PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] scieranie wewnetrznych krawedzi opon przod - przyczyny



Mondziak_Czestochowa
03-10-2006, 15:47
Witam, w moim mondeo zauwazylem znaczne wytarcie przednich opon na wewnetrznych krawedziach - do tego stopnia ze musialem dac przod na tyl i na odwrot.

Samochod oddalem do mechanika z sugestia iz to zapewne tuleje wahaczy, przy hamowaniu wahacz sie cofa i robi sie zez rozbiezny z kolami.

Jakiez bylo moje zdziwienie gdy mechanik stwierdzil po bardzo solidnym przegladzie (tak mowi) ze tuleje, sworznie sa jak najbardziej w porzadku, geometria rowniez dobrze ustawiona i ze ogolnie jest git. Hmmm, ale zdarte opony sa faktem, on twierdzi ze to wlasnie wina opon - przyznaje sa juz zuzyte..ale do tego stopnia to ma znaczenie ze je sciera jedynie na wewnetrznych krawedziach?? Co Wy na to?

Za to wymienil mi z tyłu łączniki drążka stab i gumy na tym drążku.

proszę o pomoc i Wasze opinie z doświadczenia..., acha dodam, że kierownice ciągnie przy hamowaniu w lewo a przyspieszaniu w prawo :)

Pozdrawiam, Bartek.

Kurskey
03-10-2006, 15:50
Tak wogóle to witam Kolege ze Świętego Miasta :) :metal :beer:

krzys-68
03-10-2006, 15:52
Wszystko co związane z zawieszeniem może być.
Od amortyzatorów do łozysk kół.Zacznij od sprawdzenia zbieżnosci

BS
03-10-2006, 15:52
jedź do innego mechanika na początek- auto było sprawdzane na szarpakach? bo na oko to można sobie...

Blady
03-10-2006, 15:57
Witam, w moim mondeo zauwazylem znaczne wytarcie przednich opon na wewnetrznych krawedziach - do tego stopnia ze musialem dac przod na tyl i na odwrot.

Samochod oddalem do mechanika z sugestia iz to zapewne tuleje wahaczy, przy hamowaniu wahacz sie cofa i robi sie zez rozbiezny z kolami.

Jakiez bylo moje zdziwienie gdy mechanik stwierdzil po bardzo solidnym przegladzie (tak mowi) ze tuleje, sworznie sa jak najbardziej w porzadku,

proszę o pomoc i Wasze opinie z doświadczenia..., acha dodam, że kierownice ciągnie przy hamowaniu w lewo a przyspieszaniu w prawo

Polecam Ci zmienic "magika". Jesli tak jak piszesz cos jest nie tak przy hamowaniu oraz przyspieszaniu to nie jest dobrze. Cos jest do wymiany. Miałem podobny problem , ale ja byłem zmooszony wymienić prawie wszystko w przednim zawieszeniu. Sworznie , wachacze, gałki, gumki i łaczniki stabilizatora...co było przyczyna nie wiem ale pomogło.
Pozdrawiam

jarekson
03-10-2006, 16:10
Hm....
Warto zwrócić uwagę po jakim przebiegu opony się ścinają.
Nie ma cudów żeby po kilku dziesięciu kilometrach, lub po kilku latach wszystko idealnie się zużywało.
Jeżeli jest to po krótkim okresie to sprawdzić zbieżność.