PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Zasysanie wody wlotem powietrza filtru



Jaski
23-06-2014, 20:04
Założyłem nowy temat ponieważ nie zdarzyło mi się to ale lepiej ostrzec innych. Mojemu sąsiadowi Mondeo MK32.0 TDDi 115 KM. Jadąc po sporej ulewie wpadł w kałużę w której była spora dziura i Mondek zassał mu wodę przez filtr powietrza ponieważ wlot jest umiejscowiony nisko pod lewym błotnikiem. Objawiło się to po prze automatyczne zgaśnięcie silnika i brak reakcji rozrusznika na próbę ponownego odpalenia. Po za holowaniu auta pod blok wykręciliśmy z sąsiadem świece żarowe w celu sprawdzenia ilości zaciągniętej wody. Ku naszemu zdziwieniu okazało się że wody było bardzo dużo i po przekręceniu stacyjki z garów pryskało jak by ktoś prysznic nad nami trzymał. Nie robiąc nic więcej zabraliśmy auto do mechanika. Okazało się że wystarczyło osuszyć silnik bo nic więcej się nie stało. Konsekwencje mogą być poważniejsze więc można ich uniknąć na dwa sposoby:
-pierwszy to nie szkodliwa ingerencja w układ dolotu powietrza ( wystarczy odłączyć rurę która doprowadza powietrze, jest to rura która idzie od skrzynki filtra powietrza w dół )
-albo założenie stożkowego filtra powietrza ( zwiększy to o nie wiele ale odczuwalnie moc naszego Mondka no i oczywiście dźwięk ale następstwem tego jest zwiększenie zużycia paliwa)
Osobiście zastosowałem pierwszy sposób.
To tyle z mojej strony mam nadzieję ze komuś mój wpis pomoże.
Pozdrowienia

MarekPrint
24-06-2014, 00:58
pierwszy to nie szkodliwa ingerencja w układ dolotu powietrza ( wystarczy odłączyć rurę która doprowadza powietrze, jest to rura która idzie od skrzynki filtra powietrza w dół )

tak idzie w dół , ale dalej łączy się z kolejną taką
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/87309b27664f093d.html
i wychodzi przed chłodnicami za grillem , może w tym aucie ktoś jej nie założył, dlatego tyle wody złapał.

Wikar2
24-06-2014, 03:44
Tez o tym myslalem, ale w sumie te dwie rury sa ze soba srednio (wcale) szczelnie polaczone - moze tamtedy nawet zassal? Czekamy na odpowiedz autora, moze warto uszczelnic to polaczenie bo rzeczywiscie jest dosc nisko :)

Jaski
04-07-2014, 12:23
No i juz wszystko wiadomo. Trzeba uwazac na laczenie bo lubi sie rozszczelnic. Niby nic wielkiego a jakie szkody. Teraz u mnie przyszla kolej na wymiane korbowodu :-( ale coz zrobic