PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] Koło dwumasowe - kupić nowe czy regenerować



Geodeta
03-05-2014, 00:22
Witam wszystkich forumowiczów, odczuwam lekkie drgania na kierownicy na biegu jałowym. Podejrzenie pada na dwumas. Czy ktoś z was regenerował tą część? Jeżeli tak, to jaka jest trwałość. Pozdrawiam

COBRA-C3
03-05-2014, 10:45
A czy sprawdzał kolega zawieszenie silnika? tzn. poduszki?
A na wciśniętym sprzęgle też drga?

Geodeta
03-05-2014, 22:56
Podejrzewam tez poduszkę. Jestem właścicielem samochodu od kilku dni, chyba zawiozę go do serwisu i prawda wyjdzie na jaw. Lepiej 100 złoty za poduszkę niż 1500 za dwumas

PawelKrakus
04-05-2014, 00:50
serwis może czasem wybrać droższą opcję :zakrecony: a tak jak pisze Cobra, dumasę sprawdzisz sobie sam. Otwórz szybę i maskę silnika, wsłuchaj się w silnik, wciśnij sprzęgło i zauważ czy jest różnica, czy coś przypadkiem nie przestało stukać :) U mnie nawet na sprzęgle czuć dwumasę w rytm stuków z komory silnika. Ale nie mam drgań na kierownicy. Poza tym jeżdżę i za dużo o dwumasie nie myślę, bo im mniej o niej myślę i im bardziej deptam dziada to tym cichsza jest dwumasa :zakrecony:

Geodeta
04-05-2014, 10:46
Dziękuje koledzy, zrobię ten test na nasłuch i zobaczę co w trawie piszczy:)

kordyl
05-05-2014, 14:05
niż 1500 za dwumas

Optymista z Ciebie :)

Geodeta
05-05-2014, 23:37
Wygląda na to, że będą to poduszki. Na wciśniętym sprzęgle też odczuwam delikatne drgania

kordyl
06-05-2014, 10:25
A może to zapłon wypada ?? Jaki nalot ?? Świece kiedy zmieniane ??

Geodeta
06-05-2014, 12:08
Tak jak pisałem dopiero co go kupiłem, w poniedziałek idzie na konkretny przegląd do mechanika. Także świece, filtry pójdą do wymiany. Rozrząd też do sprawdzenia, może będzie tylko pasek do wymiany albo wszystko, zobaczymy. Świece to też dobry trop. Siedzę na delegacji i nie mam jak samemu na razie tego sprawdzić. Dzięki i Pozdrawiam

koalowy
06-05-2014, 14:56
niż 1500 za dwumas

Optymista z Ciebie :)
nr na koło 415 0311 10 lub oe 1559631

od 2000zł w wzwyż

Geodeta
07-05-2014, 19:48
Dzięki za numery, zobaczymy czy zajdzie potrzeba. Pozdrawiam

MAG
12-05-2014, 10:34
Jesli okaże sie że dwumas do wymiany, to od razu lepiej kupic cały komplet sprzegła od Focusa RS - mocniejsze sa, ale sprzegło od Foki RS musi współpracować z dwumasa od Foki RS - inaczej sie nie da ...

Geodeta
28-05-2014, 17:15
Niestety okazało się że to dwumas. Postanowiłem zregenerować koło dwumasowe. Nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji jak sie spisuje w praktyce. Mechanik powiedział ze niektórzy sa zadowoleni inni narzekają. Czas pokarze. :)

kordyl
29-05-2014, 11:56
Jaki masz przebieg i na ile on jest prawdziwy ?? :)

Geodeta
29-05-2014, 18:52
Przebieg na liczniku 170 k po sprawdzeniu w ASO (już niestety po kupnie) 280 k, serwisowany w fordzie do końca

kordyl
29-05-2014, 22:14
No to jest już taki dystans, ze pewne rzeczy mogą kwalifikować się do wymiany. Ale jak je pozmieniasz, to dalej będziesz śmigał :skromny:
Pisz proszę jak Ci to koło regenerowane będzie się sprawowało... Może to jest dobra opcja. Ile złotówek liczą za taki zabieg ??

Alecki
30-05-2014, 10:20
U mnie 88 tys (pewne) i dwumasa zaczyna wibrować :(

Geodeta
31-05-2014, 10:53
Samochód kupiłem za 30 k plus remonty i wymiana rozrzadu i ubezpieczenie wyszlo 35. Wiem przynajmniej juz co mam. Pewnie jakbym kupil od razu za 35 to i tak pewnie bym musiał dolozyc. Mechanik powiedział ze nie widzi nic innego do roboty w tym samochodzie wiec mam nadzieje ze obedzie sie juz bez zadnych przygód. Dam znac jakby cos sie działo z kołem. Warsztat który regenerował te koło miał dwa dni obsuwy (powiedzieli ze jest inne niz w innych modelach) zrobione jest na czesciach LUK czyli tak jak oryginał. Zobaczymy w praniu. Pozdrawiam

bolekrbv
01-06-2014, 13:00
Jeśli to nie tajemnica to mógł byś podać cenę regeneracji koła bo cena nowego poraża a autka się starzeją i myślę ze coraz więcej osób będzie się decydować na naprawę starego. Swoją drogą Luk powinien za darmo wymieniać to g....o skoro miało wytrzymywać do końca życia silnika a tu takie zonki się słyszy. Sam miałem przyjemność wymieniać dwumas po przebiegu 14 tyś. Oczywiście nie uznano reklamacji, już nie pamiętam co było przyczyną. Klient zdecydował się na zestaw Valeo ze sztywnym kołem ale takie to do bardziej popularnych silników.

grzechalm
01-06-2014, 14:15
A ciekawe jakie bylyby koszta jednomasy w tym aucie...orientuje sie ktos?

Geodeta
01-06-2014, 16:48
Cena regeneracji wyniosła 650 + kurier = 720 złotych. Nie ma problemu z założeniem koła jednomasowego, jak patrzyłem to około 2 tysiecy. Rozmawiałem z gościem od regeneracji kół i powiedział ze koło jednomasowe jest wieczne ale zaczynają się zużywać inne elementy napędowe, ponieważ nie ma amortyzacji w postaci sprężyn jak przy kole dwumasowym. Komfort jazdy też jest obniżony.

danielWr
01-06-2014, 22:00
ponieważ nie ma amortyzacji w postaci sprężyn jak przy kole dwumasowym.

jak to nie. zamiast na dwumasie to sprężynki sa na tarczy

Geodeta
01-06-2014, 23:38
ponieważ nie ma amortyzacji w postaci sprężyn jak przy kole dwumasowym.

jak to nie. zamiast na dwumasie to sprężynki sa na tarczy

Zwracam honor, faktycznie jest tam sprężyna:). Co nie zmienia faktu że połączenie jest na tyle sztywne, że może powodować szarpanie przy ruszaniu no i wał napędowy dostaje wycisk

danielWr
01-06-2014, 23:42
Tak mowia ci ktorzy nie zakladali sztywnego kola

Wysłane z Noki 3210

Geodeta
02-06-2014, 07:07
Mechanikiem nie jestem, ale wydaje mi się że ten element nie stworzyli tylko po to żeby się psuł. Skoro koło jednomasowe jest o wiele bardziej trwałe a mimo wszystko montują dwumasę to pewnie spełnia swoją rolę dużo lepiej.

Alecki
03-06-2014, 13:49
Tu:
http://sprzegla.com/regeneracja/regeneracja-sprzegiel-samochodowych.html
wyczytałem, że:
"Zaprzestaliśmy naprawy kół dwumasowych z powodu braku plastikowych elementów tłumiących uginanie sprężyn. Bez wymiany tych elementów naprawa nie ma sensu."

Czy to znaczy, że inni regeneratorzy używają starych tłumików ugięcia robiąc klientów w balona?
Radzikowski ma renomę na rynku tuningowym jeśli chodzi o sprzęgła i sądzę, że pisze prawdę.

bolekrbv
03-06-2014, 20:45
To że ta firma nie ma dostępu do części to nie znaczy ze inni nie mają. Ale i wykluczyć tego nie można że pozostali lecą w kulki. Po za tym wiele firm zbiera swoje zużyte części zamienne i regeneruje np. Luk. Wiele razy wyciągałem z nowego zaklejonego opakowania dociski na których były ślady po montażu. A nawet po zmierzeniu stopy docisku na "nowej" część była ona o 3 minimetry cieńsza. Raz odesłałem nowe koło dwu masowe z powrotem do hurtowni żeby zamienili na inne. Na początku nawet myślałem ze po prostu ludzie tak jeżdżą i je zabijają ale jak u mnie w poprzednim mondeo po 40 tyś słyszałem jak stuka przy gaszeniu i delikatnym ruszaniu na wstecznym to mnie mało sz...k nie trafił. A co do zestawów z Valeo to one mają tam inne wiele większe sprężyny w tarczy. Producent twierdzi że poprzez lepsze dopracowanie tego tłumika w tarczy nie powoduje to negatywnych skutków uszkodzenia skrzyni itd. A sam docisk nie ma tego gów.....nego samo regulatora tylko po staremu. Co ciekawe bez tej regulacji pedał dalej jest w normalnej pozycji nawet po 100 tyś/km . Testowane na Citroenie C5 2.0 hdi. Silnik pokrewny z naszymi 2.0 tdci z mk4. A w tym aucie jest normą ślizgające sprzęgło.

ccLot
08-06-2014, 23:17
Czy moze ktos napisac od czego pasuje kolo jednomasowe do 2,5t i jakie sprzeglo do tego podejdzie?

Vadero
11-06-2014, 20:52
A ciekawe jakie bylyby koszta jednomasy w tym aucie...orientuje sie ktos?

Przecież to jest kompletnie bez sensu. Ile ci ta dwumasa wytrzyma? 200kkm? 170 jak ciągniesz przyczepy? Ile to lat jeżdżenia? 5-10? Zamierzasz tak długo trzymać to auto? ;)
A będzie to 200kkm normalnym autem, a nie całym trzęsącym się i z drżącą budą...

Jeździłem focusem 1.8 dieslem z jednomasą i golfem 1.9TDI - nic przyjemnego...

GeGo
12-06-2014, 15:10
http://img.tapatalk.com/d/14/06/12/ba8e6ehy.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/06/12/e6eruby2.jpg

Czy taki luz dwumasy jest dopuszczalny?
Tak jakby na lozysku mozna ja odchylic do 7mm

wytentegowane przez smartfona

sly_PL
26-06-2014, 14:56
Niedopuszczalny, na stronie luk-a masz instrukcje badania kół dwu-masowych.

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:52 ----------


Jeździłem focusem 1.8 dieslem z jednomasą i golfem 1.9TDI - nic przyjemnego...
Jeżdżę na jednomasie od 20tys. i rusza się tak samo jak na dwumasie.
Są tylko dwie różnice, gdy jedziesz na 2biegu bez gazu (silnik przenosi drgania na skrzynie co powoduje synchroniczny dzięki i drganie), oraz kiedy mocno butujesz powyżej 2,5tys. obrotów (mocne drgania przenoszą się z silnika na skrzynie i jest charakterystyczny dźwięk).
Jakbyś więcej jeździł to byś o tym się dowiedział, przejechać to się można co innego jest jeździć.

Misiek123
18-07-2014, 13:14
Ja proponowałbym zakupić nowe.. Po regeneracji nigdy tak na pewno nie będziesz wiedział ile ono pochodzi, a wydawać później tak czy inaczej na nowe nie jest dobre dla portfela..

[CIACH]

koalowy
18-07-2014, 22:20
http://img.tapatalk.com/d/14/06/12/ba8e6ehy.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/06/12/e6eruby2.jpg

Czy taki luz dwumasy jest dopuszczalny?
Tak jakby na lozysku mozna ja odchylic do 7mm

wytentegowane przez smartfona

Koło na złom...

Wymienić należałoby razem ze sprzegłem

Przemo1871
25-08-2014, 10:22
Raz regenerowałem sprzęgło kompletne dwumas tarcza docisk u gościa : www. dwumas.pl (Auto to 2,0HE mk3) - auto sprzedałem po rodzinie ... i dalej jeździ bez problemu a sprzęgło ma już 30 tyś od wymiany.

Azael
27-08-2014, 09:34
Tak mowia ci ktorzy nie zakladali sztywnego kola

Wysłane z Noki 3210

A Ty zakładałeś ?

Haft3R
24-11-2018, 20:01
Witam serdecznie Panowie, chciałem trochę odświeżyć temat wymiany koła z racji tego że powoli zaczyna mi dawać znaki:)

Z racji raczej drogiej dwumasy chciałem zapytać jak się z waszego doświadczenia sprawuje sztywne w silniku 2.5t?
Czy odbiło się wam na innych elementach napędu? Wiem że to gorsze rozwiązanie ale różnica w cenie na tyle duża że rozważam.
Dlatego prośba o pomoc:)

RadkoR
25-11-2018, 01:10
ale różnica w cenie na tyle duża że rozważam.
Zapomnisz o tej różnicy jak padnie mechanizm różnicowy lub skrzynia...

Haft3R
25-11-2018, 02:28
Bardzo jasna odpowiedź:)

Gdzieś bodajże na allegro widziałem ciut droższy komplet do Focusa RS, warto dopłacać? Różnią się czymś te części?

RadkoR
25-11-2018, 22:21
Generalnie im mocniejszy silnik i im większy moment obrotowy tym większe ryzyko uszkodzenia skrzyni/mechanizmu różnicowego/przegubów po wymianie DKZ na JKZ. Miałem zamiar zrobić to kiedyś w Mk3 1.8 125KM, ale kilku mechaników mi to odradziło. Co dopiero w aucie z 2x więcej Nm i KM...
Nie oczekuj, że ktoś napisze "nic się nie stanie". Stanie się na pewno, kwestia tylko kiedy. Sporo zależy także od stylu jazdy. A jak ktoś ma 200+ pod maską to raczej nie jeździ jak emeryt... Czy awaria będzie za rok, czy za 2 czy za 5? Tego raczej nie wie nikt... Ja osobiście wolałbym, jeśli miałbym tym autem pojeździć jeszcze kilka lat, dopłacić te kilka stówek i mieć spokojną głowę.
Ale oczywiście decyzja jest Twoja.

Haft3R
01-12-2018, 20:05
Jasne masz pełną rację i w pełni się zgadzam:) Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, jak to mówią oczywiście że różnica kilkuset złotych nie jest warta podejmowania niepotrzebnego ryzyka.

Ale moja natura jest taka że lubię ocenić skalę tego ryzyka zanim decyzję podejmę. Z tego co mi było wiadomo taka modyfikacja zawsze wiąże się z możliwością uszkodzenia układów które wymieniłeś ale w jednych modelach ryzyko nie jest duże, w innych o wiele większe.

Tu faktycznie ze względu na moc nie ma o czym gadać:) Jak coś się sypnie dwumasy wyląduje na tapecie:)

kordyl
03-12-2018, 15:27
Koło zamachowe jest takie same w RSie co w mondeo. Różni się tylko tarcza. Wymieniałem komplet miesiąc temu. Z robotą wyszło 3,7k zł.

przemekc
05-12-2018, 13:09
kordyl jakie miałeś objawy i jaki przebieg?

kordyl
06-12-2018, 16:29
Przebieg 195k km. Objawy to sprzęgło zaczynało się ślizgać z butem w podłodze. Pewnie by jeszcze pojeździł, bo nie za każdym razem miałem ten objaw, ale i tak wymiany bym nie uniknął.

skibson
17-01-2022, 13:12
Odgrzeję..

W tym artykule fajnie jest pokazana roznica miedzy sztywnym kolem a dwumasowym (str. 7.)

https://andrewpullin.org/docs/luk_fail_diag_zms_de_en.pdf

Ja teraz będe wymieniać w 2.5T Dwumas i tarcze z dociskiem od RSa. Tarcza bedzie jeszcze obite kevlarem przed zalozeniem. Zrobie relacje na yt i wrzuce pozniej tutaj link.

maciupa
25-01-2022, 16:55
Dwumas to raczej nowy zalecał bym ja mialem uszkodzony dwumas w żony focus mk3 1.0 ecoboost i kupiłem nowy wiem ze to duzy koszt ale naprawa lub regenracja nie daje gwarancji ze usterka nie powróci. pozdrawiam