PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jakie łożysko na przód polecicie prócz SKF.



tompiorko
09-05-2014, 16:23
Chyba nadejszła ich wymiana i szukam ewentualnej alternatywy dla SKF-a.

Polecicie coś ?

djnoise
09-05-2014, 20:57
ja użyłem FAG.... Kosztowało mnie po usustach około 120 zł..... jestem zawowolony, zrobione na nim około 40 000km, wszystko OK, polecam

Disizmi
09-05-2014, 23:46
SKF i FAG to wiodący producenci łożysk tocznych. Poza nimi ja bym nie był w stanie polecić nikogo z czystym sumieniem - a raczej wiem co mówię bo "trochę" mam do czynienia z łożyskami. A czemu szukasz alternatywy dla SKFa jeśli mogę zapytać?

tompiorko
10-05-2014, 00:11
A czemu szukasz alternatywy dla SKFa jeśli mogę zapytać?
Zwyczajnie dla wybadania, wysondowania czy istnieje alternatywa.
Niebawem powinienem znać ofertę "dla mnie" na łożyska i wtedy będę się finalnie zastanawiał co wybrać.

Disizmi
10-05-2014, 08:28
To jeśli będziesz miał już listę potencjalnych alternatywnych producentów to daj znać - możliwe, że będę w stanie pomóc w dokonaniu wyboru.

CzarekJ
10-05-2014, 10:36
Niewiele pomogę ale ze tak się "wetnę"
Ponad rok temu "poszło" łożysko w moim.
Zakupiłem SKF-a ale całkiem przypadkowo zawitałem na "szrot" i wpadłem na pomysł aby zakupić całą zwrotnicę,wymienić na spokojnie w niej łożysko i potem tylko przełożyć całość - auto staje na krócej "na klockach"

Ale:
Właściciel "szrotu" - jednocześnie warsztatu zaproponował aby nie "bawić się" w zamianę łożysk a po prostu wymienić całą zwrotnicę na tę używaną pochodzącą z "rozbitka" (takie ściąga głównie z Anglii dla pozyskania części zamiennych i na handel).
Wybraliśmy potencjalnie najlepszą i tak zrobiłem - zamieniłem "starą na starą" ale sprawną i jeżdżę..........
No może nie przejechałem "setek tys. km" bo zaledwie kilkanascie tys. ale za to za 60zł a zregenerowana zwrotnica sobie leży i czeka na "W"

Taka moja sugestia ale oczywiście dla kogoś kto może sobie "pogrzebać" przy swoim aucie - ma miejsce,czas i umiejętności.

A w temacie - Nasz przemysł też produkuje niezłe łożyska....Kraśnik (FŁT) ?....

Disizmi
10-05-2014, 11:17
Nasz przemysł też produkuje niezłe łożyska....Kraśnik (FŁT) ?....

Niestety FŁT Kraśnik już za bardzo nie jest polską firmą - pozostała tylko nazwa... Pakiet większościowy (ponad 80%) ma firma z Luksemburga (a tak naprawdę to bodajże Chińczycy), kilka procent należy do pracowników a reszta do Skarbu Państwa.

Z producentów przypomnieli mi się jeszcze NSK i Kinex - poziom porównywalny do SKFa i FAGa.

BTW: Niektóre łożyska z FŁT produkuje teraz (o ile dobrze pamiętam) FAG :skromny:

CzarekJ
10-05-2014, 11:44
Niestety FŁT Kraśnik już za bardzo nie jest polską firmą
No wiem - Chińską...
Ale czy np. Jaguar to teraz "TATA"????
A z drugiej strony np. LG to produkty koreańskie???
Opel Astra - niemieckie?

Wydaje mi się że nieważne kto ma z tego kasę a jakość wykonania......
I w naszych mondkach "siedzi" np intercooler nie dość ze z Valeo to jeszcze z Polski .....

tompiorko
10-05-2014, 15:43
Niebawem powinienem znać ofertę "dla mnie"

Oferta można powiedzieć że nie istnieje, zatem pozostaje zdać się na opinie innych.

Optimal- niemiecki wyrób oferowany przez Fordsklepy.... Coś wiadomo o tej marce?

Racuch
10-05-2014, 21:41
Optimal- niemiecki wyrób oferowany Niemieckie to tam raczej tylko pudełko, a łożysko Chinol. Miałem z tym do czynienia przy Matizie, chłam nie wart tej ceny, no może CX jest gorszy :hehe:

CzarekJ
10-05-2014, 22:31
Zakładałem kilka Optimali - reklamacji klientów nie było.
Założyłem u siebie - po 2k km się rozsypało.......

Generalnie - nie polecam.
To loteria.

1olek
11-05-2014, 01:00
Optimal- niemiecki wyrób oferowany przez Fordsklepy.... Coś wiadomo o tej marce?

tyle co pisza na forach, totalny syf, podwojna wymiana w krotkim czasie.

jerzu
11-05-2014, 08:40
ja użyłem FAG.... Kosztowało mnie po usustach około 120 zł....

Za 120 to można mieć SKFa, własnie jestem po wymianie prawego przodu :)

tompiorko
11-05-2014, 19:58
ja użyłem FAG.... Kosztowało mnie po usustach około 120 zł....

Za 120 to można mieć SKFa, własnie jestem po wymianie prawego przodu :)

Gdzie zanabyłeś jeśli to nie tajne przez poufne :hmm:

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

Czyli co...tylko skandynawom można zaufać ?

motorek26
11-05-2014, 21:00
montowałem nie raz optimala nie miałem problemów tak samo rouville
ale najchetniej to fag

jerzu
11-05-2014, 21:17
ja użyłem FAG.... Kosztowało mnie po usustach około 120 zł....

Za 120 to można mieć SKFa, własnie jestem po wymianie prawego przodu :)

Gdzie zanabyłeś jeśli to nie tajne przez poufne :hmm:

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

Czyli co...tylko skandynawom można zaufać ?

Poszło na priva :-)

WyeXperiowane z eLki

CzarekJ
12-05-2014, 00:09
Za 120 to można mieć SKFa, własnie jestem po wymianie prawego przodu

Gdzie zanabyłeś jeśli to nie tajne przez poufne

Ja płaciłem 70zł.....w składnicy maszyn rolniczych.....

jerzu
12-05-2014, 09:36
Ja płaciłem 70zł.....w składnicy maszyn rolniczych.....

Ciężka sprawa :)

tompiorko
12-05-2014, 10:46
Ja płaciłem 70zł.....w składnicy maszyn rolniczych.....

Ciężka sprawa :)

Ogarnąć w tej cenie czy składnicę w Wawie znaleźć? :zakrecony:

jerzu
12-05-2014, 11:30
To drugie :))

steell
14-05-2014, 19:06
Za 120 to można mieć SKFa, właśnie jestem po wymianie prawego przodu No proszę i mnie to chyba dopadło, buczy niemiłosiernie przy większych prędkościach 120-130 km/h Co ciekawe poniżej i powyżej nawet za bardzo nie słychać. Przy okazji zaczął mi smar wychodzić z manszety przegubu zewnętrznego, manszeta cała wyciska z pod opaski, czy to możliwe ze winne jest właśnie łożysko. Jeszcze jedna ciekawostka, czasami /raczej rzadko/ zdarza się że podczas hamowania czuć drgania, przeważnie jednak hamuje ładnie bez drgań, czy to też może być od łożyska?

Disizmi
14-05-2014, 19:53
Kurczę...ciekawe powiązanie...u mnie też padło łożysko prawe z przodu i tak jak Ty mam uszkodzoną tam manszetę od przegubu zewnętrznego i delikatnie wycieka smar...Teraz zaczynam się zastanawiać czy jedno z drugim nie było powiązane.

steell
15-05-2014, 16:34
Założyłem SKF bo takie akurat mieli w warsztacie, zobaczymy czy była to dobra decyzja. Teraz czas po testować,narazie wyraźnie ciszej :)