PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] 1.8 td nie odpala



Lenio
07-07-2014, 22:38
Witam :-)
Mam taki problem - mój mondeo (1.8 diesel 90km mk2 `98) przestał odpalać .
Parę dni temu pojawił się problem . Po przekręceniu kluczyka rozrusznik nie reaguje . Wykluczyłem akumulator ,rozrusznik po włączeniu ''na krótko'' kręci normalnie ,świece grzeją .
Przy włączonym zapłonie spięty na krótko rozrusznik kręci a silnik ani myśli zaskoczyć .
Czy przychodzi wam do głowy co mogło paść ?
Dodam ,że dzień przed awarią auto jeździło normalnie i zawsze paliło ''od pierwszego''
Z góry dzięki za porady

Robsajson
07-07-2014, 22:39
Zawór ,,Stop" sprawdź.

ratmed24
07-07-2014, 23:07
Immobilizer masz? Moze to byc stacyjka immo lub właśnie padniety zawór stop lub kable od niego

Lenio
07-07-2014, 23:16
Immobilizera nie ma . Myślę ,że rozrusznika nie da się uruchomić przez padniętą stacyjkę ale czy przy włączonym zapłonie silnik nie powinien wystartować kręcąc rozrusznikiem na krótko ? Czy padnięta stacyjka ma też wpływ na zawór stop ?

Robsajson
08-07-2014, 00:07
Czy padnięta stacyjka ma też wpływ na zawór stop ?
Ma, ponieważ po jej załączeniu jest podawane napięcie do niego.
Czytając Twoje posty sprawdziłbym jednak tę stacyjkę skoro nie masz immobilizera(Jesteś pewny, że go nie masz?).
Rozrusznik nie zakręci jeśli blokada immo go trzyma i na krótko też nie odpalisz silnika.Przynajmniej po moich testach u siebie tak było.

BolekLodz
08-07-2014, 22:28
Dokładnie. Jeśli jest jakiś problem immobiliserem, to kontrolka przy zegarku powłączeniu zapłonu będzie szybko migać. Po minucie przestanie, a potem nada dwucyfrowy kod błędu i powtórzy go 2 razy Jeśłi coś z zaworkiem to będzie 31, albo 32. Z tego co się orientuję, to pierwszy oznacza niepodpięty zaworek, a drugi - zaworek nie przypisany do danego immo.

Lenio
09-07-2014, 16:55
Dzięki wielkie ,jednak ma immo (ani ja ani poprzedni właściciel nie mieliśmy o tym pojęcia) . Gdybym nie skojarzył tej diody pewnie bym wymienił pół auta ... Odpalił za pierwszym przy użyciu drugiego kluczyka .
W kluczyku zgubiła mi się taka czerwona zaślepka i to co jest za nią .Co to właściwie jest ?

Robsajson
09-07-2014, 22:32
Potocznie mówi się na to pestka a tak naprawdę jest to transmiter.