PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio szumi i przerywa poza miastem



hunterPL
21-05-2014, 00:22
Witam
Mam pewien problem ponieważ radio w moim mondku gubi stacje. Sytuacja jest dziwna. Gdy jeżdżę długo po mieście wszystko jest ok, jednak gdy tylko wyjadę poza (na Warszawę) radio szumi i gubi stacje. Jak już zgubi to nawet gdy wrócę do domu to użeram się z nim jeszcze niekiedy kilka dni (czyt szumi itd) poruszając się u siebie w mieście. Gdy już się samo "dostroi" to znowu wszystko bez problemu. Oczywiście do czasu kolejnego wyjazdu z rdm do wa-wy.
Niby pierdoła a denerwuję :hehe:

Gdzieś tu chyba kiedyś czytałem, że to jakaś pierdoła i można to naprawić tanim kosztem. Wiecie co to może być? Miał ktoś podobny problem? Dodam, że to RADIO CD 6000CD, 2001r.

Netoper
21-05-2014, 09:02
Odkręć antenę, sprawdź czy gwint nie zaśniedział, wyjmij radio sprawdź wtyczkę anteny czy do brze siedzi.
Jak będziesz miał odpiętą wtykę to sprawdź miernikiem czy na przewodzie nie ma zwarcia albo przerwy.

tomzyl
21-05-2014, 09:05
albo głowica UKF zaczyna się walić.

hunterPL
29-08-2014, 01:17
A ile wymiana lub naprawa takiej głowicy? Problem jeszcze nie rozwiązany :boshe:

tomzyl
29-08-2014, 07:03
Ze 150zł? Takie miałem dane z pół roku temu. Mówi się, że nieopłacalna, no ale... ;-)

hunterPL
18-09-2014, 17:17
No i dotarłem do polecanego elektryka. Praktycznie z miejsca powiedział mi, że tyo głowice jednak jest kilkanaście rodzai tego radia i jak się okazało, jak na złość ja posiadam to z dwiema głowicami :boshe:
Jednak głowica 140zł wiec za dwie 280zł. Zajechałem jednak do innego (chyba pierwszego w mieście) starszego elektryka i on powiedział mi, że są to układy rozbieralne i że będzie mnie to kosztować ok 40-50zł i żebym przyszedł za ok 2 tygodnie, wtedy będzie miał do tego schematy.

Ktoś kiedyś rozbierał te głowice i naprawiał? Może źle się z nim zrozumiałem, on mnie źle zrozumiał.

---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

Dodam tylko, że pytał mnie czy mam radio na jedną czy 6 płyt. Odpowiedziałem, że na jedną.

Pomian
18-09-2014, 17:31
Głowica to takie metalowe pudełko, a w środku siedzi elektronika. Jeśli ścianki pudełka nie są zlutowane to jego otwarcie jest dziecinnie proste.
Reszta to kwestia wiedzy.
Możliwe, że trzeba wymienić 3 kondensatory i bedzie ok ;)

》wymęczone na mądrymtelefonie《

sroka33
20-01-2015, 20:04
Kolego hunterPL zrobiłeś to radio?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk