PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jazda po tarce przy przyspieszaniu na piątym biegu



morris30
07-06-2014, 15:02
Witam kolegów. Od jakiegoś czasu mam dziwny objaw w moim mondeo. Gdy przerzucę z biegu 4 na 5 przy 90 km/h i dalej przyspieszam na piątce to czuję jakby samochód jechał po tarce lub betonie. Jednak nie szarpie samochodem, nawet nie drży kierownicą, ale słychać to, czuć na dłoni na kierownicy i na pedale gazu. Przy prędkości pow. 160 km/h problem znika. Poniżej 90 km/h też jest ok. Słychać to tylko na równej drodze. Założone na próbę zimówki, i opony letnie z innego mondeo i jest tak samo. Przy wolniejszej jeździe, manewrowaniu na parkingu, przyspieszaniu na skręconych kołach - nic nie stuka nie puka. Gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuję za pomoc :)

steell
08-06-2014, 14:53
jezeli masz pewnosc, ze zawieszenie jest sprawne, kola okragle to sprawdz jeszcze mocowanie maglownicy. Najlepiej na odpalonym silniku niech ktos kreci kierownica, a ty od spodu zobacz czy maglownica delikatnie sie nie rusza.

Wysłane z mojego IdeaTabA1000-F przy użyciu Tapatalka

morris30
07-08-2014, 00:36
Problem rozwiązany, ale udało się dopiero jak po przejechanych paru tysiącach zaczęło już porządnie buczeć i szarpać kierownicą. Cytuję mechanika "wymieniłem łożysko piasty". 250 zł łożysko, 100 robocizna. I przestało :)