PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] 2,5 v6 dudnienie w silniku przy zmianie biegów



Kryplos
08-07-2014, 18:03
Witam serdecznie,

od kilku dni obserwuję u siebie w mondku dziwne basowe dudnienie w silniku, głównie przy zmianie biegów i kiedy silnik jest rozgrzany.

Gdzieś wyczytałem, że może to być spowodowane nieszczelnością w pokrywie filtra powietrza, bądź trójnik przy dolocie lub rurki przy rurach od filtra powietrza.

Powiedzcie mi czy mogę się mylić? bądź czy macie może jakiś pomysł czym to jest spowodowane? Spróbuję dla ułatwienia może dla was to nagrać, aczkolwiek wierzę, że taki problem już ktoś miał.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję

WojtasS
08-07-2014, 19:34
zobacz to wideo https://www.youtube.com/watch?v=esfew1eYC1s

może też to być ciągły dźwięk... jak coś takiego to zawór bocznikowy do wyczyszczenia, a później do wymiany ;)

V-kaAdasia
09-07-2014, 20:21
Najlepiej by bylo gdybys nagral to pukniecie.

Kryplos
10-07-2014, 13:03
Ooo to cos takiego jak od ok 40 sekundy! Takie okresowe chwilowe jak sie wkreca na obroty a potem odpuszcza.

To tez bocznikowy zawor?

Kryplos
14-07-2014, 07:57
http://img.tapatalk.com/d/14/07/14/muvymu5y.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/07/14/vanaga6a.jpg

Tak przy okazji jeszcze. Przy wymianie przewodow zaplonowych zauwazylem ze rurka ktora idzie od filtra powietrza w strone chlodnicy i wchodzi przez kolanko w w glowice(?) To to kolanko jest pekniete i jest na niej oleisty osad. Moze to byc rowniez przyczyna dudnienia?

Oczywiscie jak tylko namierze wspomniane kolanko to wymienie :)

Matsonn
04-09-2014, 14:12
Ja również mam ten sam problem i na pewno jest to silniczek krokowy, możesz spróbować go przeczyścić, ale najlepiej wymienić. Na na takie dudnienie na początku zadziałałem małą zwężką którą wsadziłem do rury który jest przymocowana do krokowego. Zadziałało i dudnienia nie ma, ale od czasu do czasu pojawia się błąd, dlatego wymieniam silniczek i zobaczymy czy coś to da.

Zaqqu
04-09-2014, 20:06
Powiem wam tak umnie zodtal wymieniony bocznikowy i nadal to jest a jestem pewien ze to jest lapanie lewego powietrza tylko ciezko to namiezyc nadal sam szukam i znalesc nie moge

gnieciuch
04-09-2014, 22:14
Powiem wam tak umnie zodtal wymieniony bocznikowy i nadal to jest a jestem pewien ze to jest lapanie lewego powietrza tylko ciezko to namiezyc nadal sam szukam i znalesc nie moge
witaj, kup najtańszy dezodorant w kiosku, nałóż dłuższą rurkę na końcówkę w celu dokładnego aplikowania i psikaj po kolei w podejrzane miejsca, po każdym psiknięciu odczekaj chwilkę, jak zafalują obroty po którymś psiknięciu masz miejsce gdzie łapie lewe powietrze :)
stary sposób a działa najlepiej bez konieczności rozbierania połowy silnika z akcesoriów :)

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

u mnie łapało powietrze na trójniku od podciśnienia pod przepustnicą

Zaqqu
04-09-2014, 22:16
Powiem wam tak umnie zodtal wymieniony bocznikowy i nadal to jest a jestem pewien ze to jest lapanie lewego powietrza tylko ciezko to namiezyc nadal sam szukam i znalesc nie moge
witaj, kup najtańszy dezodorant w kiosku, nałóż dłuższą rurkę na końcówkę w celu dokładnego aplikowania i psikaj po kolei w podejrzane miejsca, po każdym psiknięciu odczekaj chwilkę, jak zafalują obroty po którymś psiknięciu masz miejsce gdzie łapie lewe powietrze :)
stary sposób a działa najlepiej bez konieczności rozbierania połowy silnika z akcesoriów :)

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

u mnie łapało powietrze na trójniku od podciśnienia pod przepustnicą

wreszcie konkretna podpowiedz dzieki wielkie moj mechanicy rece rozkladaja i ja sam tez :)

gnieciuch
04-09-2014, 22:20
jeszcze taki odgłos od podciśnień słychać bardzo przy schodzeniu z obrotów jak wysunie się ta końcówka z puszki z filtra z tej która wchodzi pod zderzak aby nie ciągnąć ciepłego powietrza
może nie napisałem fachowo ale jak zerkniesz pod maskę to zaraz przy błotniku obudowa filtra przechodzi w taką rurę i tam lubi wypadać - zerknij
ja jak jadę pojeździć dla przyjemności lub jak jadę gdzieś blisko sam to sobie to specjalnie wyciągam bo wtedy fajnie słychać motor

Zaqqu
04-09-2014, 22:31
jeszcze taki odgłos od podciśnień słychać bardzo przy schodzeniu z obrotów jak wysunie się ta końcówka z puszki z filtra z tej która wchodzi pod zderzak aby nie ciągnąć ciepłego powietrza
może nie napisałem fachowo ale jak zerkniesz pod maskę to zaraz przy błotniku obudowa filtra przechodzi w taką rurę i tam lubi wypadać - zerknij
ja jak jadę pojeździć dla przyjemności lub jak jadę gdzieś blisko sam to sobie to specjalnie wyciągam bo wtedy fajnie słychać motor

No widzisz mnie sie wydaje ze to od tego wpada powietrze ale dzieki . Wiem chodzi ci o chwytak powietrza :P

conrad
17-09-2014, 21:13
Witam kolegów. Mialem ten sam problem. Problem jest w kawalku węża ten który idzie od przeplywki do krokowego. STarość go dopadla. Napewno nie zmniejszać przepustowosci bo tam jest tak duze podcisnienie ze zacznie ci dymic auto....wypalanie oleju ktory idzie na klawiature. Jedź na pierwszy lepszy szrot przylatw wąż o takim samym fi i zaloz(musi byc w miare sztywny.) Jesli nie przestanie to przycinaj go po cm i sprawdzaj. Przy jakiejs dlugosci przestanie huczecz.
A to robie co 200 tys km.

Pozdrawiam