PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Lakierowanie samochodu



Tyberiusz
09-10-2006, 12:14
Witam!!!

Na wiosne mam taka opcje, zeby pomalowac samochod na np. soczysty pomaranczowy :) Ile kosztule pomalowanie calego samochodu w nadwoziu liftback w miare dobrej jakosci lakierem metalizowanym??

Prosze tez o rozne sugestie co do koloru i wszelkie opinie.

Pozdro!!! :beer: :beer: :beer: :beer:

fuel111
09-10-2006, 12:55
Pytaj Krzyś68

krzys-68
09-10-2006, 13:53
szukaj lakieru z nowego Focusa ST,albo lakiery typu motocyklowego.
Niestety to juz kosztuje wiecej $$$

konio
09-10-2006, 16:48
W twoim wypadku zmiana koloru , więc dużo zależy od tego jak chcesz to zrobić , kto będzie rozbierał i składał , ale myśle ze srednio 3,5 kpln.

rocco26
18-10-2006, 20:59
nie przeplacaj.za 1900 z mala pomoca przy sciaganiu uszczelek zrobi ci to moj kolega

Tyberiusz
18-10-2006, 21:43
rocco, dzieki za oferte, ale mam osobe, ktora mi to zrobi :satan: farbe juz zakupilem, to turkusowy metalik, kupiłem też nowy lewy przedni błotnik i wszystko czeka na wiosne.

Jak bedzie w przyszlym roku gotowe to napewno sie pochwale.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

krzys-68
18-10-2006, 21:58
czekamy wiec na efekty. :metal jaki kolor wybrales?podaj symbol :bigok:

konio
18-10-2006, 21:59
...no kolorek super ...........

rocco26
19-10-2006, 13:41
no i ile wybulisz za cale malowanie z lakierem?

Tyberiusz
19-10-2006, 18:01
No wiec za 3 litry turkusowego metaliku i 1 nowego blotnika dalem 6 stow. Symbol lakieru podam jak znajde klucze od piwnicy a ile zaplace za lakierowanie to nie wiem, bede wiedzial dopiero w przyszlym roku.

Facet to znajomy ojca, takze mysle, ze nie pociagnie zbyt duzo :satan:

FeveR
19-10-2006, 19:27
czekamy wiec na efekty. :metal jaki kolor wybrales?podaj symbol :bigok:

Hey,

Tak sobie patrze i mysle - wedlug ciebie Krzys ile moze kosztowac pomalowanie sedana mk2 calego - w teh chwili czarna perla i tu dwie mozliwosci. Albo lakier perla czarna oryginalna - albo ten specjalny racing blue z st200 i foki st i takich tam.

STraits
20-10-2006, 09:56
czekamy wiec na efekty. :metal jaki kolor wybrales?podaj symbol :bigok:

Hey,

Tak sobie patrze i mysle - wedlug ciebie Krzys ile moze kosztowac pomalowanie sedana mk2 calego - w teh chwili czarna perla i tu dwie mozliwosci. Albo lakier perla czarna oryginalna - albo ten specjalny racing blue z st200 i foki st i takich tam.


Polecam lakiery RM (jakaś tam odnoga BASF). Wg. mnie 3 litry to troszkę za mało na taki samochód jak mondeo. Jak będziesz chciał dobrze pokryć to pewnie ze 2-3 razy będziesz musiał nakładać baze.


Odnośnie czarnej perły - malowałbym na taki sam kolor. Powierzchowne malowanie bez demontażu praktycznie całego środka to kicha bo zdejmiesz dowolny plastik i będzie czarno pod spodem. Pozatym dochodzi demontaż takich rzeczy jak szyby. Jak chcesz malować całe autko to zobacz czy lakiernik dysponuje czymś takim jak regulator ciśnienia do malowania - jeśli nie - zmień lakiernika. Malując całe autko musisz malować jednym ciśnieniem bo na każdym elemencie będziesz miał inaczej ułożone ziarno. Szczególnie dotyczy się to matalliców i perły.

krzys-68
21-10-2006, 20:31
Polecam lakiery RM (jakaś tam odnoga BASF). Wg. mnie 3 litry to troszkę za mało na taki samochód jak mondeo. Jak będziesz chciał dobrze pokryć to pewnie ze 2-3 razy będziesz musiał nakładać baze.


Odnośnie czarnej perły - malowałbym na taki sam kolor. Powierzchowne malowanie bez demontażu praktycznie całego środka to kicha bo zdejmiesz dowolny plastik i będzie czarno pod spodem. Pozatym dochodzi demontaż takich rzeczy jak szyby. Jak chcesz malować całe autko to zobacz czy lakiernik dysponuje czymś takim jak regulator ciśnienia do malowania - jeśli nie - zmień lakiernika. Malując całe autko musisz malować jednym ciśnieniem bo na każdym elemencie będziesz miał inaczej ułożone ziarno. Szczególnie dotyczy się to matalliców i perły. :bigok: Tak czytam i po twojej wypowiedzi widze ze w tym temacie marcinie jestes totalnym laikiem,a twoja wiedza jest oparta na sponsorowanych publikacjach prasowych :))

krzys-68
21-10-2006, 20:33
czekamy wiec na efekty. :metal jaki kolor wybrales?podaj symbol :bigok:

Hey,

Tak sobie patrze i mysle - wedlug ciebie Krzys ile moze kosztowac pomalowanie sedana mk2 calego - w teh chwili czarna perla i tu dwie mozliwosci. Albo lakier perla czarna oryginalna - albo ten specjalny racing blue z st200 i foki st i takich tam.To jest trudno okreslic,kazdy rynek ma swoje ceny,a tym bardziej dla zmiany koloru.Znyt duzo niewiadomych zeby podawac widełki cenowe :))

STraits
21-10-2006, 20:40
Polecam lakiery RM (jakaś tam odnoga BASF). Wg. mnie 3 litry to troszkę za mało na taki samochód jak mondeo. Jak będziesz chciał dobrze pokryć to pewnie ze 2-3 razy będziesz musiał nakładać baze.


Odnośnie czarnej perły - malowałbym na taki sam kolor. Powierzchowne malowanie bez demontażu praktycznie całego środka to kicha bo zdejmiesz dowolny plastik i będzie czarno pod spodem. Pozatym dochodzi demontaż takich rzeczy jak szyby. Jak chcesz malować całe autko to zobacz czy lakiernik dysponuje czymś takim jak regulator ciśnienia do malowania - jeśli nie - zmień lakiernika. Malując całe autko musisz malować jednym ciśnieniem bo na każdym elemencie będziesz miał inaczej ułożone ziarno. Szczególnie dotyczy się to matalliców i perły. :bigok: Tak czytam i po twojej wypowiedzi widze ze w tym temacie marcinie jestes totalnym laikiem,a twoja wiedza jest oparta na sponsorowanych publikacjach prasowych :))

Nie ukrywam że z lakierowaniem praktycznie nie mam nic wspólnego. Ale troszeczke informacji zdobyłem malując swój samochód. Na zlocie w Zamościu miałeś okazje zobaczyć jak jest polakierowany. Jeżeli możesz to napisz mi w którym punkcie się nie zgadzasz z tym co pisze. Wiem że co lakiernik to inne przyzwyczajenia, ale znam ludzi którzy mówią że oni mają kosmiczną wiedze na temat lakierowania, a odwalają takie falbany na lakierze że ręce opadają jak sie na to patrzy.

krzys-68
22-10-2006, 11:38
twojega auta nie ogladalem,dojechalem w sobote po poludniu :satan: ,zreszta nie mam zwyczaju ogladac i krytykowac,szybciej chwale :) lub milcze :))
Co do wiedzy :ja jbezproblemowo bronie efektem swojej pracy :banan:
Co do twoich teroretycznych dywagacji:
Marcin kazda etykieta produktu to gotowa instrukcja,trzeba tylko ogladac i czytac,czytac.Dla ulatwienia podane sa w formie obrazkowej wyjasnienia,a to bylo szybciej znane niz slowa pisane.
Ilosc warstw lakieru,sposoby aplikacji i nakladania,sezonowanie,suszenie to nie sa straszne slowa :))
Co do firm produkujacych lakiery i komponenty to ilu lakierników tyle przyzwyczajen i opinii,niestety RM klasyfikuje sie tu bardzo daleko :terefere:

Tyberiusz
27-10-2006, 23:00
podaj symbol

puszka z farba jest pusta i bez zadnej etykietki, jedynie na dnie ma jakis dlugi napiso-numer, o to chodzi??

Tyberiusz
27-10-2006, 23:00
podaj symbol

puszka z farba jest pusta i bez zadnej etykietki, jedynie na dnie ma jakis dlugi napiso-numer, o to chodzi??

Speedo
27-10-2006, 23:19
podobnie jak kolega uważam, że 3l farby to sporo za mało, zwłaszcza że musisz malowac wnęki i inne zakamarki, myślę że z 2l będziesz musiał dokupić

Tyberiusz
27-10-2006, 23:40
sorki, wszystkich w blad wprowadzilem :satan: tego jest 2 razy po 3 litry :)) caly czas jezdzilem z jedna puszka w bagazniku i zapomnialem o niej :wall: :))

Wrzuci ktos ladne zdjecie ladnego turkusowego Mondeo :satan: :beer:

krzys-68
27-10-2006, 23:40
podaj symbol

puszka z farba jest pusta i bez zadnej etykietki, jedynie na dnie ma jakis dlugi napiso-numer, o to chodzi??Podaj nr i nazwe mieszalnika,sprobuje przetlumaczyc to na "ludzki' jezyk :))

Tyberiusz
02-11-2006, 11:15
No wiec Krzysiu na puszce od bazy, ktora mam w piwnicy jest napisane:

RID/ADR/OAZ/Y4,90/S/06/PL/COBRO740/AVN

Co do "O" i "0" to nie mam pewnosci ktore to ktore, bo na puszce sa identyczne :satan:

krzys-68
02-11-2006, 11:17
:satan: To sa oznaczenia chaakterystyki technicznej produktu,do celow BHP i utylizacji zagrozen :))
Nie ma innej etykiety?

Tyberiusz
02-11-2006, 11:21
:satan: To sa oznaczenia chaakterystyki technicznej produktu,do celow BHP i utylizacji zagrozen :))

aha :))


Nie ma innej etykiety?

nie ma zadnej etykietki :metal