PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Dudnienie w silniku



lolo183
18-06-2014, 16:15
Witam dziś wracając z pracy usłyszałem dziwne dudnienie (stukanie) w silniku .
Jest ono dość głośne i dochodzi z obudowy filtra powietrza " bynajmniej tak mi się wydaje " .
Stuki są jednakowe tzn. nie powtarzają się cyklicznie tylko stuka cały czas ,a podczas dodania gazu zwiększa się ich nasilenie .

Pedał sprzęgła nie pulsuje ,a biegi wchodzą gładko .
Wyczytałem że może przeskoczył mi rozrząd i się cofa powietrze do filtra bądź coś w tym stylu .

Miał ktoś coś podobnego bądź spotkał się z czymś takim ?
https://www.youtube.com/watch?v=8rl1x5IvWno&feature=youtu.be

Wikar2
19-06-2014, 03:42
Brzmi zle. Zaczalbym od odlaczenia przewodu od pompy vacum, zrzucenia paska, luzowaniu kolejno przewodow wtryskiwaczy na pracujacym silniku.

lolo183
19-06-2014, 10:17
Odłączyłem przewód podciśnienia z pompy vacum i nadal jest to samo .
Stukanie, dudnienie jest o wiele głośniejsze gdy otworzę obudowę z filtra powietrza ,a gdy ja zamknę na działającym silniku to ucicha na 3-5 sec i znów powraca .
Jest możliwe że :
-wypalił mi się zawór ssący bądź zawiesił i wraca się kompresja do filtra ?
-zawór egr coś wariuje ? ( jak kupiłem auto to był odłączony i prawdopodobnie zaślepiony )

Dodam że samochód pali normalnie i obroty nie falują .

Snajper
21-06-2014, 12:38
Mam dokładnie to samo, dokładnie jak uchylisz pokrywę to się nasila. Z tym, że u mnie stuka, przerwa, stuka, przerwa i tak w koło.Do dziś nie wiem co to, mechanik rozbierał góre, popychacze, zawory podobno wszystko jest jak nówka. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Wtryskiwacze wykluczam i w moim i w Twoim przypadku, to coś innego. Obstawiam którąś rolkę...

sokoleokoo2
21-06-2014, 14:34
To jest dudnienie na filtrze powietrza, zostawcie w spokoju silnik i mechanikę. Taki przedmuch fuch fuch fuch ... jak by coś waliło ... u mnie znika na nowym filtrze ale po ok 1 tyś. km wraca, jeżdżę z tym już 4 lata. W oplu miałem to samo z tym że w Oplu była specjalna komora nazywali ją rezonator czy coś ... co poprawiało zasysanie powietrza z tym że w fordzie pewno jest podobnie ale ukryte lub w jakieś rurze...

lolo183
21-06-2014, 18:19
Ale aby na pewno ? Żeby mi się całkiem nie wysypał silnik :hehe:
Tak myślę czy może to być wina tego filtru powietrza , być może przy wymianie oleju itp mechanik mi włożył jakiś zamiennik z niskiej półki .
W poniedziałek zakupie filtr i sprawdzimy może to jest to

Snajper
21-06-2014, 23:08
Coś Ty...ja mam zawsze oryginały, sam zmieniam. Bez znaczenia filtr, stuka tak samo, dla mnie to coś mechanicznego a nie żaden przedmuch...

Wikar2
21-06-2014, 23:52
To jest dudnienie na filtrze powietrza, zostawcie w spokoju silnik i mechanikę. Taki przedmuch fuch fuch fuch ... jak by coś waliło ... u mnie znika na nowym filtrze ale po ok 1 tyś. km wraca, jeżdżę z tym już 4 lata. W oplu miałem to samo z tym że w Oplu była specjalna komora nazywali ją rezonator czy coś ... co poprawiało zasysanie powietrza z tym że w fordzie pewno jest podobnie ale ukryte lub w jakieś rurze...

No dobra, ale to, ze masz tak samo nie oznacza chyba, ze wszystko jest OK?


Poluzuj kolejno te przewody wtryskow (5min roboty z wliczona 4min przerwa na papierosa) i zobacz czy cos sie zmieni tak jak pisalem... ew. bedzie mozna dojsc do tego czy to rzeczywiscie przez uklad dolotowy.

sokoleokoo2
22-06-2014, 13:42
Oj kolego dopiero w next week zobacze ale na moje oko to wszystko jest zależne od plastyków obudowy filtra + tych wszystkich połączeń z plastykowych "łapiących" powietrze.

Pewno koło weekendu ci sprawdzę

lolo183
22-06-2014, 15:52
Poluzuj kolejno te przewody wtryskow (5min roboty z wliczona 4min przerwa na papierosa) i zobacz czy cos sie zmieni tak jak pisalem... ew. bedzie mozna dojsc do tego czy to rzeczywiscie przez uklad dolotowy.
Trochę mam obawy odłączać przewody wtryskiwaczy bądź ich luzować bo boję się że mi paliwo zaleje silnik .
Dziś musiałem jechać autem i podczas jazdy oprócz tego stukania usłyszałem dźwięk choćby zawory stukały bądź łańcuch był luźny ( takie rzężenie ) czy coś w tym stylu

Snajper
22-06-2014, 16:10
Właśnie, nie wziąłem pod uwagę łańcucha...Panowie, po której stronie jest rozrząd? Od strony skrzyni, filtra powietrza ? W takim razie warto mu się przyjrzeć...

lolo183
22-06-2014, 17:17
Właśnie, nie wziąłem pod uwagę łańcucha...Panowie, po której stronie jest rozrząd? Od strony skrzyni, filtra powietrza ? W takim razie warto mu się przyjrzeć...
Rozrząd jest od strony alternatora,kompresora klimatyzacji tak mi się zdaje

tompiorko
22-06-2014, 23:51
tak mi się zdaje

I dobrze Ci się zdaje :up:

lolo183
23-06-2014, 09:10
Dodam jeszcze że od pewnego czasu kopci mi na biało-niebiesko przy odpalaniu i czuć nie przepalone paliwo, choć nie ubywa mi oleju ani płynu chłodniczego .

Wyczytałem że jeśli kopci na biało to może być wilgoć w układzie wydechowym ,a niebieski to olej lecz tak jak wspomniałem nie ubyło mi go od wymiany ( patrząc na bagnet ).
Myślę czy to kopcenie może mieć związek z tymi stukami chyba że nie mam odmy olejowej na układzie z intercoolerem bo nie widziałem jak czyściłem cały układ.
-----------------------------------------------------------

Filtr powietrza odpada , stuki wydobywają się od dołu silnika " takie moje wrażenie " gdzieś na wysokości skrzyni biegów od strony grodzi silnika i jak położyłem się pod auto to cały układ wydechowy pracuje tak jak są te stuki .
Nie mam niestety dostępu do kanału tak bym sprawdził czy wydech nie uderza gdzieś w podłogę i nie przenosi po całym silniku po filtr powietrza.

------------------------------------------------------------

Tak się zastanawiam również nad tym czy to nie będzie dwumas ?
Tylko że dwumase bym odczuł na pedale sprzęgła co nie ?

tompiorko
23-06-2014, 19:17
Tylko że dwumase bym odczuł na pedale sprzęgła co nie ?
Padnięte DKZ nie zawsze przenosi wibracje na pedały.

lolo183
23-06-2014, 19:48
Padnięte DKZ nie zawsze przenosi wibracje na pedały.
To żeś mnie pocieszył :boshe:

tompiorko
23-06-2014, 20:30
Padnięte DKZ nie zawsze przenosi wibracje na pedały.
To żeś mnie pocieszył :boshe:

No nic nie poradzę, u siebie nie miałem drgań na pedale a koło wysypane było. Co innego chrobotanie na połsprzęgle (wysprzęglik też siadł).

lolo183
24-06-2014, 10:19
A jest sens regenerować dwuamase?
Cena jest o połowę niższa bo jak patrzyłem nowa 1680 z sprzęgłem ,a regenerowana 900,- by wyszła

tompiorko
24-06-2014, 11:44
Same nowe koło koszt 800-900 zł....Regeneracja koła ile ?

Snajper
24-06-2014, 11:53
To nie dwumasa...to nie wtryski. Jak pisałem wcześniej, mam dokładnie ten sam objaw już od kilkunastu tysięcy kilometrów. Koło dwumasowe mam nowe, wtryskiwacze wykluczone...Jeśli już czegoś szukać w przeniesieniu napędu to można pomyśleć, czy to nie wydobywa się ze skrzyni biegów...

lolo183
24-06-2014, 18:39
Same nowe koło koszt 800-900 zł....Regeneracja koła ile ?Sama regeneracja koła to jest koszt 650,- ,a 250 ,- sprzęgło

tompiorko
24-06-2014, 19:27
Zatem j a osobiście wolałbym dołożyć te 250 i kupić koło fabrycznie nowe.

lolo183
24-06-2014, 19:54
Zatem j a osobiście wolałbym dołożyć te 250 i kupić koło fabrycznie nowe.
Nic no będe zmuszony zgłosić się do mechanika na diagnozę . Znacie jakiś mechaników co się znają na dieslach ? Bo u mnie jest parę ale to są ogólni i nie bardzo chce do nich jechać no i jest service boscha ale strasznie drodzy są

Snajper
25-06-2014, 17:32
Jaka dwumasa ludzie, wciśnij sprzęgło i zobacz czy to coś zmienia ?
Masz jakieś inne objawy DM, drżenie pedału (nigdy nie doświadczyłem), szarpanie przy zmianie biegów itp itd?

lolo183
29-06-2014, 18:38
Witam był dziś u mnie mechanik przejazdem i wykluczył DKZ , mam w sobotę jechać do niego ponieważ teraz ma za dużo roboty na sprawdzenie kompresji i diagnozę co to może być .
Wstępnie mi powiedział że możliwe iż popychacz któryś niedomaga bądź wałek mam skrzywiony albo wyrobiony .
Jeśli okaże się że mam wałek do wymiany to będę zmuszony wymienić rozrząd czy może mi założyć ten który mam ? Cena mnie przeraziła 1590 ,- w sklepie forda .......

Snajper
29-06-2014, 19:36
Dokładnie, żadne koło dwumasowe...Kompreche też sprawdzałem, o dziwo jest bardzo dobra, popychacze również, była rozbierana klawiatura. Obstawiam na 90% jakiś popychacz, rolkę albo faktycznie wałek...

sokoleokoo2
30-06-2014, 20:33
@ snajper, tak patrze a ty masz tdci ! dobrze widzę.

Co do dudnienia to zrobiłem tak że wypiłem rurę z przepławką od puszki z filtrem i dudnienie znikło ... jak koledzy mają czas i pieniądze to można grzebać i pół auta wymienić.

Snajper
01-07-2014, 20:56
Tak,TDCi ale dokładnie ten sam objaw...

krol44
02-07-2014, 11:01
Panowie sprawa znana z forum bmw i innych polega na cofającej się kompresji w wyniku luzu na popychaczach hydraulicznych wałka wydechowego, po prostu zawory nie otwierają się do końca i w momencie otwarcia ssących cześć powietrza wraca przez ssące powodując to dudnienie, mam to u siebie od 4 lat wkurzające ale raczej nieszkodliwe. Więc albo popychacze ,albo wytarte krzywki na wałku rozrządu. Może być też przesunięty delikatnie rozrząd ale skutek ten sam, jedno powietrze nie zdąży uciec i wywala w kolektor ssący. Można to sprawdzić zdejmując kolektor ssący i sprawdzając czy powietrze z niego nie dmucha. Jest w sieci filmik z transita jak gościu sprawdza popychacze przy takim samym objawie, po wymianie problem znika(podobno)

lolo183
12-07-2014, 22:03
Witam po dość długiej przerwie . Sprawa wygląda tak że samochód zawiozłem do mechanika i to stukanie czy tam dudnienie samo ustało ale dla pewności zajrzał do silnika i nic nie stwierdził .
Sprawdził wałki rozrządu i są ok , klawiatura również .
Sprawdził wtryski też jest spoko tylko jedyne co nie działa tak jak powinno to 2 świeca żarowa .
Aaaa ciśnienie w cylindrach mam dobre .
Mech mi powiedział że możliwe iż zawiesił się zawór na kolektorze wydechowym i dlatego dmuchało mi w filtr powietrza ,mówił że to może być wina oleju w silniku 10w40 mobil ( do niedawna był 5w30 castrol ) i zawór sie przypchal ewentualnie wina badziewskiego paliwa . Pozdrawiam

dirk79
16-07-2014, 08:14
Czemu zmieniłeś olej na gorszy?

lolo183
16-07-2014, 20:19
Czemu zmieniłeś olej na gorszy?Ponieważ mech w którym zmieniałem olej i filtry powiedział że musi taki być bo auto ma dużo nalatane ,a dopiero później doczytałem na forum że zaleca się lać fordowska formułe

Snajper
16-07-2014, 21:09
"Mech mi powiedział że możliwe iż zawiesił się zawór na kolektorze wydechowym i dlatego dmuchało mi w filtr powietrza "
Co takiego, jaki zawór ? WasteGate ? I jakby to niby miało dmuchać w filtr powietrza? Brednia jakaś...
Zmień z powrotem na olej Fordowski 5W30, nic się nie stanie, zmień też mechanika...

Apropo oleju...Gdy kupiłem Mondzia, jakieś dwa dni później, dzwoni do mnie poprzedni właściciel - "Zapomniałem Panu powiedzieć, tam był zalany 15W40..."
Miałem śmierć w oczach...Zalałem 10W40, nic się nie działo, zalałem 0W40, nic się nie działo, tak to był dobre olej :) Potem po modach silnikach zalałem 5W40 Millers CFS NT, zero wycieków...
Nie potrafię jednak skojarzyć, czy to dudnienie nie pojawiło się czasem po zmianie oleju na rzadszy, jakiś powód wlania tego mineralnego musiał być, może jakiś popychacz już się żegna i był zalany żeby go wyciszyć...

bobolek1990
16-07-2014, 21:20
Witam dziś wracając z pracy usłyszałem dziwne dudnienie (stukanie) w silniku .
Jest ono dość głośne i dochodzi z obudowy filtra powietrza " bynajmniej tak mi się wydaje " .
Stuki są jednakowe tzn. nie powtarzają się cyklicznie tylko stuka cały czas ,a podczas dodania gazu zwiększa się ich nasilenie .

Pedał sprzęgła nie pulsuje ,a biegi wchodzą gładko .
Wyczytałem że może przeskoczył mi rozrząd i się cofa powietrze do filtra bądź coś w tym stylu .

Miał ktoś coś podobnego bądź spotkał się z czymś takim ?
https://www.youtube.com/watch?v=8rl1x5IvWno&feature=youtu.be

Kolego jak dla mnie to szklanki w głowicy są do wymiany, gdy szklanka się wytrze od wałka i robi się dziura w szklance to takie dudnienie idzie własnie w filtr powietrza proponuję podnieś pokrywę zaworów i oglądnąć dokładnie szklanki zanim zawór spotka się z wałkiem rozrządu.

maciekelga
16-07-2014, 22:27
Po kupnie przejscie z oleju 15w40 na 5w30. Wymienilem sobie popychacze na walku wydechowym bo juz na zimnym silniku lekko stukaly. Sprawdzone tez na walku ssacym -stan bdb. Lekkie dudnienie dalej wystepuje i nic sie nie dzieje. Moim zdaniem nie szukajcie sobie usterek na sile. Jezeli silnik pracuje normalnie, nie ma spadkow mocy, brania oleju itd to nie ma sensu. Ja tez sie chwile tym przejmowalem, zrobilem 20tys i nie jest gorzej.
Przejrzyjcie osprzet pod pokrywa i jezeli nie widac nic niepokojacego zamknijcie ja;-) takie jest moje zdanie...

sokoleokoo2
17-07-2014, 20:05
Tak słucham i to nie dudnienie a grzechotanie bardziej, ale tak jak kolega pisze lepiej zostawić i nie ruszać, teraz gadałem z taryfiarzem co śmiga szwajswagenem tym co to się tak sypały 2,0 tdi ponad 500kkm zrobione, puka, grzechocze, rechocze ... i jeszcze kilka innych dźwięków wydaje i facet nawet nie myśli o naprawie bo mówi że silnik rozbierze i jak złożą to będzie to samo co w jego starym mieczysławie jeździł 20 lat aż mu się zachciało remont robić i już jeździć się nie dało po remoncie.

Snajper
18-07-2014, 21:14
Jak słucham takich pierdół to nie wiem czy się śmiać czy płakać...

maciekelga
18-07-2014, 23:45
Ja generalnie jestem optymista wiec czesciej sie usmiecham jak placze ale kto jak woli...

Wikar2
19-07-2014, 00:04
Tak słucham i to nie dudnienie a grzechotanie bardziej, ale tak jak kolega pisze lepiej zostawić i nie ruszać, teraz gadałem z taryfiarzem co śmiga szwajswagenem tym co to się tak sypały 2,0 tdi ponad 500kkm zrobione, puka, grzechocze, rechocze ... i jeszcze kilka innych dźwięków wydaje i facet nawet nie myśli o naprawie bo mówi że silnik rozbierze i jak złożą to będzie to samo co w jego starym mieczysławie jeździł 20 lat aż mu się zachciało remont robić i już jeździć się nie dało po remoncie.

Brak mi slow... :wall::wall::wall: Zrobmy z tego regule, jezdzic az cos sie sk%#%# na amen, najlepiej daleko od domu.



Co do tematu - poprawilo sie przed czy po zmianie oleju? Jaka dokladnie kompresja na poszczegolnych garach?

lolo183
23-07-2014, 13:21
Brak mi slow... Zrobmy z tego regule, jezdzic az cos sie sk%#%# na amen, najlepiej daleko od domu.



Co do tematu - poprawilo sie przed czy po zmianie oleju? Jaka dokladnie kompresja na poszczegolnych garach?
Podobno mam 22 na 1 22 na 2 23 na 3 i 22 na 4 taka kompresja a co do zmniany oleju to jak jak pisałem miałem wlany fordowki 5w30 a teraz mam 10w40 mobil i zastanawiam się czy mogę zmienić z powrotem na fordowka fomułe

maciekelga
23-07-2014, 15:03
czy mogę zmienić z powrotem na fordowka fomułe
Ja przechodziłem z 15W40 na 5W30 bo ktoś go takim zalał.

Maverick_86
23-07-2014, 22:03
Brak mi slow... Zrobmy z tego regule, jezdzic az cos sie sk%#%# na amen, najlepiej daleko od domu.
Co do tematu - poprawilo sie przed czy po zmianie oleju? Jaka dokladnie kompresja na poszczegolnych garach?
Podobno mam 22 na 1 22 na 2 23 na 3 i 22 na 4 taka kompresja a co do zmniany oleju to jak jak pisałem miałem wlany fordowki 5w30 a teraz mam 10w40 mobil i zastanawiam się czy mogę zmienić z powrotem na fordowka fomułe
Co do wartości kompresji to są bardzo słabe, ostatnio pytałem tutaj na forum i wartości powinny oscylować między 26-30 im więcej tym lepiej. Przy czym 26 to już wg kolegów wartość przy której należy się już martwić.

lolo183
29-07-2014, 18:55
Dziś zerkałem pod maskę i ku mojemu zdziwieniu nie widziałem żeby mechanik mi odkręcał wtryski bądź świece żarowe ponieważ są zapieczone co widać gołym okiem ,a żeby sprawdzić kompresję to musiałby chociaż jedno z nich wykręcić jak się nie mylę i co najlepsze żeby mógł mi sprawdzić klawiaturę jak wygląda to też by musiał odkręcić wtryski co nie ? Po prostu ręce opadają .........

tompiorko
29-07-2014, 22:21
Może niczym ginekolog sprawdził...przez wydech :hehe:

Wikar2
30-07-2014, 10:47
Wystarczy odkrecic przewody przelewowe i zasilajace wtryski zeby zrzucic pokrywe zaworow.