PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Podklejanie wiszącej tkaniny do podsufitki



Bedson
28-06-2014, 14:54
Witam wszystkich!

Piszę temat ponieważ potrzebuję porady odnośnie wiszącej tkaniny podsufitki. Chciałbym ją przykleić, słyszałem że najlepszy jest do tego klej w sprayu, jednakże potrzebuję pomocy; chciałbym wiedzieć jak się do tego zabrać, czy robota jest ciężka, no i czy efekt będzie na poziomie. Zaznaczam, iż mondziak jest w kombi, co chyba delikatnie ułatwia zadanie :) Z góry dzięki za wszelką pomoc! :)

Kondziu
29-06-2014, 23:48
Zależy w którym miejscu ta podsufitka Ci opada.
Generalnie podsufitka nie jest nigdzie klejona, trzymają ją uszczelki drzwi, przykręcone rączki nad siedzeniami, plastiki słupków, 4 plastikowe kołki z tyłu i lampka tylna.
Myślę że godzina pracy to maks żeby ją zdjąć (chociaż może opuszczenie od tyłu wystarczy, zależy gdzie chcesz kleić...)



chciałbym wiedzieć jak się do tego zabrać
Odkręcasz rączki, zdejmujesz plastiki słupków, odpinasz te kołki z tylnej części nad bagażnikiem, odchylasz uszczelki drzwi i powinna wyjść.

czy robota jest ciężka
Raczej nie :bigok:


no i czy efekt będzie na poziomie
To zależy jak się przyłożysz do pracy :hehe:
Powodzenia i napisz jak Ci poszło.

Bedson
30-06-2014, 18:10
Właśnie sprawa ma się tak, że materiał odszedł na całej powierzchni. Trzymają go jedynie rączki uchwytów, plastikowe kołki i te słupki. Mam nadzieję, że pogoda wypali i już w tym tygodniu uda mi się do tego zabrać, na razie dzięki za dotychczasową pomoc! :D

Blady214
30-06-2014, 18:14
Kleiłem kiedyś w swojej ibizie podsufitkę i nie było to jakoś skomplikowane, ale z takich dobrych rad, to polecam mieć wałek gumowy, żeby dobrze docisnąć materiał. Pilnuj tego, by materiał był dobrze naciągnięty i tym wałkiem go dociskaj, a będzie dobry efekt. Jeszcze jedna dobra rada, która w ibize się idealnie sprawdziła, jeśli chociaż szczątkowo Ci się ta podsufitka trzyma, to odklej najpierw ją od przodu do połowy, oczyść wszystko posmaruj klejem i sklej dobrze. Później weź się za drugą połowę. Dzięki temu unikniesz pracy z dopasowaniem materiału ;)

Iceman_
02-07-2014, 11:10
U mnie dwa lata temu odpadła podsufitka po praniu. Przyczepiłem ją na takerem zszywki :hehe: Trzyma po dziś dzień. :up:

gacznik
03-07-2014, 22:12
Generalnie podsufitka nie jest nigdzie klejona, trzymają ją uszczelki drzwi, przykręcone rączki nad siedzeniami, plastiki słupków, 4 plastikowe kołki z tyłu i lampka tylna.

Jest klejona - cała. Koledze odkleił się sam materiał od reszty podsufitki:


wiszącej tkaniny podsufitki

Rozważ też wymianę podsufitki. Nasze mk2 mają specyficzny materiał na podsufitce, który często odkleja się od prania lub nawet nadmiernej wilgoci w aucie.
Jeżeli chcesz kleić to może być klej w sprayu, ale czym byś nie kleił zwróć szczególną uwagę na równomierne rozłożenie kleju, żeby na materiale nie powychodziły plamy.