PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wysokie spalanie



reyty
29-07-2014, 12:20
Wszystko zaczęło się od kiedy poszła u mnie uszczelka pod głowicą. Po jej naprawie mechanik doradził żebym pojechał do gazownika bo na warsztacie bardzo mu gazem śmierdziało. I faktycznie do wymiany był reduktor. I od tego czasu auto bardzo dużo pali. Wcześniej na pełnej butli (37 l) robiłem około 320 km a teraz 200 km a ostatnio nawet mniej.Po ostatniej wizycie u gazownika wiem że mam do wymiany listwę wtryskową od gazu. Ale czy możliwe że to spalanie może być przez nie sprawną sondę lambda? Mechanik ostatnio wykasował mi błąd check engine właśnie od sondy, ale powiedział że ją sprawdził i niby wszystko jest ok. Za zapłonie cały czas pali się check engine czy to normalne?. Zastanawiam się właśnie czy pojechać gdzieś indziej żeby ta sondę jeszcze sprawdzić czy od razu wtryski od gazu wymieniać.

reyty
22-09-2014, 18:12
Wymieniłem wtryski i spalanie dalej jest wysokie, pokazuje pół butli a zrobiłem dopiero 100 km. I jeszcze znowu zapalił się check engine od sondy.

Netoper
22-09-2014, 19:38
Ten check to może być zarówno od nieprawidłowego wystrojenia kuchenki jak i od kończącej się lambdy.
Kompresja była sprawdzona?
Luzy zaworowe OK?
Katalizator się nie uwalił jak uszczelka poszła?
Jaki jest konkretnie kod błędu?
Wykres pracy lambdy widziałeś?
Korekty paliwowe mechanior sprawdził?

mcmac
22-09-2014, 21:32
najpier zrób porządek na pb.....a potem lpg

reyty
22-09-2014, 21:37
No a co z benzyna ma być złego. Kompresja była sprawdzona ale reszty nie wiem.

kamilesp
28-09-2014, 00:26
Kolego, z instalacją sekwencyjną to akurat sprawa jest bardzo prosta. Zbierasz mapę pb i lpg i mają się pokryć. Jeśli się pokryją to choćby skały y musi palić w normie (około 15-20% więcej jak PB). Jeśli się nie pokrywają to trzeba szukać przyczyny, po 1 sprawdzenie listwy wtryskowej i reduktora. Jeśli to jest ok no to adaptacja wstępna a potem regulacja do skutku.

krzys k-c
02-10-2014, 21:24
a coś więcej o instalacji jakie wtryski , reduktor? zdjęcie może.