PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] istalacja gazowa



Tomcio79
16-10-2006, 12:53
jak załozyc gaz do mondeeo II 1,8 16v 1998 rok ma srebna pokrywe na zawory czy potrzebne jest dodatkowe smarowanie dzieki za pomoc

robert_4127
16-10-2006, 13:05
moje zdanie takie : że jest to naciąganie klienta na kase i wogule zbędna rzecz chyba ,że sam będziesz się z tym lepiej czuł

Jakub
16-10-2006, 13:10
Nie ten dział (chyba) :) , a tak poza tym to myślę jak poprzednik.

krzys-68
16-10-2006, 14:36
jest kacik LPG i mod na pewno watek przeniesie :banan:
Co do instalki to II generacja wyposazona w dobra kompletna elektronike wystarczy.Nie zakladac lubryfikacji,szkoda $$$ :bigok: ona nic nie daje

krzysieksa
16-10-2006, 17:56
jest kacik LPG i mod na pewno watek przeniesie :banan:
Co do instalki to II generacja wyposazona w dobra kompletna elektronike wystarczy.Nie zakladac lubryfikacji,szkoda $$$ :bigok: ona nic nie daje

A ja się nie zgadzam !! Jak zakładać gaz to tylko SEKWENCJĘ !! :metal Nie ma różnicy w osiągach, spalanie gazu zbliżone do spalania PB. II gen muli strasznie silnik, pali jak smok i trzeba non stop coś w niej regulować!!

CIekawi mnie czy ktoś na II gen. w mk II osiagnął kiedyś na LPG 205 km/h ?? Ja osiągnąłem w 3 osoby na pokładzie (ostatnio często jeżdżę z prędkościami maksymalnymi i postaram się zrobić zdjęcie i tu wkleję) :) Pewnie licznik zawyża ale tyle mi pokazał. W sobote jechałem na LPG równo 200 km/h na LPG i kolega za mną Nubirą 2,0 na II gen nie dawał rady i ja się od niego oddalałem :banan ale jak on przeżuci na paliwo i ja na paliwo to Nubira z Mondeo robi co chce :dres: :( ale Mondek na sekwencji robi co chce z Nubirą na II gen . Nubirka ma 136 KM a mój ma tylko 115 KM. Jak czytałem na Forum to na II gen prędkość max wynosi 170 - 180 km/h dla silnika 1,8. Jak zakłada sie II gen to i tak trzeba za nią zapłacić więc jak już mamy kase wywalać to lepiej dołożyć 600zł i założyć już normalną instalację czyli sekwencję. Ja bym nigdy nie założył II gen bo jest mułowata, przestarzała (non stop regulować trzeba i częściej niż przy sekwencji wymieniać przewody WN i świece wiec ta róznica w cenie między II gen a sekwencją szybko sie zaciewra ba, a nawet II gen wyjdzie droższa i na dodatek zamuli konkretnie samochód), silnik pali nawet do 15 l gazu i do tego jest tylko tańsza o 500 - 600zł od sekwencji. Mam sekwencję 4 miesiace i najeżdżone 12 tys km i jest rewelacyjnie. Na dniach musze jechać na przegląd gwarancyjny. Jak do tej pory spalanie w trasie przy 100 km/h wynosi 7,3 l gazu w mieście 8,5 do 9,5 l LPG w zależności od ciężaru prawej nogi.

Dziwi mnie to, że niektórzy polecają II gen. To tak jakby kupić zjeżdżone używane opony zimowe - też trzeba za nie zapłacić momo, że są zjeżdżone i też da sie nie nich jeździć ale bez rewelacji i bardzo niepewnie. Tak samo jest z II gen i sekwencją :banan :dres:

krzys-68
16-10-2006, 19:11
I tu nie masz racji.Sekwencja pali wiecej LPG niz II generacja :)) ,to niestety wlasnie kwestia "utraty mocy".nie chcesz strat to trzeba z czegos to uzyskac.tak wiec zuzycie LPG do Pb jest okolo 20% wieksze :banan: i to zweryfikowane nieraz było :metal
Co do normalnej eksploatacji to nie wykorzystujemy 100% mocy a jezdzimy na momencie obrotowym :))
Co do max predkosci to na II generacji w sierpniu bez problemu uzyskiwalem predkosci ponad 200km/h(pamietna trasa Grudziadz-Zamość w 5h :wall: )
Co do II generacji to kwestia dopasowania miksera,żeby nie zwezał przeplywu :))

krzysieksa
16-10-2006, 21:33
I tu nie masz racji.Sekwencja pali wiecej LPG niz II generacja :)) ,to niestety wlasnie kwestia "utraty mocy".nie chcesz strat to trzeba z czegos to uzyskac.tak wiec zuzycie LPG do Pb jest okolo 20% wieksze :banan: i to zweryfikowane nieraz było :metal
Co do normalnej eksploatacji to nie wykorzystujemy 100% mocy a jezdzimy na momencie obrotowym :))
Co do max predkosci to na II generacji w sierpniu bez problemu uzyskiwalem predkosci ponad 200km/h(pamietna trasa Grudziadz-Zamość w 5h :wall: )
Co do II generacji to kwestia dopasowania miksera,żeby nie zwezał przeplywu :))


Tylko, że dlaczego prawie każdy kto ma II gen. narzeka na wysokie spalanie i mizerne osiagi?? :)) Ja mam spalanie na poziomie 7,3 l gazu przy 100 km/h i jak czytam posty ludzi, którzy mają II gen to silniki 1,8 spalają od 11 do 16 l LPG :))

Miałem poprzednie auto nie na sekwencji i muliło sie ostro i paliło jak na silnik 1,6 sporo gazu (troszeczkę mniej niż Mondeo) ale miało silnik 1,6 i 86KM i ważyło 1080 kg i taczało się na na kółeczkach 165/70/13 :zly:

Z tą mocą na II gen to nie jest tak jak napisałeś. Kolektor Mondeo jest długi i pokręcony i przez to są gorsze osiągi bo mieszanka musi przejść długa drogę a spalanie przez to nie jest niższe :))

Nie odczuwam żadnej róznicy w osiagach czy to jade na PB czy LPG :))

Kleber
16-10-2006, 22:51
nie to żebym sie chwalił ale budzik mi sie zamknąl na autostradzie Kraków Katowice ciut za 215 cały czas na LPG.
Moim zdaniem jak nie sekwencja to BLOS

lyssy
17-10-2006, 09:17
Co do II generacji to kwestia dopasowania miksera,żeby nie zwezał przeplywu :))


Tylko, że dlaczego prawie każdy kto ma II gen. narzeka na wysokie spalanie i mizerne osiagi?? :)) (...) Z tą mocą na II gen to nie jest tak jak napisałeś. Kolektor Mondeo jest długi i pokręcony i przez to są gorsze osiągi bo mieszanka musi przejść długa drogę a spalanie przez to nie jest niższe

A prawda jak zwykle leży pośrodku :satan:
Mikser musi zwężać przepływ bo to jest podstawą jego działania. Ale może zwężać przepływ mniej albo bardziej. A rzadko który gazownik (żaden?) zadaje sobie trud wstawienia miksera fi 50 i bawienia się w dobór reduktora i regulację całości - przeciez prościej wstawić mikser fi 35, on ciągnie jak zły i działa z każdym reduktorem :wall: Co z tego że taki mikser zwęża dolot o połowę - przecież to nie gazownik z tym jeździ, a "na gazie zawszej jest słabiej" :wall: A jak się jeszcze poreguluje gaz tak żeby było "ekonomicznie" i żeby palił mniej LPG niż Pb to co się dziwić że Vmax=150 km/h :))

A że osiągi na sekwencji mogą byc nawet lepsze niż na Pb to udowodniła sesja Meganki Huga na hamowni :satan: I do tego trzeba dążyć :bigok:

krzys-68
17-10-2006, 09:18
2l na LPG spokojnie pokaze 215-220km/h przy czym bład wskazan moze dochodzic do 10% wiec i tak jest to predkosc rzedu tych podawanych przez producenta :banan: .Tyle że spalanie wowczas jest juz okolo 13l LPG/100km :))

robert_4127
17-10-2006, 11:39
moje zdanie jest takie czy to II czy IV gen. lpg i tak bedzie zużywał do 20% gazu[mniej kaloryczny od PB choc ma wiecej oktan bo chyba 100] ,z tą ruznicą ,że jesli ktoś założył tkz. register na węża z reduktora do miksera to może zubozyc mieszankę ,aby różnica był mniejsza ,ale odbije sie to na trwałości silnika ,a przedewsystkim katalizatora ,swiec a silnik też swoje dostanie :metal

lyssy
17-10-2006, 12:11
moje zdanie jest takie czy to II czy IV gen. lpg i tak bedzie zużywał do 20% gazu[mniej kaloryczny od PB choc ma wiecej oktan bo chyba 100]
:bigok: Święta racja - mówi sie nawet o ponad 20% różnicy.
A to że II gen. pali mniej to po mojemu wynika właśnie z regulacji i ze zdławienia dolotu...

Mój strucel pali ok. 13 litrów LPG po mieście i uznaję to za prawidłową wartość :)

krzys-68
17-10-2006, 13:52
oczywiscie,ale zuzycie rzedu -7-8l LPG nawet na trasie jest nierealne,chyba ze blad w tankowaniu(niepusty zbiornik) lub b.mala odleglosc miedzy tankowaniami co juz nieraz było doswiadczalnie sprawdzone."jazda na kropelce" to dyscyplina nie dla LPG :))

robert_4127
18-10-2006, 10:13
moze tak wychodzi bo niebierze pod uwagę tego iile kilosków przejezdża na pb zanim przelączy na lpg i wychodzą przekłamania

magik_k
18-10-2006, 14:40
Witam. U mnie hula II gen Landirenzo. Mam ją od kwietnia i przejechane juz ponad 20000 km. Spalanie gazu to ok 8,5-9/100, zaznaczam że nie jezdze najwolniej :), a i max był ponad 200km/h. Od czasu założenia byłem na jednej (pierwszej) regulacji i wymieniłem filterek.

krzys-68
18-10-2006, 14:52
moze tak wychodzi bo niebierze pod uwagę tego iile kilosków przejezdża na pb zanim przelączy na lpg i wychodzą przekłamaniaTo tez ma wplyw,zima jak parkowalem pod domem auto zanim sie rozgrzalo to jechalem 10-15km wiec praktycznie non stop na PB,ale LPG zauzywalem malutko :))