PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Prośba o foto...



Speedo
09-10-2006, 12:03
...sprężarki klimatyzacji mk2 1.8TD, ponieważ moją ktoś chyba odkręcił (bo jej nie widzę, powinna być pod pompą wtryskową?) i urżnął węże piłką, jak mniemam ze sprężarki wychodzą 2 rury, jedną widzę, idzie wzdłuż chłodnicy i na wysokości koła pasowego pompy wtryskowej jest oberżnięta piłką, co do rury nr 2 wogóle nie mam koncepcji gdzie i jak szła, co do sposobu przykręcenia sprężarki też nie mam koncepcji, pod pompą wtryskową jest niby taki prostokątny kawał płaskownika z 2 dziurami na śruby, może do tego łapę sprężarki się przykręca?

Prosiłbym uniżenie o jakiś może opisik gdzie te węże sobie błądzą :pad: i może jakieś foto sposobu zamocowania sprężarki...

I jeszcze na koniec, z obudowy termostatu wystaje czujnik z dużą kostką na końcu w kolorze czerwonym, nic tam nie jest wpięte, co powinno być?

BS
09-10-2006, 12:19
I jeszcze na koniec, z obudowy termostatu wystaje czujnik z dużą kostką na końcu w kolorze czerwonym, nic tam nie jest wpięte, co powinno być?

z tego co mi sie wydaje powinien tam być wpięty kabel i albo nie masz wskazania temperatury na desce albo "komputer" nie wie jaka jest temperatura silnika ... a jak masz w taki sposób zdemontowaną sprężarkę to radzę się zastanowić jak długo to w takim stanie było- niestety możesz mieć do wymiany dużą część układu klimatyzacji z powodu korozji aluminium, która postępuje dosyć szybko...

Speedo
09-10-2006, 12:27
wskazania na desce posiadam, wiec to raczej "komputer" nie wie o co chodzi, sproboje poszukac wtyczki pasujacej do tego, moze gdzies wisi...

co do dlugosci braku sprezarki brak danych i niemozliwe do zdobycia, najwyzej skraplacz sie wymieni bo to on zazwyczaj sie rozpada w takich sytuacjach

fuel111
09-10-2006, 13:03
A tu masz namiaskę podłączenia tych wężów

http://img156.imageshack.us/img156/7058/dscf1891dr3.th.jpg (http://img156.imageshack.us/my.php?image=dscf1891dr3.jpg)

Speedo
09-10-2006, 13:10
:pad: :pad: :pad:

juz punktuje kolegom obydwom :)

czyli dobrze myslalem, sprezara jest przykrecona do tego prostakota pod wtryskowa, waz na focie idacy w prawo mam oberzniety w czesci powyzej aluminiowej, waz idacy w lewo na focie musze zbadac dokad idzie, w rejon pod prawa lmpe czy co? tam mam jakis krociec z zaworkiem do napelniania