PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Opłaca się zamontować gaz, czy się nie opłaca?



lukkison
25-07-2014, 12:21
Panowie pytanko mam, bo sam się nie mogę zdecydować już.
Za niedługo dostaję służbowe autko, wiec mój klekot idzie na handel.
Mam jeszcze V-kę, która jest świeżo po wymianie uszczelek i remoncie silnika.
Fura blachy ma porobione porządnie i nic jej do szczęścia nie brakuje - wszystko działa.

Mam teraz do wyboru - opchnąć oba graty i poszukać dla kobiety jakiegoś autka do jazdy po mieście z dzieciakami, albo władować gaz w v-kę.
Nie jestem fanem gazu, ale spalanie jest na tyle wysokie, że nawet radocha z jazdy tego nie rekompensuje, chociaż nie jest to dla mnie jakaś masakra nie do przejścia.
Co byście doradzili jako doświadczeni użytkownicy gazu? Chodzi mi o spojrzenie całościowe - nie tylko o cenę paliwa. Jeżeli montaż gazu wiąże się z tym, że wszystko jest niby ok, ale trzeba przy tym grzebać to odpada - nie mam już czasu na grzebanie przy furze.

Zostawiać v6 (zaznaczam, ze jest w świetnym stanie), czy lepiej sprzedać oba i kupić benzynę z mniejszym silnikiem? Diesel dla niej nie ma sensu.
A jeżeli gaz, to jaki rodzaj instalacji byście polecali, ewentualnie godny uwagi warsztat w okolicy Warszawy, w którym naprawdę wiedzą jak to zrobić żeby działało? I z jakimi kosztami montażu instalki trzeba się liczyć? Nie mam tu na myśli najtańszej opcji, tylko porządną.

Michaś_1
27-07-2014, 20:10
Hejka. Jeśli chodzi o koszt montażu, to niestety nie pomogę, niech się wypowiedzą znawcy tematu. Swoją kupiłem już zagazowaną. Osobiście jestem zadowolony z tego zestawu. W jeździe w większości po mieście butla w kole (ok. 35l) starcza mi na ok 220 km. (w zależności od ciężkości nogi). Skoro masz już sprawdzone i dopieszczone auto, to gaz jest dobrym rozwiązaniem, a kupno "nowego" wiąże się z różnymi niespodziankami. Wiadomo jednak, że jazda po mieście, szczególnie w zimę na krótkich odcinkach, wiąże się z większym zużyciem benzyny, zanim silnik się zagrzeje i przełączy na gaz (w ciepłe dni dzieje się to szybciej). Cena gazu zachęca, ale koszt inwestycji może być wysoki i trzeba sobie przeliczyć kiedy by się to zaczęło zwracać. Duża liczba przejechanych km/m-c powoduje szybszy zwrot założenia instalacji. Oczywiście decyzja należy do Ciebie, to jest tylko moja subiektywna ocena. Pozdrawiam

Linarr
27-07-2014, 20:22
dobra instalka do v6 to ok 3tys jeśli ktoś kumaty zamontuje to jest bezobsługowa :)

Fred.X
27-07-2014, 20:52
opchnąć oba, 3 tys. z instalki dołożyc i kupić mniejsze auto Pb , które spalanie będzie miało zbliżone do klekota

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

pierwsze brzegu:
http://otomoto.pl/chevrolet-aveo-zobacz-C32685535.html

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

http://allegro.pl/opel-corsa-stan-idealny-gwarancja-i4425645766.html

lukkison
28-07-2014, 10:24
eee..to się zupełnie nie kalkuluje - corsa to maleństwo, w cenie aveo można kupić dużo lepszą furę

dwójka dzieci, wózek, zakupy - do tego potrzeba trochę miejsca

Fred.X
28-07-2014, 21:06
eee..to się zupełnie nie kalkuluje - corsa to maleństwo, w cenie aveo można kupić dużo lepszą furę

dwójka dzieci, wózek, zakupy - do tego potrzeba trochę miejsca
Pug 307 SW

lukkison
28-07-2014, 21:43
A to już ciekawsza opcja - właśnie oglądam

gnieciuch
31-07-2014, 00:07
ja bym sprzedał kupił jakąś kie ceed lub hyudaia i30 ceny podobne auta wdzięczne, tanie i pojemne, silnik 1,6 na miasto i git gitara żadnego gazu do v'ki nie pchaj - koszty ogromne, a jak przebiegi małe to za żadne skarby się nie zwróci, a jak w dobrym stanie auto to i dobrą cenę dostaniesz ....

no wiesz ja mam ale ja trzaskam 80 tyś rocznie - dla mnie o nawet diesel jest nieopłacalny ;)

ale mam drugie getza 1,6 i żałuję że założyłem gaz, bo przebiegi roczne robi w ok 12 tyś i ta instalacja to kasa w błoto poszła bo nie ma oszczędności przy takich przebiegach ....
teściowi pali 8,5 ale jak ja jeżdżę to poniżej 11 nigdy nie zeszło na LPG, PB pali max 7

pozdrawiam :)

Fred.X
31-07-2014, 00:15
kie ceed lub hyudaia i30za 10-12 tys :bajer: ??

gnieciuch
31-07-2014, 00:43
za 10-12 tys ??
a ja nie wiedziałem za ile :)
no 10-12 tysi to 307 może się zmieści
ale ja ja szukałem mondziaka to widziałem takie kie i hyundaie ale dla mnie za małe :),

zawsze można kupić poobijaną ;) ale ze sprawnym "wnętrzem" będzie sporo tańsza :)