PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Ciężko odpala i gaśnie podczas jazdy



Krucuraider
08-09-2014, 20:10
Witam, mój problem wygląda następująco - po odpowietrzeniu układu, który zapowietrzyłem przy wymianie filtra paliwa, udało mi sie dziś z ojcem odpowietrzyć i zrobić parę kilometrów. Otóż o ile na początku jeszcze dawał po sobie znać nie do końca odpowietrzony układ, to potem podczas wyprzedzania samochód przeszedł w tryb awaryjny i przestał przyspieszać. Tu akurat pomogło wyłączenie i włączenie zapłonu i jechał dalej. Odpala ciężko - ok. 15-20 sekund trzeba "chechłać" rozrusznikiem, aby złapał (przed wymianą ze strzała palił). W tryb awaryjny nieraz potrafi przejśc po przekroczeniu 3000obr/min, nieraz jakieś 2-3km od rozpoczęcia jazdy. Świecą się kontrolki "check engine" i świec żarowych. Co to oznacza? Czy jeszcze się do końca nie odpowietrzył? Obroty wolne trzyma bez zastrzeżeń, rozpędza się jak głupi - bez zmian, nie przerywa. Co zrobić? Co sprawdzić?
Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Tvardy
09-09-2014, 00:00
Co zrobić? Podłączyć pod komputer i sczytać błędy.

Krucuraider
09-09-2014, 21:18
Łatwo mówić, ale może podjadę do kogoś i do czegoś się dojdzie. Co do kontrolek - dziś jeździłem trochę i cały czas świeci się check, a jak sie depnie (albo samo z siebie) to sprzężynka wyskakuje i jak się już w do końca depnie, to gaśnie. Jak sie jeździ normalnie, to tylko check. Po za tym bez podania mu plaka nie chce zaskoczyć. Poczas kręcenia też sie potrafi zapalić sprężynka. Nerwicy idzie dostać. Mama nadzieję, że to ani nie pompa ani wtryski, bo mi sie tego samochodu odechce i będzie to najdroższa wymiana filtra paliwa w mojej historii.

Krucuraider
10-09-2014, 20:22
Byłem dziś na odczycie - głównie błędy czujnika na listwie i jakiś w stylu "ciśnienie w układzie wyższe/niższe niż wymagane". Po za tym po wciśnięciu gazu wali z rury na czarno, jak Ursus C-360 w orce.

dbdrag
11-09-2014, 09:24
jak długo kręciłeś rozrusznikiem na sucho bez paliwa to mogłeś uszkodzić wtryski lub pompę

Tvardy
11-09-2014, 09:45
"ciśnienie w układzie wyższe/niższe niż wymagane"
A dokładniej P xxxx ??? Obstawiam P1211 który zawsze występuje w parze z P0251 lub chodzi o P2291 ewentualnie P2288 ? P0191/P0190 usterka czujnika ciśnienia paliwa. Jeśli był ten błąd należy zrobić odczyt ciśnienia paliwa jakie są wartości?

Krucuraider
16-09-2014, 19:35
A dokładniej P xxxx ??? Obstawiam P1211 który zawsze występuje w parze z P0251

Nie myliłes sie, ciśnienie podczas rozruchu 40bar, po odłączeniu wtryskiwaczy 300bar, znachor obstawił wtryskiwacze, przelewy spore, dymi nawet podczas delikatnej jazdy.