PDA

Zobacz pełną wersję : mondeo 1993 16V na gaz



wiesiek
25-05-2005, 00:11
czy można założyć instalkę gazu II generacji i czym to grozi

grzebyk
25-05-2005, 00:21
można, niczym to nie grozi jeśli założy ci fachowiec, ty musisz tylko dbać o dobry stan układu zapłonowego. ja taką mam i sobie chwalę
temat był wielokrotnie wałkowany u góry masz przycisk szukaj, tam znajdziesz więcej informacji

burton
25-05-2005, 09:09
mozesz sprobowac...
mam 4generacje i te zdecydowanie mowie TAK!!!

koza
25-05-2005, 09:09
Ja również mam II generacji i jak na razie wszystko gra (na gazie jakieś 25 tyś km). Nie widziałem sensu wydawać 2 tyś zł więcej skoro u kilku osób w okolicy widziałem 2 generacji i wszystko im cykało. Jedyne co to mam wrażenie że mógłby mniej palić gazu. Spalanie nie wiadomo jak bym się starał jest rzędu 10 - 11 litrów, chociaż prawdę mówiąc nie do końca się staram, ale nie po to mam samochód żeby jeździć ciągle 90km/h i nie wyprzedzać żeby zaoszczędzić pół litra gazu.

maciejewski
25-05-2005, 10:47
Hej,
mam II gen i wszystko jest ok. Najpierw zalozyli mi taka "fachowcy" i po wielu nerwach i utarczkach, zostala zdemontowana i pieniadze wrocily do mnie. Teraz mam gaz zalozony przez firme, ktora wie jak to trzeba zrobic, wszystko jest ok i nie narzekam. Pali mi ok 10l/100km przy jezdzie mieszanej.
pozdrawiam
Maciek

sylwo2
25-05-2005, 13:27
wiesiek zakładaj smialo. Ja mam taką i po przejechaniu 800km mialem jakies problemy. Okazało sie ze to wina układu zaplonowego (a nie instalacji) bo w miedzyczasie oddalem samochod do lakiernika dla poprawienia wizerunku :) i ten frajer postawil moje autko na swiezym powietrzu bez maski :wall: a dosc solidnie padalo i sie wody nalalo sporo dusil sie i krztusil a ja nie wiedzialem co jest grane.. Wracając do gazu to mam instalacje BRC 2generacji, spala 8-9 litrow przy jeżdzie 100km_h. Oczywiscie do kosztu instalacji gazowej dolicz sobie obowiazkowo wymiane świec i kabli aby potem uniknac problemow.. I mozna smigać prawie za darmo :banan: a najwazniejsze to sporo $$$ zostaje na :beer: :beer: :beer:

zingi
25-05-2005, 13:45
Witam
Około 1,5 miesiąca temu miałem ten sam problem, w końcu założyłem… II gen i jak na razie jestem bardzo zadowolony zrobiłem już 2500 km więc 1/4 instalki mi się już zwróciła. Strzały znam tylko z opowiadań i straszenia tych co mają IV gen ;) Samochodzik śmiga prawie jak na benzynie, troszkę stracił mocy więc podczas wyprzedzania na trasie przy ok 100 przełączam na benzynke aby się nie denerwować że za wolno się zbiera ;).
Przed założeniem instalki oczywista zrobiłem mu solidny przegląd bo i tak mu się należał zaraz po sprowadzeniu; a więc wymieniłem świece, kable, filtry, olej, rozrząd. Na regulacji byłem tylko raz od tamtego czasu bo lekko falował na małych obrotach i gasł jak go wysprzeglałem (standardowy problem ;) ) ale fachowcy coś tam pokręcili i nie ma problemu. Więc jak się zastanawiasz którą zakładać ja bym Ci poradził II gen bo wydaje mi się że nie ma sensu zakładać instalki której wartość będzie równa połowie samochodu ;).

Pozdrawiam
zingi

wiesiek
25-05-2005, 20:48
Dziękuję kolegom za radę może ktoś zna w Krakowie dobrego gazownika którego mógłby polecić .Jestem zdecydowany.