PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wydech końcowy jaki wybrać - różnice



Norbas
19-06-2014, 15:13
Mondeo MKIII 2001r. TDDI 115KM Kombi.
Dziś na dalekim wyjeździe coś puknęło na przejeździe kolejowym i usłyszałem szuranie z tyłu auta.
Po obadaniu się okazało że przerdzewiał tłumik końcowy na łączeniu z rurą i się poprostu urwał dyndając na gumie.
Spodziewałem się po wrzuceniu go do bagażnika, że dalszą drogę odbędę w odgłosach z wydechu jak z jakiegoś harleya jednak nie , nic się nie zmieniło z czego wnioskuje że albo trzymało się od zakupu na samej resztce rdzy albo tłumik końcowy w MKIII nie tłumi ???
W sklepie znalazłem dwa rodzaje/firmy i zastanawiam się czy warto płacić za Bosala 345zł
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Komplet-tlumik-koncowy-Mondeo-KOMBI-2.0-TDDi/1951
Czy równie dobry będzie ASMET:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Tlumik-koncowy-Mondeo-TDDi-Kombi-07.185-2.0-TDDi-do-102001/2529
Zaznaczam, że u mnie tłumik urwał się na samym końcu rury idącej do niego.
Muszę jeszcze wpełzać pod auto i obadać dokładnie stan reszty ale przy szybkim rzuceniu okiem podczas zdejmowania tego co się urwało nie zauważyłem by z resztą było coś nie tak.
I jeszcze jedno. Czeka mnie przed wymianą podróż do kraju 1500km.
Czy brak tłumika końcowego może mieć jakieś złe konsekwencje dla auta?
Pozdrawiam

baster78
25-06-2014, 03:32
Nie wiem czy sobie już poradziłeś,ja właśnie jestem po wymianie wydechu,niestety wymienić musiałem cały układ od plecionki bo nie ma po drodze żadnej złączki.Za komplet Asmet w lokalnym sklepie zapłaciłem:końcowy 130 zł,środkowy 120 zł,złączka(kolano)30 zł.Wszystko pasuje idealnie i wygląda na dość ładnie odrobione.

Norbas
25-06-2014, 20:06
Jeszcze jestem przed zakupem i wymianą.
Z tym, że poszperałem troche w sieci i owszem oryginalnie wydech jest w całości. Ale w sklepach w całości już nie, a że u mnie tylko tylny wymaga założenia bo po wpełznięciu pod auto na parkingu i obadaniu reszta jest w dobrym stanie więc raczej kupię tylny, obetne gdzie trzeba, połącze i powinno być ok.
Muszę poszukać wysyłkowo gdyż czasu brak i po powrocie z trasy chce by część już czekała na mnie.
W linku powyżej koszt 200zł... trzeba jeszcze poszukać skoro można kupić taniej.

cramp120
27-06-2014, 13:45
Można kupić taniej ... ale czy się opłaca? Ja kupiłem właśnie taki (Kosztował chyba coś kolo 170 PLN) ale pasażerowie z tyłu podczas przyspieszania na wyższych obrotach, słyszą odgłos odrzutowca lub odkurzacza (po prostu taki szum). Trudno to określić, a do tego po trasie 500 km wypaliło mi około pół centymetra plastiku w dokładce.

kruszyna
27-06-2014, 16:53
http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-2-0-2-2-tdci-tlumiki-kpl-expresowo-i4287867149.html

ja kupiłem taki zestwik :) zobaczymy co z tego wyjdzie :)



a do tego po trasie 500 km wypaliło mi około pół centymetra plastiku w dokładce.

jakim cudem ? przecież tłumik nie dotyka dokładki, a spaliny diesela nie są aż tak gorące

tomzyl
27-06-2014, 19:58
tylny tłumik jest z kawałkiem rury do przodu i jakoś tam się to rozłącza i wsadza na nowo. A co do brzmienia, to nie koncowy tłumi dźwięk, a środkowy ;-)

cramp120
27-06-2014, 20:05
jakim cudem ? przecież tłumik nie dotyka dokładki, a spaliny diesela nie są aż tak gorące
Też byłem zdziwiony jak mi wisiał stopiony plastik przy dokładce

steell
29-06-2014, 16:04
Końcówka wydechu jest skierowana ku dołowi, po wymianie widocznie przysunęła się o parę centymetrów do dokładki zderzaka i temperatura zrobiła swoje.

dbdrag
29-06-2014, 16:11
po prostu nie solidny montaż i tyle w tym temacie