PDA

Zobacz pełn± wersję : [Duratec] Skrzynia manualna z Cougar'a do Mondeo ...



Cashoob
15-06-2014, 23:17
Witajcie.
Szukałem na naszym forum i forum Cougar'a, ale nie znalazłem żadnych technicznych konkretów. Mam dwa pytanka w tym temacie, bo moja skrzynia lekko wyje (takie mam przynajmniej wrażenie), a kupiłem w okazyjnej cenie sprawdzon± skrzynie od kota i zastanawiam się, czy j± zainstalować:
1) Czy kto¶ robił taki swap ?
2) Jakie s± przełożenia na poszczególnych biegach zarówno dla Mondeo jak i Cougar'a ?
Obydwa auta s± z '98 roku z silniczkiem 2544cm2 SEA, przełożenie przekładni głównej w/g Microcat'a jest takie samo 3,82:1, ale podobno (tak słyszałem) skrzynie mog± różnić się przełożeniami na poszczególnych biegach... Nie jestem też pewien, czy wybieraki skrzyni s± jednakowee w obydwu autach, ale to już chyba kosmetyka, bo obudowy całej skrzyni s± identyczne, więc w razie czego przełożę - czujnik VSS i czujnik ¶wiateł stopu jest identyczny jak w moim. Skrzynia z kota ma oznaczenie XS8R-7002-AA, a moja (w/g Microcat'a, bo nie miałem jeszcze jak zerkn±ć bez kanału na oznaczenie) XS7R-7002-EA.
Ktokolwiek uskuteczniał taki wynalazek ?

Cashoob
22-06-2014, 00:32
Jako, że nikt się nie wypowiedział, to odpowiem na to pytanie sam ;) Mianowicie skrzynia od Cougar'a, bynajmniej ta oznaczona jako XS8R-7002-AA pasuje do Mondeo z silnikiem SEA i to plug&play. Stara została wyjęta, nowa założona i nie trzeba było nic kombinować.