PDA

Zobacz pełną wersję : [Techniki pracy] Polerka G3 + wiertarka



dzixonZSL
06-08-2014, 18:25
Witam

wyczytałem, że polerka pastą G3 i pomocy wiertarki z regulacją obrotów też fajnie wychodzi.

Nie wiem dokładnie jak się za to zabrać. Jest tyle opinii, że już się w tym gubię.

Na YT znalazłem coś takiego.

https://www.youtube.com/watch?v=SLLUg_B4ORQ

Co o tym myślicie? Wystarczy G3 nałoyć palcem na rysy? Jakie obroty wiertarki ustawić? co jaki czas nawilżać baranka? Po polerce G3 ociągnąć lakier jakimś woskiem?
Jak po kolei się do tego zabrać?

Mycie auta + suszenie a potem jazda z pastą? Czytałem też , że G3 nakładać na mokro i do tego miękką gąbeczką. A ten gość robi to zupełnie inaczej. No ale efekt końcowy jest spoko jak na ''domowy sposób''
Kurde na forum ''kosmetyka aut'' mają awarię i nie mogę się zarejestrować aby doczytać ...

linkgrabber
06-08-2014, 19:30
jak chcesz popsuć sobie lakier albo narobić swirli to jak najbardziej polecam:up:

wszystko ładnie do pierwszego mycia lub wymycia wypełniaczy do inspekcji co sie robi w przypadku bardziej zaawansowanej polerki...

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:28 ----------


Kurde na forum ''kosmetyka aut'' mają awarię i nie mogę się zarejestrować aby doczytać ...


nawet nie wklejaj tam tej metody, chyba że w dziale humorystycznym :))

dzixonZSL
06-08-2014, 22:09
czyli lepiej zainwestować w polerke u lakiernika? Naczytałem się i kupiłem już baranka na wiertarkę i pastę G3 :D

Pogodny
07-08-2014, 00:20
Oddanie auta lakiernikowi na "polerkę" to też nie najlepszy pomysł jeśli chcesz aby samochód jakoś wyglądał...

linkgrabber
07-08-2014, 11:49
niektórzy lakiernicy potrafią już co nie co ale większość to i tak na zapylony samochód gąbka z g3 i jazda :zakrecony::zakrecony:


"domowym" sposobem możesz kupić sobie UC z megsa i jechać ręcznie wszystko.

kodex
13-08-2014, 10:05
czyli lepiej zainwestować w polerkeTak :skromny:
Kup sobie maszynę polerską. Zwykła rotacja wystarczy, chociaż DA byłaby lepsza bo moim zdaniem więcej wybacza początkującym.
Koszt DA to około 600zł. Polerka u lakiernika to zdaje się podobny koszt, także tego...

Kup sprzęt i jazda.

dzixonZSL
13-08-2014, 10:10
Do ręcznego b.dobry podobno jest angielski preparat AutoGlym. Tylko trzeba kupić jeszcze odpowiednie ściereczki do nakładania od nich. Koszt wszystkiego na alledrogo około 90 zł a efekt jest kozacki. Wiadomo, że to nie to samo co maszynowa polerka ale do ręcznego to jedna z najlepszych past. Kumpel który prowadzi myjnie na UK mi polecił. Jak ktoś jest zainteresowany mogę podesłać zdjęcia zrealizowanych projektów

dominiq
13-08-2014, 10:11
Obejrzałem filmik :facepalm:

kodex
13-08-2014, 10:15
AutoGlym

Są niezłe choć osobiście bym polecił

Auto Finesse Tripple - All In One Polish
lub
Auto Brite Cherry Glaze AIO


Obejrzałem filmik
:hehe:

dominiq
13-08-2014, 10:17
Auto Finesse Tripple - All In One Polish
:up:

dzixonZSL
13-08-2014, 10:20
To trzeba kupić wszystkie trzy :D

kodex
13-08-2014, 10:23
To trzeba kupić wszystkie trzy

Tak na prawdę wystarczy

Auto Finesse Tripple - All In One Polish

---------- Post added at 09:23 ---------- Previous post was at 09:22 ----------

Osobiście używam
Auto Brite Cherry Glaze AIO
jako taki bardzo leciutki cleaner. Moim zdanie się całkiem nieźle sprawdza :hehe: