PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kontrola spalin na LPG -> załamka



Valent
11-10-2006, 21:06
Czułem, że coś jest nie tak przy pracy silnika na LPG i przeczucie mnie nie zawiodło.
Oto wynik kontroli spalin przy biegu jałowym:

CO - 5,93 %obj.
CO2- 10,0 %obj.
HC - 357 ppm
02 - 0,19 %obj.
Lambda - 0,822
:zly: :zly: :zly:

Wygląda na to, że chłopcy nie specjalnie się przyłożyli do regulacji podczas pierwszego przeglądu instalki (jakies 1500km temu):dres:.

lyssy
11-10-2006, 21:08
"Troszkę" za bogato... :))

Ciekawe co powie odczyt błędów z kompa silnika?
A sonda lambda działa?

Valent
11-10-2006, 21:26
To czy lambda działa jest strzałem 50/50 :)) .
Przy przejściu na zasilanie benzynowe toksyczność spalin powraca do wartości książkowych więc można powiedzieć, że sonda bardziej działa niż nie :)

lyssy
11-10-2006, 21:34
A to w sumie ciekawe - bo przecież przy sekwencji PCM silnika powinien sam skorygować dawkę mieszanki LPG tak żeby było OK.

To jakaś dobra sekwencja jest? Bo widziałem już takie co sondę emulują... :satan:

LaBobas
12-10-2006, 13:50
"Troszkę" za bogato... :))

Ciekawe co powie odczyt błędów z kompa silnika?
A sonda lambda działa?Masz w ostatniej pozycji czy lambda dziala.Wedlug odczytu lambda dziala. :metal :metal

lyssy
12-10-2006, 14:02
Masz w ostatniej pozycji czy lambda dziala.Wedlug odczytu lambda dziala.
To jedynie współczynnik obliczony na podstawie pomiarów stężeń gazów - niewiele mówi o stanie sondy lambda...

LaBobas
12-10-2006, 14:13
Masz w ostatniej pozycji czy lambda dziala.Wedlug odczytu lambda dziala.
To jedynie współczynnik obliczony na podstawie pomiarów stężeń gazów - niewiele mówi o stanie sondy lambda...No,chyba,ze tak :satan:

krzys-68
12-10-2006, 15:00
A to w sumie ciekawe - bo przecież przy sekwencji PCM silnika powinien sam skorygować dawkę mieszanki LPG tak żeby było OK.

To jakaś dobra sekwencja jest? Bo widziałem już takie co sondę emulują... :satan:Jest w stanie,alle też ewentualnie bardziej wzbogaci niz zuboży

Valent
12-10-2006, 20:40
Zobaczymy jak sprawa toksyczności będzie wygladała po regulacji.
Jak narazie ze względów ekologicznych będe śmigać na benzynce :)

lyssy
12-10-2006, 20:45
Jak narazie ze względów ekologicznych będe śmigać na benzynce :)
8O

A swoją drogą - przyjechał dzisiaj kum swoim Mundkiem, podpiąłem go "pod komputer" i efekt był podobny: na Pb wszystko ładnie, a jak przełączy na gaz to mieszanka robi się bogata, korekcja opiera się o bandę i tyle z regulacji. Dziwne...

Mondeo2-0
13-10-2006, 12:27
U mnie na LPG wywala błąd sondy ale tylko na wolnych obrotach tak jakby za duża dawka gazu, bo przed wywaleniem błędu sondy jest że mieszanka bogata ale zmniejszając czy krokowym czy na parowniku to tylko można doprowadzic do niestabilnej pracy lub do zgaśnięcia silnika, może kat jest już przypchany i na niskich obrotach nie daje przepychać spalin, albo wada sondy bo na pb jest tylko trochę lepiej. Wolne obroty na PB i LPG są niestabilne wachają sie między 400 - 800 . Powyżej tysiąca obr jest wszystko stabilnie. Zamówiłem spray do sprawdzania szczelności może gazowniki coś żle zrobili przy wprowadzeniu rury od gazu.