PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Wtryski - regenerować samemu czy oddać fachowcom?



Cinek
31-07-2014, 21:01
Robiłem próbę przelewową jakiś czas temu, która nie wypadła dość pomyślnie. Nie działo się jeszcze z autem tak źle więc postanowiłem jeździć i uzbierać fundusze na regenerację. Dziś zrobiłem próbę przelewową, wyniki widoczne na zdjęciu. Czas próby to 3 minuty (zakończyłem, ponieważ w jednym zbiorniczku już nie było miejsca na ON z przelewów).

Teraz pojawia się pytanie. Jak sądzicie - warto wymienić zaworek samemu czy oddać w ręce fachowców? Nie zauważyłem w paliwie żadnych opiłków, bynajmniej gołym okiem nic nie było widać, ani magnes nic nie przyciągał. Ciśnienie na listwie po podłączeniu ForScan'a nieźle faluje na zimnym silniku, obroty także. Dodatkowo dochodzą z któregoś wtryskiwacza odgłosy metaliczne.
Reszta objawów to standardowo błędy P0251 i P1211 oraz sprężynka przy mocniejszym depnięciu gazu.
Nie chciałbym władować kasy w zaworki, by później się okazało, że i tak mam oddać to do jakiegoś zakładu, bo szkoda czasu i pieniędzy.

Wyniki próby:
http://images67.fotosik.pl/46/3f4deb80a62cf742.jpg

Prosiłbym o jakieś rady

fundil
31-07-2014, 21:26
P 0251 i P 1211 typowe błędy spadku lub zbyt wysokiego ciśnienia na listwie CR.
Owszem wymiana zaworków to żadna filozofia. Ale naprawa układu CR powinna zacząć się od pompy CR

Cinek
31-07-2014, 21:31
P 0251 i P 1211 typowe błędy spadku lub zbyt wysokiego ciśnienia na listwie CR.
Owszem wymiana zaworków to żadna filozofia. Ale naprawa układu CR powinna zacząć się od pompy CR

Czyli Twoim zdaniem lepiej oddać do fachowców? Wiem tyle, że pompa opiłkami nie sypie :)

fundil
31-07-2014, 21:41
Który rocznik mondka?

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

Dobrze jest po wymianie sprawdzić dawki paliwa na stole. Jeżeli końcówki będą źle rozpylać to może uszkodzić tłoki lub zawory.

steell
31-07-2014, 21:58
Sądząc po zdjęciu, jeżeli nie był modowany to 2003-2005 czyli pierwszy lift :)

Cinek
01-08-2014, 12:16
Który rocznik mondka?

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

Dobrze jest po wymianie sprawdzić dawki paliwa na stole. Jeżeli końcówki będą źle rozpylać to może uszkodzić tłoki lub zawory.

2004, najgorsze jest to, że w moim regionie nie ma nikogo, kto rzetelnie zajmuje się robotą z układami CR :(

Tvardy
01-08-2014, 12:30
Jak sądzicie - warto wymienić zaworek samemu czy oddać w ręce fachowców?
Śmiało można robić to samemu ale miałbym na uwadze również ewentualną wymianę końcówek.

Cinek
01-08-2014, 13:38
Jak sądzicie - warto wymienić zaworek samemu czy oddać w ręce fachowców?
Śmiało można robić to samemu ale miałbym na uwadze również ewentualną wymianę końcówek.
A jak ocenić gołym okiem końcówki? Nigdzie nie znalazłem konkretnego opisu dotyczącego zużycia końcówek

pawelmondeo
01-08-2014, 23:26
A powiedzcie mi, czy wtryski i zawory są zawsze tak mocno dokrecone czy może ja mam zapieczone? Czy można je spokojnie potraktować wd-40? Chciałbym sie za to zabrać ale boję sie ze urwe albo co innego zrobię

fundil
01-08-2014, 23:39
Jak sądzicie - warto wymienić zaworek samemu czy oddać w ręce fachowców?
Śmiało można robić to samemu ale miałbym na uwadze również ewentualną wymianę końcówek.
A jak ocenić gołym okiem końcówki? Nigdzie nie znalazłem konkretnego opisu dotyczącego zużycia końcówek

Bo tego gołym okiem nie sprawdzisz.

Hunt
01-08-2014, 23:41
Ponoć w poliftach wtryski w 70% przypadkach są tylko zabrudzone i wystarczy je wyczyścić, natomiast pompa to bolączka wszystkich TDCi. I ja osobiście nie szukałbym tutaj oszczędności. Zrobisz raz a dobrze i polatasz tym kolejne 200k km, a samemu...wg mnie za duże ryzyko. Sam mam tak, że powyżej 190km/h zapali się czasem sprężynka i moc spadnie o połowę i zamierzam z tym pojechać do fachowców 200km od Wrocka, na śląsk, bo wiem, że zrobią solidnie.
Poza tym do wtrysków to chyba specjalny klucz trzeba mieć...

fundil
02-08-2014, 10:35
Poza tym do wtrysków to chyba specjalny klucz trzeba mieć...

A jaki???
Ja wtryski wykręcałem przedłużanym 21mm potem na imadło i bodajże 14-tka do końcówki. :hmm:
Korpus został w całości

GrekuPL
02-08-2014, 11:32
Ja wtryski wykręcałem przedłużanym 21mma no żeby nie zrzucać pokrywy zaworów ;) długie wąskie 21 ;) ja co prawda 22 odkręcałem bo taki trafiłem na stanie i nawet pasował :hehe:

Tvardy
02-08-2014, 11:33
Nie ma sensu rozpisywać się co i jak trzeba zrobić bo już wiele zostało o tym napisane. Robiłem to samemu żadna filozofia. Wymiana pompy, zaworków potem stopniowo samych końcówek. Żadnego kodowania tylko samoadaptacja. Klucz do wykręcenia wtryskiwacza 21 nie musi być specjalny wystarczy rurowy lub długa nasadka. Do rozkręcania wtryskiwacza 15.

GrekuPL
02-08-2014, 12:21
Klucz do wykręcenia wtryskiwacza 21 nie musi być specjalny wystarczy rurowy lub długa nasadka.no rurowym to spokojnie, ale jak mocno dokręcony wtrysk to nie ma opcji odkręcić "blaszką" :los2: co do zwykłej długiej nasadki...niestety, zwykłe przedłużone 21 jest za szerokie i nie mieści się w otworze pokrywy zaworów :bigok: sprawdziłem na swoim wielokrotnie i tyle...

fundil
02-08-2014, 16:04
[quote=Tvardy;2699831]niestety, zwykłe przedłużone 21 jest za szerokie i nie mieści się w otworze pokrywy zaworów :bigok:

Co Ty piszesz klucz 21mm ma o 5mm mniejsza średnicę niż otwór zaślepki



wyslał zetdwa

GrekuPL
02-08-2014, 17:18
Co Ty piszesz klucz 21mm ma o 5mm mniejsza średnicę niż otwór zaślepkinie wiem, mój wydłużony 21mm nie wlazł za chiny ludowe w tą dziurę po wyciągnięciu gumy ;)

fundil
02-08-2014, 18:05
nie wiem, mój wydłużony 21mm nie wlazł za chiny ludowe w tą dziurę po wyciągnięciu gumy

To może masz nasadkę śrub do kół???:wow:

Tvardy
02-08-2014, 18:23
Gumę wyciągnąłeś a uszczelniacz został.

fundil
02-08-2014, 18:34
Gumę wyciągnąłeś a uszczelniacz został.

To znaczy??? :hmm:

Cinek
02-08-2014, 18:41
Panowie to nie temat, by dyskutować o tym jak wtryski wykręcić, bo to jest już idealnie na forum opisane.
Potrzebuje porady dotyczącej tego czy robić to samemu czy oddać w ręce fachowca, a także jak ocenić stan końcówek, bo zaworki na 100% do wymiany.

fundil
02-08-2014, 18:44
Popsuć nie popsujesz. Co najwyżej jak nie zaskoczy będzie Cię czekała wizyta u fachury

pawelmondeo
02-08-2014, 21:38
I wtedy wydań dwa razy wiecej hehe

dżizas
03-08-2014, 16:38
Kolego Cinek możesz to zrobić sam ale warto przed podejściem do tematu podjechać na diagnostykę, żeby sprawdzić przede wszystkim stan końcówek oraz pod mikroskopem czy de facto paliwo na 100% nie zawiera opiłków.
Naprawa bez diagnostyki to loteria. Możesz trafić lub nie i tańsza naprawa stanie się dwa razy droższa.
Ja u siebie najpierw zrobiłem diagnostykę, która nie wykazała większych problemów poza niedomagającymi dwoma końcówkami. Z racji tego, że na miejscu nie mieli tego typu końcówek kupiłem je sam i wymieniłem pod garażem nie cały rok temu.

Cinek
04-08-2014, 19:20
Kolego Cinek możesz to zrobić sam ale warto przed podejściem do tematu podjechać na diagnostykę, żeby sprawdzić przede wszystkim stan końcówek oraz pod mikroskopem czy de facto paliwo na 100% nie zawiera opiłków.
Naprawa bez diagnostyki to loteria. Możesz trafić lub nie i tańsza naprawa stanie się dwa razy droższa.
Ja u siebie najpierw zrobiłem diagnostykę, która nie wykazała większych problemów poza niedomagającymi dwoma końcówkami. Z racji tego, że na miejscu nie mieli tego typu końcówek kupiłem je sam i wymieniłem pod garażem nie cały rok temu.

Tylko pytanie jaki to koszt. Bo jeśli wyciągnął wtryski, wrzucą na stół i pooglądają pod mikroskopem to koszt robocizny związany z wymianą zużytych elementów będzie już na tym etapie niewielki. Większość ceny za regenerację nie licząc części to mycie i diagnostyka...

st220
04-08-2014, 20:58
Nie rób tego sam. Jednemu się uda, ale kolejnym 50 się niestety nie uda.
Po pierwsze, wtryskiwacze to urządzenia niezwykle czułe na mikro zabrudzenia. Jeśli wiesz, ile to jest 0,2 mikrona, to powinieneś zastanowić się, czy jesteś w stanie zachować taką czystość, aby nie zabrudzić któregokolwiek elementu wtryskiwacza.
0,2 mikrona wystarcza do zatarcia zaworka i końcówki.
Po drugie zakładając, że zrobisz to poprawnie, w czym wyczyścisz pozostałe elementy wtryskiwacza? Wygotujesz we wrzątku?
Nadto kombinowanie z demontażem wtryskiwaczy kluczami typu rurka, albo nasadka 21 to już gruba przesada.
A na koniec zostaje prawidłowe zamontowanie wtryskiwacza tak, aby go nie zabrudzić i dobrze zamocować, a do tego jeszcze prawidłowo odpowietrzyć.
Nie odbieraj mojej wypowiedzi jako wymądrzanie, bo nie mam żadnego celu, tyle tylko, że jestem jednym z tych, którzy po takich próbach muszą właścicielom aut tłumaczyć i pokazywać, że wtryskiwacze to nie są klocki hamulcowe, które można sobie w garażu wymienić. Oczy ludziom otwierają się, kiedy zobaczą pod mikroskopem, co powoduje uszkodzenie zaworka i końcówki.
Wtedy jest wielkie wooow. A to kosztuje.
Ja wiem, że mechanicy robią różne rzeczy i nawet czasem jak im zejdzie to wyjdzie. Ale to nie sztuka próbować i wyrzucać pieniądze w błoto.
A jeszcze jedno dodam, bo nie przeczytałem przyznaję całego wątku. Jeśli robiłeś domową próbę przelewową i wyszło, że jeden wtryskiwacz leje, a pozostałe nie, to możesz mieć 90% pewności, że pozostałe też nie są dobre. Tyle tylko, że w przypadku kiedy jeden, czy dwa mocno leją, to zbierają główne paliwo na siebie, a do reszty nie dochodzi.
Sprawność wtryskiwaczy sprawdza się na stole probierczym i to jest odpowiednie miejsce.
Gdybyś miał pytania, wal na priv, mam chwilę, to mogę podpowiedzieć co nieco.

Tvardy
04-08-2014, 21:27
Oczy ludziom otwierają się, kiedy zobaczą pod mikroskopem, co powoduje uszkodzenie zaworka i końcówki.
No właśnie co? Nie popadajmy w skrajność, bo takim tokiem myślenia to powinno się tankować paliwo przez gazę albo watę. Główną przyczyną są elementy pompy których nic nie zatrzyma w drodze do wtryskiwacza. Takimi socjosztuczkami ludziom wciska się filtry do wody i myślą, że od razu mają wodę lepszą niż górska.

st220
04-08-2014, 21:38
Domyślam się, że widziałeś jak skonstruowana jest pompa i wtryskiwacz Delphi.
Ale może nie wiesz, dlaczego zaciera się bieżnia pompy, albo łożysko w pompie wstępnej.
To podpowiem. Ano dlatego, że w większości przypadków mechanicy stosują do naszego paliwa filtry najlepsze z najlepszych, czyli te, na których jest największa marża. Filtron.
A jeszcze lepsi stosują made in china albo pseudo Germany Max i inne.
Bieżnia wyciera się od brudu w paliwie oraz z powodu wody w paliwie. Tak samo zaworki i rozpylacze. Kreska na rozpylaczu, którą widać wyłącznie pod mikroskopem powoduje zwiększenie dawki paliwa i przez to nierównomierną pracę silnika.
Jeśli mikrobrud trafi na zaworek, to pod grzybkiem robią się zakola i wtedy paliwo zapieprza na nic nie patrząc. Pewnie niewyobrażalne jest dla laika, że przez tunel o średnicy 0,2-0,3 mikrona przelewają się tony paliwa. Ale tak jest.
To samo dotyczy wody z paliwa. Gdybyś zobaczył wtryskiwacz po 8-10 latach pracy na naszym paliwie, to zrozumiałbyś dlaczego wtryski padają. Wystarczy małe ognisko rdzy na zaworku i koniec. Po zawodach.
Ale to strasznie długa historia. Można opowiadać i opowiadać.

dbdrag
04-08-2014, 23:33
a ja ci odpowiem tak jak delphi spieprzyła w fordzie i renówce układ CR to takie są efekty że brudne paliwo itp do czegoś trzeba się przyczepic, jakoś w fiacie w silnikach jtd nic się nie dzieje a tankują to samo paliwo więc nie siej farmazonów o jakości paliwa że szkodzi tylko fordom i renówką:) delphi dało ciała i tyle
następna sprawa tam gdzie delphi robiło w samochodach w tamtym czasie układ CR tam są problemy wielkie z tymi układami np: mercedes ,więc moim zdaniem do niczego ta firma się nie nadaje niech sobie produkują części na rynek amerykański a w europie niech sobie dadzą spokój paproki, przyrzekłem sobie jak będę kupował następne auto i będzie na układzie CR firmy delphi to żeby nie wiem jak mi się podobało to sobie odpuszczam bo ta firma same schroty wypuszcza

Tvardy
05-08-2014, 17:40
Nic nie jest wieczne. Ceny części typu zaworek, rozpylacz nie są tanie nie wspominając o częściach do samej pompy. Ja gdybym miał robić CR-a raz jeszcze zrobiłbym to samemu na pewno na oryginalnym zaworku ale niekoniecznie już na rozpylaczu.

dżizas
05-08-2014, 20:18
Tylko pytanie jaki to koszt. Bo jeśli wyciągnął wtryski, wrzucą na stół i pooglądają pod mikroskopem to koszt robocizny związany z wymianą zużytych elementów będzie już na tym etapie niewielki. Większość ceny za regenerację nie licząc części to mycie i diagnostyka...

Ja płaciłem 600 PLN ok półtora roku temu. Wjechałem do warsztatu, pan wyjął wtryski, zrobił diagnostykę na stole probierczym, który wykazał zbyt małą dawkę na dwóch w zakresie niskich obrotów, rozkręcił je, umył w ultradźwiękach, ponieważ nie miał tego typu końcówek, złożył do kupy, ponownie stół probierczy i kolejne badanie wykazało wzrost efektywności z ok. 30% do ok. 85-90%, montaż w aucie.
Ponadto cały czas patrzyłem Panu na ręce co robi, dodatkowo odpowiadał chętnie na wszystkie moje pytania.
Niestety mycie pomogło na jakieś pół roku, dlatego zdecydowałem się na samodzielną zmianę końcówek.
Wiadomo, że jak wyjmiesz wtryski sam i zawieziesz na diagnostykę i sam założysz to cena będzie o 40% niższa.

st220
05-08-2014, 20:28
Demontaż wtryskiwaczy + frezowanie gniazd + nowe podkładki to w normalnym warsztacie 100 zł.
Sprawdzenie 4 wtryskiwaczy na stole probierczym ( pełen cykl, a nie tylko wrzucenie na stół i panie, bo one leją) to 150 zł za komplet.

---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

Zaworek to w zależności, czy od kolesia, który łudzi VAT, czy po znajomości z hurtowni od 270 do 330 złm a końcówki seven albo firad (made in china) od 160 do 230 zł. Oryginał Delphi 280 zł.
Seven i Firad działa 10% szt. Przynajmniej mi się tak trafia. I wszystkie które oddaję do hurtowni importerzy przyjmują bez mrugnięcia okiem.

dbdrag
05-08-2014, 20:56
400zł to kosztuje cały komplet oryginalny delphi zaworek + rozpylacz:) autoryzowane serwisy to już sami niewiedzą ile mają brać adamczyk za wtrysk po regeneracji wymiana zaworka + rozpylacza z kodem chce uwaga 699zł!! zamiast taniec to drożeje.dobrze że są prywatni importerzy bo inaczej to byśmy na tych naciągaczy robili

st220
05-08-2014, 21:02
chętnie kupię 100 szt po 400 zł oryginałów
jeśli masz namiar, to podaj, bo nie spotkałem jeszcze takiej ceny oryginału
widocznie się frajeruję kupując oryginały za cenę, o której pisałem wcześniej
a 699 zł to cena normalna nie tylko w serwisie. Powiedziałbym nawet, że niska.

dbdrag
05-08-2014, 23:08
proszę nie błaznuj oficjalny przedstawiciel na polske deplhi to złodziej daje 2 linki do prywatnych importerów nie złodzieji
http://www.dieselcars.pl/zestawy-naprawcze,34.html?&aFilterAttributes
http://www.autodieselparts.com.pl/promocje-czesci-delphi-,167.html
a teraz leć po flaszkę dla mnie
wystarczy poszperać po necie a nie pchać deplhi polska kasę w pupę ,za 800zł to mam nówki wtryski oryginały ford ale to już jest moja tajemnica

jeżeli cie stać to kupuj w 2 linku maja na stanie 94 komplety zaworek +rozpylacz

st220
06-08-2014, 07:53
proszę nie błaznuj oficjalny przedstawiciel na polske deplhi to złodziej daje 2 linki do prywatnych importerów nie złodzieji
http://www.dieselcars.pl/zestawy-naprawcze,34.html?&aFilterAttributes
http://www.autodieselparts.com.pl/promocje-czesci-delphi-,167.html
a teraz leć po flaszkę dla mnie
wystarczy poszperać po necie a nie pchać deplhi polska kasę w pupę ,za 800zł to mam nówki wtryski oryginały ford ale to już jest moja tajemnica

jeżeli cie stać to kupuj w 2 linku maja na stanie 94 komplety zaworek +rozpylacz

Nie rozumiem, dlaczego uważasz że błaznuję. Nie znam akurat tych hurtowni, a moi dostawcy ceny w czerwcu mieli zupełnie inne.
Ale oczywiście dziękuję za linki. Może się przydadzą w przyszłości.

dbdrag
06-08-2014, 08:29
sorry może źle powiedziałem że błaznujesz ale trzeba się obudzić z letargu i niewiedzy i szukać alternatywnych źródeł zaopatrzenia swojej firmy jeżeli zaproponujesz klientowi oryginalny produkt w tańszej cenie to będziesz miał więcej klientów ,no chyba że nie zależy ci na tym.ostatnio kupowałem z pod 1 linku elektrozawór na pompie wysokiego ciśnienia za 280zł spróbuj poszukać w takiej cenie!,a delphi polska życzy sobie kosmiczne pieniądze w porównaniu do tej ceny, zobacz ceny części do pomp ,według mnie takich hurtowni jest o wiele więcej tylko nie wszystkie się tak promują

st220
06-08-2014, 08:39
Widzisz. Pewnie masz rację, ale jest jeszcze jedno ale. Ja nie kupuję po jednej sztuce i nie płacę za przesyłkę 200 czy 300 zł. Kupuję tam, gdzie mam pewność 100%, że części są takie, jak zamawiam. Przykro jest wydać kilka tysięcy i po jakimś czasie zobaczyć, że np. zaworki to podróbki chińskie. A z tym się już spotkałem.
Poza tym jest też kwestia rozsądku, tak jak z samochodami. Jeśli większość sprzedaje zaworki np. po 270-300 zł brutto, to musi przynajmniej wstępnie dać do myślenia, skąd cena za komplet 400 zł.
Nie mówię oczywiście, że te dwie hurtownie mają podróbki, bo ich nie znam. Pewnie spróbuję i sam zobaczę jak to wygląda.

dbdrag
06-08-2014, 09:15
ceny o których piszesz ustala delphi polska i to są właśnie złodziejskie ceny a alternatywą dla nich jest prywatny import wątpię aby to były podróbki ,rozmawiałem prze tel z gościem z 1 linku i oni to sami sprowadzają z wielkiej brytani .ceny są uzależnione od tego kto jaką łyżką je ,jednemu wystarczy mała łyżeczka i się naje a drugi potrzebuje wielkiej łyżki aby się najeść,jest popyt na części deplhiego w Polsce to walą chore ceny bo ludzie muszą kupić,teraz następny przykład Adamczyk bierze 699zł za wymianę zaworka i rozpylacza + nadanie kodu ty mówisz iż nie jest to cena wygórowana a ja ci mówię iż to jest chora cena bo jak można podejść do tego skoro inny autoryzowany zakład delphi za ta samą usługę co Adamczyk bierze 550zł też na oryginalnych częściach.

st220
06-08-2014, 09:25
Chore to są ceny sprzętu do wtryskiwaczy i szkolenia....
Powiem Ci tak, w zależności od tego, z której perspektywy patrzysz, chora może być cena 650 zł bo jest za wysoka i za niska.
Biorąc pod uwagę, że na dobre zrobienie jednego wtryskiwacza potrzebujesz co najmniej 45 min- godzinę pracy fachowca ( nie Waldka w garażu, tylko wyszkolonego pracownika), do tego amortyzacja sprzętu wartego co najmniej 100 000 zł (żadna I liga), do tego prąd ( siła), do tego środki chemiczne, to nie wiem, czy opłaciłoby ci się robić to za 150 zł.
Ale tak jak mówię, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Są firmy i firmy.

dbdrag
06-08-2014, 09:55
wszystko się zgadza to co piszesz że zależy od tego gdzie siedzisz,to proszę wytłumacz mi euro na przestrzeni 3 lat nie zmieniło się cena się utrzymuje na stałym poziomie,to dlaczego wcześniej regeneracja wtryskiwaczy kosztowała 550-600zł a teraz kosztuje 700zł?czyżby ceny części poszły w górę? nie sądzę euro bez zmian jest,więc co się stało? ano zmieniła się pazerność skoro jest popyt to i cenę można wywindować bo klient i tak kupi ,niech tylko popyt się zmniejszy na regeneracje to zobaczysz jak spadną ceny.pozd

st220
06-08-2014, 12:43
wszystko się zgadza to co piszesz że zależy od tego gdzie siedzisz,to proszę wytłumacz mi euro na przestrzeni 3 lat nie zmieniło się cena się utrzymuje na stałym poziomie,to dlaczego wcześniej regeneracja wtryskiwaczy kosztowała 550-600zł a teraz kosztuje 700zł?czyżby ceny części poszły w górę? nie sądzę euro bez zmian jest,więc co się stało? ano zmieniła się pazerność skoro jest popyt to i cenę można wywindować bo klient i tak kupi ,niech tylko popyt się zmniejszy na regeneracje to zobaczysz jak spadną ceny.pozd

O ile pamiętam, to od kilku lat regeneracja, jak to nazywa większość naprawiających wtryski kosztowała 500-550 zł przy wymianie samego zaworka. W przypadku rozpylacza dodatkowy koszt to zawsze było ok. 250 zł przy oryginale.
Zresztą jak pojedziesz do Bosch Serwis, to żadko wymieniają rozpylacze. Zwykle zabawa kończy się na czyszczeniu, smarowaniu i wymianie zaworka.
Ale słyszałem też o regeneracji za 300 zł. Tyle, że w garażu.

dbdrag
06-08-2014, 15:41
skoro mówisz o bosch serwis to rozumiem iż mają maszynę cri-pc która także generuje nowe kody bo jeżeli takowej maszyny nie mają
to czym się ta naprawa rożni od naprawy garażowej,tak samo można zachować czystość i klucz dynamometryczny pożyczyć i będę miał kupę kasy w kieszeni 400zł x4szt=1600zł a bosch serwis weźmie 600zł x4=2400zł,więc mieć 800zł a nie mieć to jest pytanie i każdy odpowie sobie sam na to pytanie tym bardziej iż te samochody są stosunkowo tanie ze względu na ten awaryjny układ CR

Boblo
13-08-2014, 23:18
W każdej bajce jest trochę prawdy. Jak wszyscy wiemy wtryski delphi świetnie sobie radzą bez nadawania kodów. Oczywiście autoryzowane maszyny CRI-PC itp. nadają kody, a właściciele tych maszyn twierdzą, że bez nich się zyć nie da. Bo co mają mówić? Kupili maszyny po 300tys. od delphi i teraz muszą jakoś ściągnąć klientów. Przysłowiowy Pan Waldek kupi maszyne za 100 tys. która kodów nie nadaje i ten wtrysk zrobi tak samo dobrze i auto będzie jeździć również tak samo dobrze. Sama konstrukcja wtryskiwacza jest prosta i może się wydawać, że każdy majsterkowicz da rade naprawić wtrysk. Nawet zachować czystość. Ale w.g. mnie rzeczą bezcenną jest praktyka i umiejętność interpretacji pewnych objawów, niedomagań, a przede wszystkim skontrolowanie naprawionego wtryskiwacza na stole probierczym czy aby po naprawie wtryskiwacz działa ok. Bo jak nie działa i się tego nie wie to później jest czarna rozpacz- o co chodzi? wtrysk sobie naprawiłem, a auto kuleje! Było już pare takich tematów na forum. W każdym razie robota niby prosta i może się udać. Ale nie musi. Jest ryzyko - jest zabawa :)