PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] ręczne usuwanie rys z karoserii



gnieciuch
21-06-2014, 20:14
witam
macie jakieś środki dobre i sprawdzone do ręcznego polerowania auta ?
zależy mi na usunięciu rys powstałych podczas mycia samochodu na przestrzeni lat użytkowania przez poprzednich właścicieli którzy mało dbali o auto :)
po umyciu wygląda jakby go ktoś mył wodą z piaskiem lecz rysy nie są wyczuwalne tylko bardzo widoczne :)
czy dobry wosk pomoże na coś takiego czy potrzeba to czymś najpierw spolerować ?
próbowałem pastą G3 ale nie daje efektów - znaczy się połysk wraca ale ślady pod światło nadal są widoczne

a i nie napisałem że mam czarny lakier :) lakier pomimo rys jest błyszczący tylko w słońcu np to lipa straszna ...

chcę to zrobić sam bo lubię i może mi to zając milion roboczogodzin :)
więc praca maszyną i oddanie do zakładu odpada - lubię swoje autko i satysfakcję mi to przyniesie :)

leszcz
21-06-2014, 20:19
jak chcesz przykryć ten defekt to PB Black Hole powinien to zrobić .
A jak chcesz się pozbyć ..... to cóż maszyna
http://www.youtube.com/watch?v=xv3ZUs8cGLo

ghostu
21-06-2014, 20:23
jak chcesz przykryć ten defekt to PB Black Hole powinien to zrobić .
A jak chcesz się pozbyć ..... to cóż maszyna
http://www.youtube.com/watch?v=xv3ZUs8cGLo

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=Poorboy%27s+World+Black+Hole&search_scope=

andy_mav
22-06-2014, 11:11
A czy black hole jest do czarnego lakieru tylko? Mam ten sam problem tylko lakier razor blue.

bzikol
22-06-2014, 11:13
Witam,
a co polecacie na srebrne auto ??
dostęp do polerki mam

z góry dzięki za informacje.

ghostu
22-06-2014, 11:16
W aukcjach piszą,że tylko do ciemnych lakierów,ale sam środek jest jako mleczko bez konkretnego koloru i myślę,że do każdego by się nadawało.Ja osobiście używam SIMONITZ-a.Też jako mleczko z tym że jest to preparat koloryzujący.

Jareczek1980
22-06-2014, 14:20
papier ścierny i jechane, potem na to dobra pasta do spolerowania

gnieciuch
22-06-2014, 15:22
A czy ten black hole nadaje się do lakierów metalic?
W sumie to jak się dowiedziałem mój kolor auta to panther black- czy to się nada?

leszcz
22-06-2014, 19:26
A czy ten black hole nadaje się do lakierów metalic?

Jasne

gnieciuch
22-06-2014, 20:20
dzięki za podpowiedzi
spróbuję więc tak na początek:
umyję sobie autko :) może nawet przelecę glinką
potem zapodam black hola :), na to dam jakiś dobry wosk
i zobaczymy co wyjdzie - jak efekt będzie ok to zostawię a jak nie to zacznę się bawić od początki z innymi środkami z maszyną :)

czy black hola nakładać ręcznie czy maszynowo ?? jak lepiej ? on chyba nie ma właściwości ściernych więc nie przypalę lakieru jak się zagapię :)

leszcz
22-06-2014, 20:29
Ja będę we wtorek lub środę będę kładł Black Hole maszynką z dual-action .Ja Ci polecam maszynkę i miękkiego pada :)
Black Hole nie ma właściwości ściernych .

leszcz

gnieciuch
22-06-2014, 20:43
przyślij fotkę przed i po operacji :)
ja prawdopodobnie za tydzień w sobotę bo będę miał więcej czasu :)

diablo228
23-06-2014, 00:22
co wy tu wypisujecie chłopaki za bajki :P black hola na usuwanie rys skoro to politura, kolega zakładający temat chce dobrym woskiem rysy likwidować :D masakra ja się to czyta. DO usuwania, polerowania ręcznego można użyć megsa UC lub scholl s17+, bardziej polecam scholla. Ręcznie można również dużo zdziałać, nie wiem jaki wosk kolega uważa za dobry :) pamiętać trzeba że politura obniża czas trwania wosku na lakierze.
Fajnie by było politura robić auta klientom moim, szybko jak diabli.

Bzikol skoro masz dostęp do maszyny do warto odpowiednio dobrze przygotować sobie lakier pod wosk, do jasnych kolorów są dobre woski itd. jak coś to pisz tu lub na pw postaram ci się pomóc,

andy_mav
23-06-2014, 08:15
A glinkę do czego się stosuję? I w jakiej kolejności? Pierwsza pasta lekko scierna a co potem? Żeby uzyskać jak najbardziej lustrzany efekt to zależny on jest od jakości wosku?

leszcz
23-06-2014, 19:35
co wy tu wypisujecie chłopaki za bajki :P black hola na usuwanie rys skoro to politura
Na opakowaniu jest napisane : Hiden Swirls Marks a w opisie wszędzie że maskuje drobne defekty i rysy .Cytat :
"Poza maskowaniem skaz, Poorboy’s Black Hole Show Glaze czyści również lakier. Wypełnione brudem defekty auta są znacznie bardziej widoczne i nieestetyczne. Dlatego w trosce o perfekcyjny wygląd Twojego lakieru ten unikalny produkt usuwa zanieczyszczenia i wypełnia szkliwem zarysowania. Przy niewielkim wysiłku Twój samochód będzie wolny od drobnych, kolistych rys, a jednocześnie uzyska niewiarygodny połysk.

Poorboy’s Black Hole Show Glaze jest odpowiedni do wszystkich odcieni ciemnych karoserii samochodu. Można go stosować do lakierów akrylowych, wodnych, ceramicznych, metalicznych oraz perłowych. Czerwone i ciemne lakiery szczególnie trudno utrzymać w dobrej kondycji. Jednak Poorboy’s Black Hole Show Glaze sprawi, że będą one wyglądać idealnie każdego dnia"


Coś tam pokręciłem dziś na starej masce od mojego MK4 .Nie jestem filmowcem i wyszło jak wyszło .Coś widać :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7ePBu9OA3JA

andy_mav
23-06-2014, 22:37
Leszcz lepiej by było widać na słońcu. Jak będzie okazja proszę o fotkę :-)

dominiq
23-06-2014, 22:44
Jak dla mnie to za wiele nie zdziałał ten BH ;)

Ja polecam UC albo SwirlXa a dopiero na to BH. Efekt po samej politurze będzie słaby i krótkotrwały.

diablo228
25-06-2014, 14:39
BH to nie cudotwórca, produkt dużo da jeśli lakier wpierw tez odpowiednio przygotujemy.

leszcz
25-06-2014, 19:04
Leszcz lepiej by było widać na słońcu. Jak będzie okazja proszę o fotkę :-)

Tak jak pisałem tak zrobiłem . Umyłem sobie autko na bezdotyku + mycie na dwa wiadra i przygotowałem sobie autko poprzez zdjęcie smoły + glinkowanie + przelecenie maszyną i odtłuszczenie Gyeon Prep no i poszedł Blach Hole na auto a na to Sonax Brillant Detailer .
I pojechałem do domu . Poszedłem po aparat a tu ............................. myślałem że dostanę szału - oberwanie chmury . Kurna .
Na drugi dzień auto wszędzie ma ślady od kropelek i dwa duże kupska od ptaka .
Podjechałem na bezdotyk i zmyłem wszystko .
jak tylko wyjdzie słonko i umyję rękawicą to zrobię foto

gnieciuch
25-06-2014, 20:43
DO usuwania, polerowania ręcznego można użyć megsa UC lub scholl s17+, bardziej polecam scholla. Ręcznie można również dużo zdziałać, nie wiem jaki wosk kolega uważa za dobry
jeszcze nie zabrałem się za to ale rozważam właśnie taką opcję jak ta cytowana, po tej operacji wosk - jaki jest dobry nie wiem, poczytam popytam o wosk jak będzie jego czas :)

dla mnie to nie mus, bo ważny jest stan tech a nie wygląd i druga sprawa tyle się wożę że taka zciachana karoseria w sumie się przydaje bo odstrasza potencjalnych nieproszonych gości :)

andy_mav
27-06-2014, 06:40
Tak jak pisałem tak zrobiłem . Umyłem sobie autko na bezdotyku + mycie na dwa wiadra i przygotowałem sobie autko poprzez zdjęcie smoły + glinkowanie + przelecenie maszyną i odtłuszczenie Gyeon Prep no i poszedł Blach Hole na auto a na to Sonax Brillant Detailer .
I pojechałem do domu . Poszedłem po aparat a tu ............................. myślałem że dostanę szału - oberwanie chmury . Kurna .
Na drugi dzień auto wszędzie ma ślady od kropelek i dwa duże kupska od ptaka .
Podjechałem na bezdotyk i zmyłem wszystko .
jak tylko wyjdzie słonko i umyję rękawicą to zrobię foto
Leszcz to w takiej sytuacji to chyba tylko "07 zgłoś się" :( Pozdrawiam!

Jareczek1980
05-07-2014, 11:57
żadna politurą nie osiągniesz dobrego efektu. Looknij do mojego tematu i sprawdź jak ja likwidowałem rysy.

diablo228
09-07-2014, 09:06
Dokładnie, politura ma inne zadanie niż usuwanie rys koledzy.