PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Trzecie swiatło stop świeci na włączonych światłach (Hatchback)



Kr!stov
04-08-2014, 14:10
Witam

Zamieszczam pierwszego posta także proszę o wyrozumiałość.
Po dłuższej przerwie muszę prosić o pomoc innych użytkowników mondków.
Do rzeczy...
Wracając z wakacji ktoś zwrócił mi uwagę, że podczas jazdy stale świeci mi się trzecie światło stop ( jakbym ciągle hamował).
Świeci mi się ów światło po włączeniu nawet pozycyjnych.
Używałem podczas podróży rozgałęźnika do gniazdka zapalniczki aby jednocześnie używać nawigacji i mieć włączoną lodówkę podróżną.
Dziś sprawdziłem:
1. Wszystkie bezpieczniki w komorze silnika (brak uszkodzonych)
2. Wszystkie bezpieczniki pod deską rozdzielczą (brak uszkodzonych)
3. Żarówki w trzecim świetle stop (wszystkie sprawne)
4. Mechanizm przy pedale hamulca ( wydaje się sprawny) - ten ruchomy mogę dodać zdjęcie

Nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny dodam, że jest to mondek z końca 2005, Hatchback, skrzynia biegów automatyczna.

Dodatkowo zauważyłem, że przednie szyby mogłem domykać automatycznie czyli mocniej wcisnąć przycisk w drzwiach i same się kończyły zamykać - teraz muszę robić to samemu.
Na koniec słyszę charakterystyczne "cyk" podczas wyłączania świateł gdy skrzynia jest w pozycji P.

Myślę, że dokładnie wszystko opisałem - mogę również dodać potrzebne zdjęcia.

Dziękuje za wszelkie rady i wskazówki.

Pozdrawiam

Edit: jedyne co jeszcze mi przychodzi do głowy to sprawdzać kable od lampki stopu aż do jakiegoś zgięcia bo pewnie HB często niszczą przewody...

Kr!stov
05-08-2014, 12:40
Nikt nie ma innych pomysłów co to może być ? Czyli zostaje wizyta u elektryka...

tomek1689
05-08-2014, 13:33
Sprawdź kable wchodzące do klapy - może się przetarły i mają zwarcie z tymi od oswietlenia tablicy rejestracyjnej. Otwórz klapę - zdemontuj tego słonika, w którym idą kable i sprawdź je dokładnie

Kr!stov
05-08-2014, 23:54
Dzięki dobre i tyle pewnie jak znajdę chwilę to sprawdzę te przewody. Tego słonika się ściąga jakoś - pytam aby nie uszkodzić.
Co do tematu dodam, że auto stało 6 dni podczas upałów (zasłoniłem tylko wnętrze kabiny osłoną srebrną, żeby choć trochę odciążyć mondka od tej wysokiej temperatury). Mogło w związku z tym coś się zapiec ? Myślałem, że może czujniki w hamulcach powariowały ale to pewnie wyskoczyła by ikona absu lub hamulca ręcznego...Dziwne,że tak ni z gruchy ni pietruchy taki kłopot z trzecim stopem :niewiem:

Kr!stov
06-08-2014, 12:01
Sprawdzałem dziś słonika tzn.ruszałem nim na różne strony i nic...już zwątpiłem czy czasami na stałe również nie świecą się pozostałe lampy z tyłu...które żarówki powinny świecić na pozycyjnych a które na mijania ? Jeśli tak będzie tzn. świecić będą wszystkie trzy to łatwiej zlokalizuje się źródło problemu ?

Edit: Wygoglowałem i znalazłem info które co świeci w tylnej lampie to jak auto wróci zacznę sprawdzać wszystko jeszcze raz :)

Kr!stov
06-08-2014, 16:17
Zagadka rozwiązana - jedna żarówka zamiast być dwu włóknowa okazało się jedno i jak tylko ją wyjąłem trzeci stop zgasł :)
Kilka dni walki ale się udało.

Temat do zamknięcia.

Dziękuje