PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Grzechotanie przy lekkim skręcie



Arekwonski
13-05-2014, 22:34
Witam od jakiegoś czasu borykam się z przypadłością grzechotania przy lekkim skręcie. Pojawia się ono tylko przy większych prędkościach powyżej 90km/h tylko i wyłącznie gdy lekko skręcę kierownice np. na łuku drogi. na początku myslalem ze moga to być kończące sie klocki hamulcowe ale po wymianie tarcz i klocków nadal to zostalo. i tu pytanie czy może to byc coś związane z przegubami lub łożyskami kół ?? prosze o ewentualne sugestie i z góry dziękuję :)

Marian50P
17-05-2014, 22:19
czy grzechotanie pojawia się przy skręcie w lewo i prawo?

Nie wiem jak jest w Twoim aucie, ale sprawdź:
-metalowe cienkie osłony tarcz hamulcowych (mogą być zbyt blisko i trzeć)
- łożyska skrzyni biegów przy przegubach wewnętrznych (na zakrętach samochód lekko się pochyla, półoś się pochyla powodując większe obciążenie przegubu wew., a tym samym łożyska skrzyni)
- przeguby wewnętrzne (kielichy oraz krzyżaki)
- przeguby zewnętrzne
- może opony haczą o nadkola lub coś innego

Jeśli chrobotało by coraz głośniej przy coraz szybszym skręcie to stawiałbym 99% łożysko skrzyni niestety

Co do hamulców proponuję sprawdzić na ścieżce diagnostycznej różnicę w hamowaniu między kołami tej samej osi i czy hample chwytają i puszczają w tym samym momencie, jak nie to wymienić gumowe końcówki przewodów hamulcowych, guma parcieje, nieraz wygląda jak nowa, a okazuje się, że przy hamowaniu auto się krzywi. Może któryś tłoczek hamulca zbyt ciężko chodzi trąc o tarczę na zakręcie

Arekwonski
03-06-2014, 22:14
tak grzechotanie jest w lewo i w prawo i tylko jak lekko skrece kierownicą i słyszę to głównie od strony kierowcy na miejscu pasażera tez słychać od strony kierowcy sprawdzałem
-metalowe osłony są ok
-przeguby zewnętrzne ok
-opony tez ok
-zbieżność ok
-końcówki drążków i łączniki stabilizatora tez ok
-maglownica i cały układ kierowniczy tez
-przewody hamulcowe wymieniałem razem z klockami i tarczami bo już były lekko sparciałe
niestety nie sprawdziłem jeszcze wewnętrznych z braku czasu i wyjazdu służbowego. Właśnie chrobotać głośniej nie chrobocze wszystko w jednym tempie grzechocze jak bym klucz nasadowy tam miał zainstalowany klucz nasadowy.

PS. przepraszam za tak późną odpowiedz z powodu wyjazdu miałem ograniczony dostęp do internetu w każdej formie ;)