PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problemy z klimą



Andreeee
08-10-2006, 12:55
Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy, więc wybaczcie, jeśli zrobię coś nie tak. :pad:
Mój problem z klimą objawiał się tym, że nie załączała się. Pojechałem do magika, który stwierdził, że sprężarka na daje się do regeneracji. Zregenerował (600 zł) i stwierdził, że należy teraz przepłukać cały układ, napełnić i będzie OK. Skierował mnie do warsztatu w Łodzi (jestem z Tomaszowa Mazowieckiego i tutaj nikt nie oferuje usługi płukania układu klimy). W tymże diagnoza była o wiele gorsza: nieszczelny skraplacz (chłodnica) oraz do wymiany rurka tłoczna na odcinku od skraplacza do pierwszego złącza na prawej stronie (z wyjściem na wyłącznik ciśnieniowy) i jest z króćcem wysokociśnieniowym. Rurkę mam sam zamówić w serwisie forda (300 zł), natomiast skraplacz zamówi magik (koszt skraplacza 1200 zł).
Co mam zrobić? Koszt jest bardzo duży (całość wraz z robocizną będzie kosztować 1500 zł).
Czy może kupić używkę skraplacza (choć podobno jest to nieopłacalne, bo wszystkie fordy w tym wieku, co mój mają tę przypadłość)?
Poradźcie, co robić? Bo mam klimę i jej nie mam.

fuel111
08-10-2006, 13:17
Ło Jezu skąd te ceny. Rurkę możesz kupić używkę. Można od kolegów na forum, skraplacz najlepiej nowy. Ale koszt to 450 zł max . Do tego wymiana i napełnienie całości. Sprężarka jak potrzeba remont to też są działające - koledzy z forum mają na zbyciu świeży rozbiór. Jedź do innego mechanika.

Andreeee
08-10-2006, 14:29
Dzięki za informację.
Sprężarkę mam już po regeneracji.
A tak swoją drogą, skąd magicy biorą takie ceny? Piszesz mi, że koszt skraplacza nowego to 450 zeta, a magik, że 1200. Nieźle chciał na mnie zarobić. Tym bardziej dzięki.
Pozdrawiam

lyssy
08-10-2006, 18:49
Cóż, każdy chce zarobić... :)

Ceny porównawcze np. tutaj (http://www.autoklimatyzacja.com.pl/?page=parts&run=search&marka=9&g=). Sprzedają wysyłkowo.

leszcz
08-10-2006, 20:34
Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy, więc wybaczcie, jeśli zrobię coś nie tak. :pad:
Mój problem z klimą objawiał się tym, że nie załączała się. Pojechałem do magika, który stwierdził, że sprężarka na daje się do regeneracji. Zregenerował (600 zł) i stwierdził, że należy teraz przepłukać cały układ, napełnić i będzie OK. Skierował mnie do warsztatu w Łodzi (jestem z Tomaszowa Mazowieckiego i tutaj nikt nie oferuje usługi płukania układu klimy). W tymże diagnoza była o wiele gorsza: nieszczelny skraplacz (chłodnica) oraz do wymiany rurka tłoczna na odcinku od skraplacza do pierwszego złącza na prawej stronie (z wyjściem na wyłącznik ciśnieniowy) i jest z króćcem wysokociśnieniowym. Rurkę mam sam zamówić w serwisie forda (300 zł), natomiast skraplacz zamówi magik (koszt skraplacza 1200 zł).
Co mam zrobić? Koszt jest bardzo duży (całość wraz z robocizną będzie kosztować 1500 zł).
Czy może kupić używkę skraplacza (choć podobno jest to nieopłacalne, bo wszystkie fordy w tym wieku, co mój mają tę przypadłość)?
Poradźcie, co robić? Bo mam klimę i jej nie mam.

fakt spraplacz to max 400 zł .w Bydzi na Inowrocławsiej maja sztue która im zalega i chca sie pozbyć ....chyba dają atrakcyjna cenę firma Moto_market na Inowrocławskiej właściciel Robert Łoboda -----sprzedwaca Artur powołaj sie na leszcza :) i przypomnij mu że leży mu takie coś na stanie ...chyba jeszcze leży ... jak chcez dzwoń ....

MaDzik
08-10-2006, 23:24
Ja mam z moją klimą problemy od samego początku. Podstawowy problem to taki, że miała działać, a nie działa!!! Okazało się, że chłodnica jest dziurawa. Po wielu problemach wkońcu ją wymienili (gościo, od którego kupiłem samochód), ale na tym nie koniec. Gostek, który tą klimę naprawia nabił ją (na próbę) azotem i miałem na tym pojeździć przez parę dni. Po 10 min od napełnienia ciśnienia nie ubyło, ale po 2 tygodniach okazało się, że azot gdzieś się ulotnił. Już myślałem, że pojadę i nabiję czynnikiem, a tu niestety. Podobno wymiana jakiegoś simering'u w sprężarce coś zmieni. Koszt tego zabiegu to 200 PLN. Do tego doliczymy nabicie czynnikiem i może na tym zakonczy się problem. Miejmy nadzieję!!!

Pozdrawiam!!!

MaDzik

Andreeee
09-10-2006, 22:32
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Po konsultacjach z moją drugą połową, doszliśmy do wniosku, że na razie odpuszczamy temat klimy (idzie zima). Poza tym trzeba będzie zainteresować się tematem opon zimowych (na klimę zabraknie kasy). Jednak wiosną temat klimy powróci. :wall:
Pozdrawiam

MaDzik
09-10-2006, 23:15
Klima przydaje się też w zimie, bo osusza powietrze i zapobiega parowaniu szyb.

Pozdrawiam!!!

MaDzik

Mamut
09-10-2006, 23:22
poszukaj na forum, był gość "autoklima" ma serwis klimatyzacji, więc się zna.
trochę na niego narzekałem, ale moją chłodnicę poskładał i działa.
Więc wyjściem jest podjechać do gościa, a potem na spot w Wawie :metal

fuel111
10-10-2006, 10:28
Klima przydaje się też w zimie, bo osusza powietrze i zapobiega parowaniu szyb.

Pozdrawiam!!!

MaDzik

niestety nie zimąklima nie działa - to nic że zaświeca się kontrolka. Już milion razy pisałem dlaczego i jak to jest. :terefere:

lyssy
10-10-2006, 12:36
Sezon zimowy nadchodzi - trzeba będzie pisać drugi milion razy... :))

Mamut
10-10-2006, 12:45
może nawet wiecej, wszak userów przybywa :))

rocco26
16-10-2006, 20:20
nie martwcie sie. pomoge wam ich uswiadamiac :) np : zawór bocznikowy kontra krokowiec :jezyk1:

kynek
31-12-2006, 01:42
poszukaj na forum, był gość "autoklima" ma serwis klimatyzacji, więc się zna.
trochę na niego narzekałem, ale moją chłodnicę poskładał i działa.
Więc wyjściem jest podjechać do gościa, a potem na spot w Wawie :metal


Masz tu numer GG do Auto klimy w Milanówku 2672061

Andreeee
31-12-2006, 11:26
Witam.
Dziękuję za kontakt do Autoklimy. Napewno skorzystam :pc: