PDA

Zobacz pełną wersję : wyciszenie szumu powietrza mkIII



benth
24-05-2005, 07:36
Witam,
Zastanawialem sie czy nikogo nie denerwuje szum powietrza w mondeo 2002? W moim juz od ok. 100kmh slychac to dosyc nieprzyjemnie a przy 130 robi trzeba glosno muzyki sluchac, zeby sie nie denerwowac. Dla porownania jezdzilem tez modelem z 2003 i moim zdaniem halas jest identyczny - tak jakby byla to wada faryczna i gumy uszczelniajace byly slabo przemyslane.
Wydaje mi sie, ze w podobnych autach (laguna, passat, vectra) szum wiatru nie daje sie az tak we znaki.
Czy ktos zna moze jakas fime, ktora potrafi to poprawic? Moze jakies dodatkowe uszczelki?

krzys-68
24-05-2005, 22:19
Witam,
Zastanawialem sie czy nikogo nie denerwuje szum powietrza w mondeo 2002? W moim juz od ok. 100kmh slychac to dosyc nieprzyjemnie a przy 130 robi trzeba glosno muzyki sluchac, zeby sie nie denerwowac. Dla porownania jezdzilem tez modelem z 2003 i moim zdaniem halas jest identyczny - tak jakby byla to wada faryczna i gumy uszczelniajace byly slabo przemyslane.
Wydaje mi sie, ze w podobnych autach (laguna, passat, vectra) szum wiatru nie daje sie az tak we znaki.
Czy ktos zna moze jakas fime, ktora potrafi to poprawic? Moze jakies dodatkowe uszczelki?To juz było przerabiane,na forum AC,ale powtórka się przyda :metal .Zwiększony szum powietrza powoduje "niezgranie w linii" listew zgarniajacych na szybach drzwiowych.Przednie drzwi sa wpuszczone glebiej niz tylne i jest to naturalny chwytak powietrza i hałas.Jest to wada fabryczna z ktora nie idzie sobie poradzić z tym problemem.Proba wysuniecia drzwi na zewnatrz niszczy całą linie nadwozia :getsome:

lukas1
24-05-2005, 23:24
Mam model 2003 po liftingu i tez slysze ten szum. Pojawia sie przy ok. 85 km/h wzwyz. Mam zamiar zglosic to na gwarancji. Koledze, u ktorego byl ten sam problem, naprawili to w 2h.