PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] poprawa polerki



arturas124
15-06-2014, 11:51
witam panowie.
mam problem, otóż robiłem polerke, pasta FARECLA G3 maszynowo, ale że chciałem troche zaoszczedzic robilem to sam, pożyczoną maszyną i moja niewprawna w tym temacie ręka zrobiła błędy, otóz pod słońcem widać ślady gdzie jechałem, takie paski, wyrożniają sie. jesli checie moge potem dac zdjęcia, ale moje pytanie brzmi czy moge to jakos naprawic, woskiem, politurką czy czymkolwiek, czy musi byc profesjonalna polerka ? maszyny sie już sam nie dotykam :P
co prawda nie jest najgorzej bo w cieniu jest połysk dobry, przynajmniej jak na moje możliwiści ale w słońcu..

Mav
15-06-2014, 13:01
Musisz wykończyć powierzchnię... To tak w skrócie. G3, której użyłeś jest pasta mocno ścierną. Musisz teraz wziąć ponownie maszynę, bardziej miękką gąbkę i użyć pasty typu polishing, np Menzerna ip2100 a następnie bierzesz pastę wykańczającą np Menzerna 4000 i wypracowujesz ja na najbardziej miękkiej gąbce. Do każdej pasty używasz tez odpowiednich obrotów maszyny polerskiej., żeby uzyskać zamierzony efekt.

Wysłane z mojego SOUL przy użyciu Tapatalka

arturas124
15-06-2014, 13:06
tak myślełem że na jednej sie nie skończy :D
no to będę musiał tak zrobić że wózek lśnił, dzieki za info :D
słyszałem gdzieś o preparaqcie o nazwie "LUSTER", mogłem coś przekręcić, ale chodzi o to że poleruje tak jakby na lustro, wiecie coś o tym ?

Marcino25
15-06-2014, 15:10
tak myślełem że na jednej sie nie skończy :D
no to będę musiał tak zrobić że wózek lśnił, dzieki za info :D
słyszałem gdzieś o preparaqcie o nazwie "LUSTER", mogłem coś przekręcić, ale chodzi o to że poleruje tak jakby na lustro, wiecie coś o tym ?

Jak zrobisz dobrze polerke i dobrym woskiem wywoskujesz to wtedy jest lustro nie ma bata :D

arturas124
15-06-2014, 16:02
tylko dobra polerka to raczej u lakiernika, chyba ze masz jakis godny polecenia środek do polerowania ręcznego ?

diablo228
15-06-2014, 23:26
Dobrą korektę to wykona Ci dobry fachowiec, firma a nie lakiernik, takich jest b.mało

Mav
16-06-2014, 00:29
Dokładnie tak. Wykończenie lakieru po G3 to nie jest prosta sprawa... Mało który lakiernik potrafi zrobić to właściwie. podalem Ci przykłady past polerskiej, którymi powinieneś być w stanie ogarnąć temat. Oczywiście możesz skorzystać z innego systemu, np. 3M, scholl, Koch chemie, itd...

Wysłane z mojego SOUL przy użyciu Tapatalka