane to inna sprawa) a silnik był wymieniany (podobno to jedyny wytłumaczalny powód dlaczego numeru nie ma) trzeba do urzędu komunikacji zanieść dokument z warsztatu potwierdzający wymianę lub trzeba mieć na umowie kupna-sprzedaży adnotację o wymianie silnika.
Jak jeździłem po warsztatach żeby mi pokazali gdzie ten numer jest to spotkałem właściciela Mondeo który twierdził że też nie ma numerów i mimo to auto zarejestrował. Zapomniałem zapytać jak to zrobił

jarekch
28-05-2005, 00:02
Z tego co mi wiadomo, procedura obecnie wygląda następująco:
Możesz iść do wydziału komunikacji z umową kupna takiego silnika od np. jakiegoś Niemca. Na umowie wpisane, że brak numerów.
Wtedy składasz wniosek o nadanie numerów (ok. 50zł ze znaczkami). Dostajesz decyzję i udajesz się do stacji diagnostycznej, gdzie nabiją przyznane numery (50zł o ile nie trzeba wyciągać silnika). Do tego dochodzi jeszcze przegląd (nie wiem niestety ile 90 lub 190) i gotowe.

Wiem, że kiedyś można było mieć wpis "brak numerów silnika" ale teraz chyba się nie da.

Jeżeli chodzi o Fordy, to brak numerów silnika może się zdarzyć chyba na silnikach kupionych osobno albo wymienianych na gwarancji. Numery nabijają chyba w momencie montażu aby zgadzały się z nadwoziem.

waldemarz
28-05-2005, 00:04
Ja mam zarjestrowane autko i w dowodzie wpis-brak nr silnika :) W najnowszym dowodzie jest brak wpisu numeru silnika, ale w karcie pojazdu figuruje taki numer. :(

waldemarz
28-05-2005, 00:14
Witam,

Pilnie potrzebuje odczytać numer silnika 1.8 TD, auto pochodzi z 1998 roku. Gdzie powinienem szukać tego numeru? Szukałem poniżej filtru paliwa, nad miejscem gdzie silnik łączy się ze skrzynią biegów. Słyszałem że tam powinien być, ale u mnie śladu po wybiciu czegokolwiek tam nie ma. :wall:

Pozdrawiam,
Piotr

Posluchaj jezeli twoj silnik jest to Endura - DE Diesel to - z lewej strony powyzej pompy wtryskowej jest numer.

Dla innych silnikow to jest nastepujace miejsce w zaleznosci od wersji, numer silnika wybity jest na jego boku i umieszczony(patrzac od strony kierowcy) nastepujaco:

Silnik Zetec-E 16V - z boku bloku silnika, na wysokosci rozrusznika oraz na głowicy cylindra.

Silnik Duratec - 24V : z przodu, po prawej stronie skrzyni korbowej i po lewej stronie bloku silnika. :bigok: