PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Uciążliwy rozruch



Falconn
08-05-2014, 23:34
Witam, w moim mondeo raz od czasu występuję dziwny problem przy odpalaniu, dzieję się tak ok. Raz na 15 odpalań. Auto przy odpalaniu kręci jakby chciało odpalić lecz nie daje rady, więc wylączam zapłon i następnie kluczyk ustawiam w pozycji zapłonu, kontrolki pogasną, lecz mruga sprężynka. Więc wyłączam zapłon i dopiero teraz autko moge zapalić normalnie. Reguła zawsze ta sama, lecz nie ma zasady na to kiedy to się dzieje, raz po długim postoju innym zaś razem po 5 minutach postoju i przy ciepłym silniku. Autko jeździ normalnie, nie szarpie , nie brak mu mocy, nie dymi. Wczoraj do połowy zbiornika ropy wlałem STP do przeczyszczenia wtrysków ale póki co zrobiłem z tym tylko z 70km. Macie może jakieś porady?

creonoe
09-05-2014, 00:07
Dziwny problem. Mam podobnie czasem i też kręci ale nie odpala lecz nie miga kontrolka sprężynki. Ale po ponownym uruchomieniu odpala odrazu. Nie ma pojęcia co to.

Powiedz mi kolego czy auto Ci kopci jak mu depniesz mocniej ?

Falconn
09-05-2014, 00:13
Nie wiem jak na zimnym, bo jak już deptałem to na rozgrzanym silniku i nic za mną nie kopciło. Autko mam 2 tygodnie.

creonoe
09-05-2014, 00:24
Ja jak za długo muzyki posłucham to mi po odpaleniu auta zapala sie sprężynka na ok. 1 sek ale u mnie to wina akumulatora.

Nie wiesz czy wtryskiwacze były regenerowane bądź wymieniane ?
Być może już się odzywają powoli.

Podłącz najpierw pod kompa i sprawdź może jakies błędy Ci pokaże a najlepiej jak zacznie mrygac kontrolka to wtedy podpiąć kompa.

Ja narazie bym się nie martwil. Ciesz się, że nie mryga caly czas :)

Falconn
09-05-2014, 00:30
Coś przy nich było robione bo listwa jest nowa. Mi to na wtryski nie wygląda... czekam jeszcze na jakieś sugestie, a po weekendzie skoczę na komputer

creonoe
09-05-2014, 00:33
Coś przy nich było robione bo listwa jest nowa. Mi to na wtryski nie wygląda... czekam jeszcze na jakieś sugestie, a po weekendzie skoczę na komputer

Skocz na kompa i daj znać co tam. Jak nie pokaże nic to będziemy myśleć co z Twoim mondziakiem.

Może ktoś już miał podobny problem to się wypowie ;)

Iro72
09-05-2014, 02:44
Coś słyszałem, że to wina oprogramowania i trzeba wygrać nową (poprawioną) wersję oprogramowania.

Falconn
09-05-2014, 11:45
Gdzie można wgrać to oprogramowanie i ile to mniej więcej może kosztować?

creonoe
09-05-2014, 12:17
Gdzie można wgrać to oprogramowanie i ile to mniej więcej może kosztować?

W Poznaniu. Koszt w granicach 400-600 zł ;)

W serwisie mi mówili kiedyś, że ford mk3 ma fabryczną wade w oprogramowaniu i ponoć pomaga, nie wywala między innymi kodów wtryskiwaczy.

Falconn
09-05-2014, 18:04
Byłem u mechanika dziś ale nie miał komputera i jutro zczyta mi błędy ale stwierdził że według niego do pompa w baku siada...

Iro72
09-05-2014, 23:55
Jaka pompa w baku?!!!
Pompa w baku to chyba jest w TDDI , a ty masz TDCI.
Aktualizacja w serwisie Forda to 250 zł. Tyle mi powiedzieli w Krakowie na Jasnogórskiej.
W warsztacie nieautoryzowanym zapłaciłem 150.

Falconn
10-05-2014, 09:32
W takim razie go zaskoczę jak dziś do niego pojadę na zczytanie błędów. A czy według was mogą to być objawy uszkodzonej pompy paliwa? On stwierdził, że już to kiedys widział te objawy w innym MK3 i była to pompa, będzie wiedział na 100% jak sprawdzi dziś ciśnienie. Sama pompa to koszt podobno 500zł i lepiej na niej nie jeździć póki co bo może paść przy tym pompa wtryskowa... To mój pierwszy diesel, więc wiele rzeczy to dla mnie nowość

Iro72
10-05-2014, 14:35
O jakiej pompie mówisz?
Jeśli o tej w baku to TDCI jej nie mają. Taka pompa jest w TDDI.

Falconn
10-05-2014, 15:06
Chodzi mi ogólnie o pompę paliwa, czy mogą to być objawy jej zużycia.

krzysiekj1990
11-05-2014, 22:56
Chodzi mi ogólnie o pompę paliwa, czy mogą to być objawy jej zużycia.
To mechanik ma fantazje z tą pompą paliwa :)
U mnie na warsztacie mieliśmy ostatnio taki przypadek okazał sie błąd inteligentnego alternatora. Wymiana na drugi używany i śmiga aż miło :)

Boblo
12-05-2014, 01:40
... To mój pierwszy diesel, więc wiele rzeczy to dla mnie nowość
Zdaje się, że dla Twojego mechanika też :) Przestań do niego jeździć z tym problemem bo będzie się uczył na Twoim aucie i za Twoje pieniądze.

maciekelga
12-05-2014, 08:35
Chodzi mi ogólnie o pompę paliwa, czy mogą to być objawy jej zużycia.
To mechanik ma fantazje z tą pompą paliwa :)
U mnie na warsztacie mieliśmy ostatnio taki przypadek okazał sie błąd inteligentnego alternatora. Wymiana na drugi używany i śmiga aż miło :)

Krzysiek mozesz cos wiecej opisac? Wiem ze mondeo ma ten smart charging system ale nie znalazlem jak on wplywa na rozruch. Z mechanikiem podejrzewamy ze to jest rowniez problemem ciezkiego startu cieplego tddi. Wymiana na inny pomogla? Problem lezy w samym altku czy regulatorze napiecia?

Wykleklekotane z SGT

Falconn
12-05-2014, 21:15
Ok, dziś auto było pod komputerem, błąd który wyskakuje to moduł pompy wtryskowej. Ale, że auto rzadko kiedy tak źle odpala i mało kiedy ten błąd występuje to zanim cokolwiek zostanie wymienione to być może wystarczy przeczyścić wszystkie styki i przepatrzeć kable czy nie jest któryś zaśniedziały. Na czwartek jestem umówiony na ten zabieg.

Iro72
13-05-2014, 00:03
Moduł pompy wtryskowej?
Pierwsze słyszę. Ciekawe co miał na myśli bo pompą steruje komputer.
Myśli, że jest jakiś dodatkowy sterownik, czy chodzi o "fragment" komputera?

krzysiekj1990
13-05-2014, 00:21
Chodzi mi ogólnie o pompę paliwa, czy mogą to być objawy jej zużycia.
To mechanik ma fantazje z tą pompą paliwa :)
U mnie na warsztacie mieliśmy ostatnio taki przypadek okazał sie błąd inteligentnego alternatora. Wymiana na drugi używany i śmiga aż miło :)

Krzysiek mozesz cos wiecej opisac? Wiem ze mondeo ma ten smart charging system ale nie znalazlem jak on wplywa na rozruch. Z mechanikiem podejrzewamy ze to jest rowniez problemem ciezkiego startu cieplego tddi. Wymiana na inny pomogla? Problem lezy w samym altku czy regulatorze napiecia?

Wykleklekotane z SGT

Działa to tak że jeśli jest popsuty na komputerze widać za małe napięcie na sterowniku co powoduje brak rozruchu. Aby wyeliminować alternator wystarczy odlaczyć wtyczke od alternatora i zobaczyć czy dobrze odpali. Polecam jak coś wymienić na używany u mnie w mieście jeszcze żadnego dobrze nie zrobili aby problem znikł.

maciekelga
13-05-2014, 00:43
Wielkie dzięki za informację. Potwierdza się moja teza :) Czyli pewnie regulator napięcia... z tego co widziałem w internecie są tylko zamienniki, wiesz gdzie można zdobyć oryginał? Bo używka też nie wiadomo czy jest sprawna ;)

Falconn
13-05-2014, 13:55
Ale jak mam sprawdzić czy dobrze odpali jak go odepne skoro on prawie non stop dobrze pali. Bląd występuje raz dziennie mniej wiecej. A od wczoraj jak wykasował błąd pali non stop na dotyk. A nie ma zamienników regulatorów jakiejś sprawdzonej marki??

sly_PL
14-05-2014, 15:40
Ok, dziś auto było pod komputerem, błąd który wyskakuje to moduł pompy wtryskowej. Ale, że auto rzadko kiedy tak źle odpala i mało kiedy ten błąd występuje to zanim cokolwiek zostanie wymienione to być może wystarczy przeczyścić wszystkie styki i przepatrzeć kable czy nie jest któryś zaśniedziały. Na czwartek jestem umówiony na ten zabieg.

Świetna diagnoza brawo, czyli nawet nie wie jakie przewody przychodzą do Pompy Wysokiego Ciśnienia i gdzie ona jest - niech ten mechanik od razu sobie pilnik weźmie i przeczyści wiedzę.
Zacznij od sprawdzenia styku głównego kabla + na alternatorze. (alternator jest za silnikiem od spodu obok prawego koła)
Sprawdź regulator napięcia i naładuj porządnie akumulator.

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

google: regulator napięcia mondeo tdci

https://www.google.pl/search?q=regulator+napi%C4%99cia+mondoe+tdci&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=ImRzU9DOGsqS_AbRu4CABg#channel=sb&q=regulator+napi%C4%99cia+mondeo+tdci&rls=org.mozilla:pl:official&spell=1

Falconn
15-05-2014, 21:33
Dziś sprawdzone było ładowanie, i wynosi prawie 15V więc o wiele za dużó, w poniedziałek wymiana regulatora napięcia ;)

Falconn
25-05-2014, 08:19
W piątek został wymieniony regulator napięcia i któraś dioda w alternatorze. Regulator napięcia oryginalny Fordowski, póki co od tego czasu problem z ciężkim rozruchem ustąpił i ładowanie jest dobre. Może to było to :D Dzięki wszystkim za sugestie.

maciekelga
25-05-2014, 12:04
No i mamy rozwiazany problem ciezkiego rozruchu... gdzie dorwales oryginalny regulator?

Wykleklekotane z SGT

Falconn
25-05-2014, 13:37
Gość, który zajmuje się regeneracją alternatorów zamówił, 100 zł bodajże regulator. Jak sam powiedział zamienniki sie nie nadają ;)

Falconn
31-05-2014, 12:49
Był spokój tydzień, problem zaczyna wracać, kilka razy się to powtórzyło w ciągu ostatnich dni... już nie wiem co myśleć o tym :(