PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jaki preparat do wzmocnienia uszczelek ?



Lukasz2.0
12-05-2014, 19:19
Witam chodzi mi oto , ze scieraja mi sie uszczelki widac ze juz sa wytarte jest jakis preparat np. silikon lub jakis inny specyfik zeby to zabezpieczyc? azeby sie nie wytarlo mocniej albo zrobila sie dziura? polecacie cos ? jakies propozycje...

Disizmi
12-05-2014, 21:37
Bardzo się wytarły? Możliwe, że w pewnym stopniu by je zabezpieczył silikon do uszczelek w "szpreju" lub w sztyfcie. Najlepiej jakbyś wrzucił fotki jak to wygląda - łatwiej by było doradzić coś konkretnego.

Lukasz2.0
12-05-2014, 22:16
Bardzo się wytarły? Możliwe, że w pewnym stopniu by je zabezpieczył silikon do uszczelek w "szpreju" lub w sztyfcie. Najlepiej jakbyś wrzucił fotki jak to wygląda - łatwiej by było doradzić coś konkretnego.

Jutro wrzuce foty w 3 miejscach wytarte i 2 dziury jak te drugie zalatac :p ?

Disizmi
13-05-2014, 08:33
Jutro wrzuce foty w 3 miejscach wytarte i 2 dziury jak te drugie zalatac :p ?
Znalazłem taki patent w necie:
"Brakujące fragmenty uszczelki możemy odtworzyć korzystając z starej dętki rowerowej, zużytej opony rowerowej lub innej starej uszczelki. Wycinamy stosowny fragment z zakładką i kleimy do istniejącej niepełnej uszczelki na sklinowaną zakładkę za pomocą cytowanego kleju kauczukowego. "

Nie wiem na ile ten patent jest wytrzymały i jak to faktycznie wygląda :niewiem:

Tu masz link do artykułu: http://www.zaradni.pl/motoryzacja/jak-naprawic-uszczelki-w-drzwiach-samochodu/1,2677