PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] problem z zasuwaniem szyb MK3



bargie747
04-09-2014, 16:30
Witam
Ostatnimi czasy bawiłem się przy moim MK3 2004 po FL. Posiadam 4 elektryczne szyby. Tydzień temu zakładałem projektory led do przednich drzwi i odkręciłem wiązki łączące drzwi z kokpitem. Przed tą operacją szyby odsuwały się i zasuwały się za pomocą jednego kliknięcia. Po złożeniu samochodu do kupy odsunąłem je wszystkie za pomocą tej funkcji ale jak chciałem zasunąć to tylko tylnie, bo żebym przednie zasunął to musiałem trzymac przyciski. Myślałem że może druciki sa zaśniedziałe. Więc popsikałem wd40 bo tylko to mialem i nic to nie dało(wiem że wd40 się nie używa ale chciałem tylko sprawdzić). Więc pomyślałem ze jak odłączę akume to może komp się zresetuje i wróci wszystko. Jednak po podpięciu akumy próbuję a tu wszystkie się odsuną ale żadna poprzez jedno kliknięcie się nie zasunie. Muszę trzymać cały czas przyciski aby szyby były zasunięte. Co mam zrobić. Może wiecie gdzie leży problem. Może za krótko był bez akumy ? (było ok 2 minut) Podpowiedzcie coś...

MondeoManiac
04-09-2014, 17:27
Wszystko wróci do normy samoczynnie. Miałem to samo po odłączeniu baterii... Po jakimś czasie (kilku dniach) szyby podnosiły się auto. Niestety nie mam pojęcia czemu tak jest, ale jest. Uzbrój się w cierpliwość:hehe:

Bajek
04-09-2014, 18:25
Musisz dojechać każdą szybą do góry i do dołu. Wtedy nauczą się gdzie jest położenie górne i dolne i zacznie działać. Tzn naciskasz tak długo aż zjedzie na dół i potem tak długo aż wyjedzie do góry. Czasami trzeba powtórzyć czynność.

bargie747
04-09-2014, 22:34
ok. spróbuję tak zrobić. może macie racje i zaczną działać. Będę Was informował co i jak. Dzięki za rady.

Iro72
04-09-2014, 23:13
Po odłączeniu akumulatora szyby trzeba zaprogramować.
Szybę trzeba opuścić (niekoniecznie do końca). Chwila przerwy następnie zamknąć do oporu okno trzymając przycisk do oporu (drugie położenie). Puszczasz przycisk na ok. 1-2 sekundy i naciskasz ponownie do oporu (szyba powinna jeszcze delikatnie się unieść). Według instrukcji to powinno wystarczyć, ale ja jeszcze raz naciskam przycisk. Procedurę przeprowadzasz dla każdego okna osobno.

bargie747
07-09-2014, 16:00
czekałem pare dni i nic. dopiero teraz odczytałem ostatni post Iro72. Spróbuję tak zrobić. może coś pomoże