PDA

Zobacz pełną wersję : co sądzicie?



t.paw
25-08-2014, 12:36
Szukałem benzyny ale i dieslem nie pogardzę :) a ten wygląda na porządnego :)

Co sądzicie o silniku 1.8 TDCi i 6 biegowej skrzyni?

no i kuknijcie na to autko, waszym zdaniem jest godne uwagi?
http://allegro.pl/ford-mondeo-1-8tdci-ghia-jasne-skory-serwis-full-i4543769169.html

Pozdrawiam

Robert68
25-08-2014, 14:30
waszym zdaniem jest godne uwagi

Godny uwagi to jest przebieg tego auta 102 000 km ;) - normalnie okazja, brać, lać i jeździć.

Bajek
25-08-2014, 14:33
Poproś sprzedającego o VIN.

t.paw
26-08-2014, 00:13
rozmawiałem ze sprzedawcą, dostałem VIN i foty książki serwisowej, przebieg wydaje się oryginalny :D


1.8 w mk4
To nie jedzie wcale.....

a dokładniej - co znaczy, że nie jedzie wcale?

potrzebuje autka do spokojnego przemieszczania się, pierwszy na światłach być nie muszę, a szybszy do mojej Fiesty i Clio przypuszczam że będzie.

Robert68
26-08-2014, 08:08
a dokładniej - co znaczy, że nie jedzie wcale?

Znaczy tylko tyle, że trochę mały silnik jak na tak duże auto. Ale z tym "nie jedzie" bym nie przesadzał, samochód jedzie i do spokojnej jazdy wystarczy. Inna sprawa to to iż 1.8 to stara konstrukcja Ford-a z nowym osprzętem więc może być problematyczny.

gregorkc
26-08-2014, 08:45
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, to że stara konstrukcja nie znaczy że jest problematyczny popytaj się kolego tych co jeżdżą takim samochodem z tym silnikiem. Powiem tak każda kurka swoje jajko chwali. Miałem ten sam problem z wyborem i nie chciałem silnika z dpf. Ale podsumowując zależy jak kupisz jak trafisz dobrze uwierz mi brak tych 15 KM nie będzie problemem

jarku
26-08-2014, 08:50
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem,

1.8 tdci ma swoje zalety (dobrze opisane gdzieś na fkp), ale 2.0 hdi jest lepszą jednostką

Bajek
26-08-2014, 08:59
dostałem VIN
Niech Ci chłopaki rozkodują na forum. Będziesz miał pewność co do wersji.


foty książki serwisowej
Skąd są stemple tzn jaki kraj?

Bez przesady ten silnik nie jest ani jakoś wybitnie awaryjny ani mulasty. Według katalogu jest 0.5s wolniejszy do setki niż 2.0 145 koni w benzynie. Co do awaryjności, jeżeli ten egzemplarz faktycznie ma 100 tysięcy to drugie tyle powinieneś zrobić bez większych problemów. Gorzej jak jednak ma 250. Wtedy może się okazać awaryjny.

t.paw
26-08-2014, 11:01
Niech Ci chłopaki rozkodują na forum. Będziesz miał pewność co do wersji.

VIN już rozkodowałem :) autko jest z 2007 roku, są powody do targowania, choć pierwsza rejestracja faktycznie w kwietniu 2008


Skąd są stemple tzn jaki kraj?

Znalazłem serwis, którego stemple są w książce (Belgia), napisałem do nich meila, może cuś odpowiedzą.


jeżeli ten egzemplarz faktycznie ma 100 tysięcy to drugie tyle powinieneś zrobić bez większych problemów

czy aby nie piszesz tego co właśnie chciałem usłyszeć :)

Patrzę za Mondeo już od roku i kilka razy widziałem auto które miało 100 na liczniku a po sprawdzeniu okazywało się że jest dużo więcej, teraz trafiły się dwa rodzynki, a denerwóje mnie już to szukanie.

Mam z lekka trudny wybór, dwa dni temu oglądałem identyczny model z małą różnicą: silnik 2,0TDCi, spawany tylni błotnik, 5 elementów do malowania, jest z francji i też miał przebieg 101 000 km, pewny bo auto sprawdziłem/potwierdził to pan robiący przegląd we francji. cena 26000 + opłaty trochę dużo jak na autko do zrobienia.

Teraz pojawia się ten i on bardziej mi się podoba mimo słabszego silnika.

Bajek
26-08-2014, 11:41
Ja kupując swoje MKIII lat temu już 6 też słyszałem, że tych silników się nie kupuje bo to awaryjne etc. Teraz mam ponad 230 tysięcy i awarii nie było żadnych związanych z układem zasilania.

Więc jeżeli kupuje się zadbany egzemplarz to auto będzie służyło dobrze. Ten egzemplarz który pokazałeś ma dość niską cenę jak na te które są tutaj we Francji. Za takich model trzeba zapłacić 9000 euro, jeżeli jest zadbany i dobrze serwisowany. Z większym przebiegiem czy do jakichś poprawek będzie tańszy.

---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

Tutaj masz średnie ceny w Belgii: http://www.moniteurautomobile.be/cote-voiture-occasion-ford-mondeo-4p5p-('07).cfm#.U_xWOPl_vTo

t.paw
26-08-2014, 12:24
ceny są różne,
porównując z cenami w linku, 32tysia niewiele odbiega od tamtejszych średnich

Bajek
26-08-2014, 14:12
32 + przywóz + opłaty + zarobek dla handlarza.
Pytanie dlaczego był taki tani? Może facet złapał okazję? A może nie.
Nie ma co deliberować, jedź z nim do ASO niech Ci prześwietlą.

Robert68
26-08-2014, 15:05
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, to że stara konstrukcja nie znaczy że jest problematyczny

Napisałem, że może być problematyczny. W tym konkretnym przypadku jak dla mnie to typowa "okazja" po której zakupie mogą zacząć się problemy np. koło dwumasowe do wymiany. Dodatkowo kultura pracy jednostki 1.8 TDCi mi nie odpowiada ale to już kwestia gustu.

t.paw
26-08-2014, 19:26
pojadę go zobaczyć, przejadę się do SKP bo nie ma ASO Ford w Kutnie. Zobaczymy co będzie...

t.paw
08-09-2014, 14:46
wzięłem tatinka i zrobiliśmy wycieczkę,
oglądałem,
pojezdziłem,
przemiły pan na SKP zrobił przegląd,
policjant sprawdził legalność,
w netku wyskoczył raport, który prawie potwierdził słowa właściciela

i cóż...

jestem właścicielem czarnej limuzyny :D

a dzień później sprzedałem moje niebieskie Clio :(