PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Czy ktoś zdejmował podsufitkę???



marcin195
17-10-2006, 12:17
Witam,

wpadłem na niezwykle sprytny pomysł i chcę sobie założyć z tyłu oświetlenie kabiny (identyczne jak to z przodu, z lampkami do czytania). Pytanie brzmi tak, czy za podsufitką (pomiędzy podsufitką a dachem) w tylnej części hatchbacka jest trochę miejsca żeby włożyć lapke wraz z obudową?

pozdrawaim serdecznie i czekam na odpowiedź

krzys-68
17-10-2006, 12:36
Pomysł wcle nie jest nowy i bez problemu to zrobisz.Jest tylko jeden wyjatek:auto nie moze miec oryginalnego fordowskiego szyberdachu :))

jackuno
17-10-2006, 12:56
Niedawno o tym było i gdzieś tam w hatch. miejsce jest. A o montażu lampki jest nawet artykuł, tylko dotyczy MK3. A do takiej operacji zdejmowanie podsufitki nie jest potrzebne.

STraits
17-10-2006, 13:33
jak dobrze poszukasz to znajdziesz oryginalne przewody do lampki. Ja znalazłem :)

Piterek
17-10-2006, 14:01
Marcinie-gdzie szukać takich oryginalnych przewodów?Przy słupku,czy moze gdzieś przy progu?
Nie daj się prosić i podpowiedz kolegom!!! :pad:

Yarecki
17-10-2006, 22:12
Witam,

Tez sie przymiezam do zamontowania dodatkowej lampki nad tylna kanapa. Czy ma ktos rysunek dachu uwzgledniajacy wszelkiego rodzaju wzmocnienia i uzebrowania (sedan)? A moze ktos kto zamontowal taka lampke moglby podac odleglosc od np. gornego kranca tylnej szyby do srodka dodatkowej lampki? No chyba, ze jest tam naprawde sporo miejsca i mozna wcinac sie w ciemno (no moze na szpilke) ? U mnie pewnie gotowych przewodow nie bedzie, chociaz...poszukac warto.

lukaszszpak
17-10-2006, 22:22
i ja podpinam sie do pytania kolegi wyżej.



:beer: :beer:

rc23
17-10-2006, 22:24
Pomysł wcle nie jest nowy i bez problemu to zrobisz.Jest tylko jeden wyjatek:auto nie moze miec oryginalnego fordowskiego szyberdachu :))
można :) bez problemu

Piterek
17-10-2006, 22:47
Ja mam już wsio przygotowane pod montaż nad kanapą z tyłu ,panela z lampką ze Scorpio MKI / lampka GHIA oczywiście / :
http://img232.imageshack.us/img232/1412/ghialp1.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=ghialp1.jpg)
STraits milczy o szukaniu kabelków oryginalnych,więc moze dzięki ożebrowaniu będę wiedział,gdzie najlepiej wyciąć dziurku pod panelek.
Może rc23 wspomożesz potrzebujących.Kabelki podłączone pod wsio.Jedynie walczę jeszcze z możliwością podłączenia wskazania temperatury zewnętrznej
poprzez oryginalny moduł ze Scorpio. :) [/url]

marcin195
17-10-2006, 23:12
Nie spodziewałem się aż takiej reakcji... Widzę, że ciemnota panująca w tylnej części naszych bolidów nie tylko mnie przeszkadza!

Zastanawiam się, czy wystarczy podłączyć przewody bezpośrednio do lampki z przodu, czy ciągnąć je na dół do skrzynki bezpieczników?

Jak ktoś się weźmie za robotę - prosze nie zapomnieć o zdjęciach!!! Reszta napewno pójdzie jego tropem :)

Piterek
17-10-2006, 23:28
Przewody możesz spokojnie ciągnąć z lampki przedniej.Jedynie owiń je taśmą specjalną -miękką , co by kabeleczki nie tłukły się po podsufitce!!!
Poczytaj http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17677&highlight=monta%BF+lampki+nad+tyln%B1+kanap%B1
oraz ten artykuł:
http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=31&mode=&order=0&thold=0
Fakt,ze robótka w MKIII, ale jest bardzo pomocna.
Pozdrawiam.

marcin195
28-10-2006, 00:14
Dzięki wszystkim jako rzekł Straits: poszukałem i znalazłem oryginalne kabelki do oświetlenia tyłu!!! Roboty było na 15 minut.

Przyznam że jak się wbija nóż w podsufitkę to dziwne uczucie (mnie od razu przyszło na myśl, że o czymś zapomniałem) ale jak się okazało wszytsko jest OK, lampka świeci a po skończonej robocie było grane :beer:

Pozdrawaim

Yarecki
28-10-2006, 11:18
Moglbys przyblizyc gdziez to znalazles te kabelki? Zdejmowales (odchylales) podufitke, aby je zlokalizowac? Jakbys mogl podac odleglosc pomiedzy przednia a tylna lampka bylbym wdzieczny.

marcin195
28-10-2006, 14:52
Najpierw szpilką wyszukałem miejsce, gdzie nic nie było mniędzy podsufitką, a dachem. Potem zaznaczyłem od szablonu jak będę wycinał. Potem wyciąłem dziurę a przewody szły od tylnej szyby w kierunku do przodu. Szły samym środkiem, jak wyciąłem dziurę - poprostu je zobaczyłem. Oto cała filozofia.

Pozdrawiam

Milosz_ct
28-10-2006, 15:25
Nie wiem jak to jest rozwiazane ale ja mam orginalnie zamontowane oswietlenie z przodu, z tylu i w bagazniku. Istna choinka..

marcin195
28-10-2006, 17:14
Nie wiem jak to jest rozwiazane ale ja mam orginalnie zamontowane oswietlenie z przodu, z tylu i w bagazniku. Istna choinka..

w kombi często tak bywa że jest oświetlenie tyłu.

Milosz_ct
28-10-2006, 17:33
Praktycznie zawsze. Raczej smiesniejsze jest to ze i ja i pasazerowie z tylu i pies moga w nocy czytac gazete... :))