PDA

Zobacz pełną wersję : Co sprawdzic/ wymienic po zakupie auta



V24
10-08-2014, 03:52
Witam, od miesiaca jestem użytkownikiem forda mondeo mk3 2.0 tddi 115 km, sprowadzony z Belgii, jak narazie wszystko gra, przebieg 195 tys km, z tego co mi się wydaje oryginalny, przy drzwiach kierowcy nalpeka z Belgii, z wymiany oleju, z 2012 roku, przy 183 tys... ale nie ważne. Póki co wymieniłem, oleje, filtry, sprawdziłem go na diagnostyce itp, rdzy też nigdzie nie widze, nie liczac podwozia w miejscu zamontowania slupkow, male zolte kolka w miejscu mocownia, najprawdopodobniej wiadomo od czego... Chciałem dowiedzieć się jakie są najczestsze problemy z tym motorem, co sprawdzić, co pada najczesciej, jak skutecznie zadbac o turbine i wytryski, co i jak z rozrzadem, podobno jest dozywotni, bo lancuch, poprosiłbym o wszelkie informacje odnosnie co i jak z tym autem, na co zwrocic uwage i jak to skutecznie zakonserwowac :)

CzarekJ
13-08-2014, 10:54
Problemy - hmm......właściwie nie ma innych od tych jakie pojawiają się na tym forum w dziale "diesel".
Komu chciałoby się je wyszczególniać zwłaszcza że wcale nie muszą się pojawić u Ciebie.
Jak dbać o turbinę - są też o tym tematy ale:
Wymieniać olej w silniku względnie regularnie i po dłuższej jeździe z wyższymi obrotami (2 tys i więcej) nie gasić od razu silnika po zatrzymaniu a dać turbinie zwolnic obroty czyli poczekać te 30 sek. - wystarczy.
Łańcuch nie jest "dożywotni" - wymienia się go przy 300 tys km.
Konserwacja? - są od tego specjaliści aby to zrobić a we własnym zakresie od czasu do czasu sprawdzać drożność odpływu wody z drzwi.

A generalnie to powodzenia - oby jak najmniej problemów bo auto już jednak "leciwe" i wszystko się może zdarzyć - oby nie.

Hunt
13-08-2014, 12:12
Co do wtrysków polecam proteca diesel system cleaner

tompiorko
13-08-2014, 16:15
Jak nie pali za dużo, nie dymi, itp itd to wtrysków nie tykać :up: Aszuwaks odpowiedni możesz dolać, pogorszyć się nie pogorszy.

CzarekJ
14-08-2014, 09:48
Jak nie pali za dużo, nie dymi, itp itd to wtrysków nie tykać :up: Aszuwaks odpowiedni możesz dolać, pogorszyć się nie pogorszy.
Tak z perspektywy czasu mam wątpliwości czy czasem dodawanie "specyfików" do czyszczenia,regeneracji układu wtryskowego nie pogarsza jego działania zamiast pomagać.
Dodawałem jakiegoś "czyścika"wtrysków STP,używałem zimą "skyd"-a,dodałem rewilizatora pomp Xado i Ceratec-a Liqui i nie wiem co sądzić......od ponad roku pali jak smok - na trasie ciężko zejść poniżej 7/100 i to przy spokojnej jeździe.
A WDS nie wykazuje błędów i podaje poprawne dawkowania paliwa,poprawne dane czujników,mierników i wszelkiego innego "usrojstwa"
A w pierwszym roku 6/100 nie spalał w trasie i to wcale nie "spokojnej"......