PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Sciąga w prawo po wymianie tulej



peh3
21-06-2014, 21:55
Witam.
Mam następujący problem: wpadłem w dziurę i zerwało tuleję w wachaczu(prawym)- zaczęło tłuc i ściągać przy hamowaniu w prawo.Kupiłem drugie wachacze dałem nowe tuleje i wymieniłem całość. jest cicho (nie wali na dołach) ale w podłodze pasażera czuć stuki a autko jak ściągało tak ściąga( raczej szarpnięcie w prawo przy użyciu hamulca niż ciągłe ściąganie).
Może ktoś ma pomysł bo jak zacznę jeździć po mechaników to zaczę od wymiany gum stabilizatora a skończę na mcpersonach i hamulcach - a trochę szkoda mi czasu i kasy.
Pozdrawiam

Tomasz
22-06-2014, 07:00
Albo dziura była taka solidna, albo tuleja już taka słaba. Podnieś auto i zobacz czy nie jest pęknięta sprężyna, czy ma wszystkie zwoje i czy siedzi w swoich obsadzeniach w kolumnie. Spróbuj zamienić koła miejscami, może też ucierpiało na dziurze, obejrzyj drążki kierownicze, czy któryś się nie zgiął, przy tak dużym uderzeniu mógł się zgiąć drążek stabilizatora (ale w tym wypadku auto ciągnęłoby cały czas). To z takich najtańszych rzeczy. Do sprawdzenia zbieżność, ale skoro szarpnięcie następuje głównie przy hamowaniu to szukałbym gdzieś jakiegoś luzu.



Kupiłem drugie wachacze dałem nowe tulejeNowe tuleje były pełne, czy takie jakby z rozcięciem w środku (bo takie do mkI też są). Jeżeli z rozcięciem to czy założyłeś je symetrycznie, czy nie zwracałeś na to uwagi.

peh3
22-06-2014, 10:49
w starych wachaczach były z wycięciem ale w nowych dałem pełne bo jest inna średnica.