PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] ST220 Coś blokuje przy skręcie w prawo



zimoch
24-08-2014, 20:54
Witam,

Mam pytanie - co to może być - przy skręcie w prawo i tylko w prawo - czasami mam lekki opór przy skręcaniu. Czuć jakby koła musiały przemóc jakiś opór i robią lekkie "pyk". Dzieje się to tylko w przypadku skręcania z wyprostowanych kół w prawo, w lewo nie mam takiego efektu.

PS.
Sugerowano mi że to wspomaganie siada , faktycznie miałem opiłki w płynie. Poradzono mi wymianę płynu do wspomaganie kilka razy. Po dwukrotnej wymianie płyn zrobił się klarowny a ten pyk dalej jest.

MarekPrint
25-08-2014, 00:11
Jedna osoba kręci kierą , druga rękę na sprężynie , jak poczuje przeskok to kończy się łożysko amora.

zimoch
15-09-2014, 08:54
Wg mechanika do wymiany jest maglownica.

zimoch
12-10-2014, 09:39
Mechanik stwierdził że to maglownica była wadliwa.

Poddalem regeneracji maglownice z tddi znajomego mechanika, żeby nie trzymać tydzień swojego auta rozbebeszonego. Wymienilem magiel ,drążek kierownicy i ustawiłem zbieżność i... auto skręca jakbym prowadził bez wspomagania z tym , że w lewo jest szczegolnie trudniej. Jazda jest jak po szynach z bardzo kiepską reakcją na ruchy kierownicą. Jednym słowem Fatalnie!
Dodatkowo gdy koła wracają to czasami coś tam przeskakuje w kierownicy. I gdy skręcam na maksa to wyje wspomaganie.

Nie wiem od czego zacząć. Sprawdziłem czy plyn czy nie zbiera opilkow i jest na razie czerwony klarowny. Zrobiłem w tym stanie ze 3 km i ręce mi opadają.


Czyżby źle zregenerowali tą maglownice ? Czy maglownica od tddi pasuje do st ? Czy moze byc to problem z drążkiem kierownicy i czy drążek od tddi pasuje do st ? Czy przy wyjmowaniu i władaniu magla można coś źle skręcić do kupy ?

Pawel_M
13-10-2014, 11:30
Zawsze jest możliwość że ktoś coś skopał przy regeneracji. Jak już pisał MarekPrint zacznij od sprawdzenia kolumn mcphersona a następnie do sprawdzenia cała kolumna kierownicza ( posprawdzaj czy gdzieś krzyżaki się nie zacierają ) Jak wszystko jest ok to pozostaje magiel do wyjęcia. Jeżeli faktycznie wspomaganie wyje to kończy się dodatkowo pompa wspomagania którą powinieneś również wymienić bo ona również może prowadzić do powstawania opiłków w układzie. Chyba że to wycie to tylko przy max skręcie i przytrzymaniu kierownicy w skrajnym położeniu....