PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klima nabita - sprężarka nie rusza



lukaszek315
01-06-2014, 15:27
Nabiłem ostatnio klimę, wszystko szczelne i powinno być ok, ale nie rusza sprężarka. Czytałem mnóstwo tematów, ale wciąż nie wiem co jest nie tak. Sprawdzałem bezpieczniki, są ok. Sprawdzałem czy cewka ''cyka'' po zwarciu pinów w przekaźniku R6, ale też cisza. Prąd na wtyczce sprężarki jest. I dalej patrze a termik sprężarki zamiast być przymocowany dynda sobie luźno, po zmostkowaniu kabli termika też nie rusza. Co dalej sprawdzić/zrobić? Co począć z dyndającym termikiem??

maciekelga
02-06-2014, 22:37
Ile czynnika nabite? U mnie był taki objaw, że po napełnieniu klimy sprężarka niestartowała, niby wchodzi 820g (u mnie) jednak dla czujnika wysokiego ciśnienia było to za dużo i już reagował. Kazałem nabić 810g i było wszystko ok. Nie zawsze dużo znaczy lepiej...

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:36 ----------

Przed napełnieniem działała? Jedz do nich i powiedz, żeby zrobili to jeszcze raz razem z olejem, tyle że troche mniej niż jest na tabliczce (np o 10%).

MarekPrint
03-06-2014, 00:23
Jeśli na wtyczce przy sprężarce jest napięcie to znaczy że cała elektryka , czujniki działają poprawnie i nie ma co upuszczać czujnika. Z drugiej strony tej wtyczki jest tylko połączony szeregowo termik i cewka elektromagnesu. Skoro termik został zwarty to pozostaje tylko przerwa w samym uzwojeniu elektromagnesu. Tu trzeba by sprawdzić czy jest przejście (omomierzem , testerem przejścia ). Jeśli nie ma przejścia to uszkodzone uzwojenie elektromagnesu lub kabli do niego dochodzących. Jeśli jest przejście to do regulacji sprzęgło (wyjęcie , dopasowanie blach regulacyjnych).

Macminik
03-06-2014, 23:18
Co prawda nie w Monedeo a w mojej Alfie (mondeo jest zony) tez miałem tak. Miało byc 650 a walneło troche za dużo i nie działała. Korekta i działa. Od tego bym zaczął.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

lukaszek315
04-06-2014, 18:57
Wg kartki dobili 750g, ale skoro byłoby za dużo to po zwarciu czujnika wysokiego ciśnienia powinno ruszyć tak? Tylko gdzie jest ten czujnik? Muszę sprawdzić więc przejście na sprężarce, tylko nie wiem czy mam omomierz, jutro sprawdzę. A co do samego termika sprężarki to zapewne musiałby być i tak przykręcony do sprężarki?

MarekPrint
04-06-2014, 22:25
A co do samego termika sprężarki to zapewne musiałby być i tak przykręcony do sprężarki?
Wtedy spełnia swoje zadanie , tz rozłącza niezależnie elektromagnes w przypadku nadmiernej temperatury sprężarki. W sprężarce jest wpust w który wchodzi po czym zabezpiecza go blaszka i nakrętka przed wypadnięciem.

lukaszek315
06-06-2014, 09:49
Zmierzyłem dziś rezystancję, ale nie wiem czy prawidłowo.
Mam taki multimetr i ustawiłem go w pozycję zaznaczoną kółkiem.
http://images.tinypic.pl/i/00538/azg6m0dqypnj.jpg
Wyszło mi 4,4, bez zwierania termika (czały czas wisi luźno).
A z tego co wyczytałem rezystancja bezpośrednio na sprężarce musi być między 3 -5 Ohm.
Czyli u mnie wygląda na to, że jest ok?

MarekPrint
06-06-2014, 13:39
Taki miernik wystarczy.
Ustaw go na DCV i 20 , kable w oba dolne , załącz klimę i sprawdź jeszcze raz to napięcie we wtyczce idącej w kierunku silnika . Powinno tu być ok 12V.

Teraz przestaw miernik jak pisałeś na dół zakres 200 Ohm i sprawdź rezystancję we wtyczce idącej do termika i elektromagnesu. One są połączone szeregowo . Jeden kabel z wtyczki leci na elektromagnes , z niego leci na termik i z termika do wtyczki. Tu powinieneś mieć małą rezystancję.

lukaszek315
07-06-2014, 12:20
Na wtyczce sprężarki z włożoną zworką na przekaźniku R6 i wyłączonym silniku jest około 12V, z włożonym przekaźnikiem i włączonym silnikiem około 13,5V. Rezystancja w okolicach 4,4 Ohm.
Kiedy wywoływałem błędy klimatronika wywaliło coś takiego: 92 51 A3 08

Co do termika, wystarczy go przykręcić obojętnie jaką blaszką?

lukaszek315
10-06-2014, 16:56
Problem rozwiązany xD Wystarczyło, że dziś dwa razy pomogłem sprężarce kijem :D Chodzi pięknie i załącza się już za każdym razem :)