PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] gorące tarcze na czterech kołach



bbbbb
15-08-2014, 15:56
Mondeo III, 2004 r, TDCI 2000, alufelgi

Trzy dni temu cały dzień jeździłem z przyczepką (4m dłx2m szer), która miała hamujące koło z ładunkiem około 200kg. Wieczorem wjechałem w koleinę i cofanie tej przyczepy mi nie szło, więc trochę do przodu do tyłu i w końcu wyjechałem. Pod koniec poczułem zapach spalenizny i myślałem, że przypaliłem sprzęgło. Gdy dojechałem do domu (2km drogi) nadal samochód śmierdział. Po 0,5 h od wyłączenia silnika czuć było ten smród. Potem nie kontrolowałem. Poszedłem spać.

Na następny dzień przejechałem 50 km i znowu samochód śmierdział, chociaż już nie tak mocno, a dokładniej smród szedł od kół. Żeby ten zapach poczuć, trzeba by wysiąść z auta. Dotknąłem tarcz hamulcowych i były bardzo gorące (wszystkie cztery). Oddałem auto do mechanika. On zabrał go z podwórka osobiście i sprawdzał jak jedzie na luzie. Samochód toczył się z górki bez problemu, więc teoretycznie nie miał hamulców zaciśniętych. Potem mechanik podpiął pod komputer, a ten nie wykazał żadnych usterek. Mechanik mi oddał auto, twierdząc , że pewnie wszystko jest juz ok i samo się naprawiło. Niestety juz po przejechaniu 20km, zatrzymałem auto i okazało się, że tarcze na wszystkich czterech kołach są znowu gorące (mozna się poparzyć). Dziś sprawdzałem nawet na lekko pochyłym terenie auto samo się stacza na luzie.

Może ktoś miał podobne doświadczenia lub ma koncepcję co może mojemu mondziakowi dolegać. Proszę o podpowiedź, świetnie się nim jeździ, ale stresuje się tym problemem i chciałbym auto naprawić, ale mechanik rozkłada bezradnie ręce.

Dodam jeszcze że auto ma ABS i ESP -może tu jest jakis problem????

Pozdrawiam wszystkich forumowiczum i liczę na wasza pomoc.

Pomian
15-08-2014, 16:46
Może by płyn sprawdzić na zawartość wody?

bbbbb
15-08-2014, 20:51
Może by płyn sprawdzić na zawartość wody?

Jaki płyn? Hamulcowy?

Pomian
15-08-2014, 21:55
Tak, hamulcowy.
Myślę, że warto by sprawdzić.

bbbbb
16-08-2014, 00:16
ok, dzięki

kojot310
16-08-2014, 06:57
Wiadomo ze nie może się z niej dymic ale tarcza zawsze będzie gorąca zaraz po skończonej jezdzie . Śmierdzi dalej okładzinami czy nie?

bbbbb
17-08-2014, 12:28
Wiadomo ze nie może się z niej dymic ale tarcza zawsze będzie gorąca zaraz po skończonej jezdzie . Śmierdzi dalej okładzinami czy nie?

Nie już nie śmierdzi, a tarcze sa nadal bardzo gorace po skończonej jeździe. Czyli twierdzisz, że to normalne? Byc może tez tak byłoprzed zdarzeniem z przyczepą, tylko nie sprawdzałem. Auto mam w zasadzie od trzech tygodni. Wiec byc może wtedy zsmierdziało sprzęgło, a ja przy tej okazji dotknałem tarcz i zdziwiłem się, że sa gorace.
Powiem tak tarcze sa tak gorace, że dotykam je palcem i gdybym dłużej przytrzymał palec to pewnie poparzyłbym skórę, ale przy krótkim dotknięciu da sie wytrzymać.

Wacu_123
17-08-2014, 12:45
Tarcze zawsze są gorące po skończonej jeździe, a jak dodałem obciążenie to będzie to jeszcze bardziej odczuwalne.
To jest normalne zjawisko, ale dla spokoju tak jak pisał wcześniej Pomian sprawdź płyn.

fordekmondek
17-08-2014, 12:52
Za duży luz na pedale hamulca ? (pompa hamulcowa nie ma pełnego skoku i nie wytwarza odpowiedniego podciśnienia przy puszczonym pedale).

kruszyna
17-08-2014, 12:52
Powiem tak tarcze sa tak gorace, że dotykam je palcem i gdybym dłużej przytrzymał palec to pewnie poparzyłbym skórę, ale przy krótkim dotknięciu da sie wytrzymać.

kolego na logike :) skoro podczas hamowania występuje tarcie klocków o tarcze to musi wystąpić też ciepło :) dopóki z kół nie wali Ci dym albo felga nie jest gorąca to nie masz się czym przejmować :) w każdym aucie hamulce będą gorące po jeździe :) auto masz od 3 tygodni to powymieniaj mu płyny, nie tylko hamulcowy ale też od wspomagania, chłodniczy :) nie wiadomo kto co przed Tobą tam lał i czy w ogóle wymieniał :)

Netoper
17-08-2014, 14:08
Za duży luz na pedale hamulca ? (pompa hamulcowa nie ma pełnego skoku i nie wytwarza odpowiedniego podciśnienia przy puszczonym pedale).
Takie rzeczy to powoduje zbyt mały luz, trzpień pompy blokowany jest przez pedał i tłoczki trzymają wtedy ciśnienie w układzie hamulcowym.


koncepcję co może mojemu mondziakowi dolegać.
A sprawdź na jakieś bocznej drodze czy ABS działa prawidłowo.

A tak w ogóle to klocki mają jeszcze coś okładziny?