PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] problem z benzyną LPG ok! POMOCY?



arti27
17-10-2006, 16:29
mam MKII 2,0i od roku mam założoną instalację gazową. Wszystko było ok aż do teraz. problem pojawia się przypaleniu i jeź dzie na benzynie, nie może wejść na obroty jest słaby i szarpie. Jak już uda się przełączyć na LPG jest ok. Wlewałem uszlachetniacz do paliwa żeby wyczyścić układ paliwowy, wtryski nie pomogło. Jeździłem parę dni na BP ( usiłowałem jeździś bo jazdą tego nie można nazwać) nie pomogło. nie mam pojęcia co to jest! pompa, przepływomierz, wtryskiwacze? Może ktoś miał podobny problem i udzieli mi jakiejś porady!
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

krzys-68
17-10-2006, 16:59
malo info,jaki rocznik,jaki silnik(kolor pokrywy zaworowej),jaka instalacja LPG? :bigok:

arti27
18-10-2006, 12:03
jest to kombi 2,0I 16v 96 rok ale już buda II, plastykowy kolektor ssący, silnik zetec, metalowa pokrywa zaworowa.
Instalację założyłem w ubiegłym roku jest to istalacja LAVATO z silnikiem krokowym(jednopinkt), prosta instalacja (żadna sekwencja) gdy silnik osiągnie temperaturę 10'c i 2000obrotów przełącza na gaz. Niestety z tym jest problem nie można na benzynie jeździć, a zima za pasem i silnik musi chwilę popracować na PB.
proszę o wskazówki.

BS
18-10-2006, 12:30
metalowa pokrywa zaworowa


ta zawsze jest metalowa .... były zeteci z pokrywą czarną i z pokrywą srebrną - a różniły się tym że nowsze miały płytkową regulację zaworów a TY masz jeszcze regulację hydrauliczną... na początek wyczyść przepływkę i sprawdź sondę- to możesz zrobić sam nawet w ramach profilaktyki ... reset kompa też się przyda po tych zabiegach... no i możesz wyczyścić zawór bocznikwy...

krzys-68
18-10-2006, 12:55
tak,96 to srebna pokrywa zaworow,super silniczek.Niestety chyba zbyt kiepska instalka i beda problemy z sonda lambda.Trzeba by ja zmodyfikowac o dobra elektronike :metal

arti27
18-10-2006, 13:14
tak faktycznie pokrywa jest koloru srebrnego
zrobiłem reset i przeczyściłem przepływomierz na razie jest lepiej ale jak długo nie wiem. przy zimnym silniku dalej odczuwalne są delikatne szarpnięcia zwłaszcza prz ostrej "przygarówce"

nie ukrywam jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikę, powiedzcie proszę jak sprawdzić sondę? i gdzie ten zawór bocznikowy się znajduje?

krzys-68
18-10-2006, 14:54
zawor bocznikowy znajdziesz na kolektorze ssacym.Sonde pomierzysz,jest sporo postow na ten temat.uruchom opcje "szukaj" na forum :bigok:

cesu
18-10-2006, 15:00
Miałem ten sam problem. Okazało się iż przyczyną u mnie była słaba jakość paliwa bądź woda w tym paliwie. Odkąd zacząłem lać paliwo zza wschodniej granicy-tankuje sie tylko w Białorusi po smiesznych cenach- problem od razu zniknął. Spuść paliwo której masz w baku i zalej na dobrej stacji dużą ilość paliwa i zobacz wtedy.

krzys-68
18-10-2006, 15:06
tylko ze masz blisko na te granice :))

BS
18-10-2006, 15:08
może zamiast spuszczania paliwa należy doradzić żeby kolega dolał troszkę denaturatu (ja leję ćwiartkę na pełen bak) - ten wspaniały środek zwiążę wodę z paliwa i pozwoli na jej spalenie... można też spróbować zalać płyn do czyszczenia wtrysków do paliwa...

LaBobas
18-10-2006, 21:19
a mam pytanie.Jak pojezdzisz na gazie i po tem na zagrzanym silniku przelaczysz na PB to wszystko dziala jak trzeba?Nie ma szarpniec?Przylaczam sie do kolegow,ze to moze lambda sie konczyc.Na bocznikowca to bym nie stawial bo kolega mowi o sazrpaniach o zniklym przyspieszaniu,a z tego co czytalem na forum to bocznikowy wariuje na wolnych obrotach,powodzenia w szukaniu usterki :beer: :beer:

jarekson
18-10-2006, 22:10
A ja zaczne od najtańszych rzeczy.
Wymień filtr paliwa i zalej więcej benzyny.

Mamut
19-10-2006, 00:20
zamiast denaturatu mozesz użyć innego alkoholu, tylko że wtedy boli serce jak się wlewa do baku :)
może być etanol, propanol, chodzi o związnie wody i wymieszanie z resztą paliwa.
jeśli jesteś okolic Wawy to daj znac przed spotem, mogę przywieźć porpanol

robert_4127
19-10-2006, 14:06
metalowa pokrywa zaworowa


ta zawsze jest metalowa .... były zeteci z pokrywą czarną i z pokrywą srebrną - a różniły się tym że nowsze miały płytkową regulację zaworów a TY masz jeszcze regulację hydrauliczną... na początek wyczyść przepływkę i sprawdź sondę- to możesz zrobić sam nawet w ramach profilaktyki ... reset kompa też się przyda po tych zabiegach... no i możesz wyczyścić zawór bocznikwy...
czarna pokrywa niestety ale jest plastikowa

krzys-68
19-10-2006, 16:30
Pokrywa srebna to odlew duraluminium
pokrywa czarna jest wykonana z tworzywa :metal