PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkI] Wiem że już było - jaka instalacja LPG do MKI



krzysiekcombi
17-10-2006, 17:13
Witam, na pewno było już takie zagadnienie nie raz ale pytam sie kolegów bardziej orientujacych się w temacie " gazowniczym " :) .
Posiadam MK I silnik 1.8 16v wersja Combi rocznik 95, jaka instalacje polecacie i jak można by było to orientacyjnie koszty tej usługi .
Dzięki za odpowiedzi :beer:

andrzej_men
17-10-2006, 17:17
Witam, na pewno było już takie zagadnienie nie raz ale pytam sie kolegów bardziej orientujacych się w temacie " gazowniczym " :) .
Posiadam MK I silnik 1.8 16v wersja Combi rocznik 95, jaka instalacje polecacie i jak można by było to orientacyjnie koszty tej usługi .
Dzięki za odpowiedzi :beer:

No więc ja polecam II gen, mam akurat Bingo-S, jestem bardzo zadowolony...spalanie praktycznie takie same jak sekwencja, koszt to mniej więcej 1800-2000 zł, plus wymiana kabli i ¶wiec (okolo 200 zł), sekwencja juz chyba od 2500 zł zależy jak trafisz i jakie podzespoly. Pozdrawiam :bigok:

krzys-68
17-10-2006, 21:23
za 2500 to sekwencja nie bedzie,pewnie blosa załoza :))

Raftaj
20-10-2006, 14:43
W kiepskie instalacje nie ma co inwestować, np lpgas i inne teletubisie
BRC założysz już za 1800 zł i na pewno się sprawdzi.
Od razu ¶wieczki, kable, oleje i filtry wymień.
Polecam założenie od razu filtra stożkowego lub zmiane dolotu powietrza aby nie był na wprost do kierunku jazdy.

maciek_mkI
20-10-2006, 22:22
Na chwile obecna jest tak mała roznica w cenie miedzy sekwencja a II generacji, ze mysle ze powinienes dolozyc i kupic sekwencje. Zawsze masz pewnosc ze zaden strzal Ci nie grozi. Oprocz tego, inna kultura jazdy, mniejsze zuzycie paliwa i wieksza tolerancja na kiepski gaz.

krzys-68
21-10-2006, 08:42
Na chwile obecna jest tak mała roznica w cenie miedzy sekwencja a II generacji, ze mysle ze powinienes dolozyc i kupic sekwencje. Zawsze masz pewnosc ze zaden strzal Ci nie grozi. Oprocz tego, inna kultura jazdy, mniejsze zuzycie paliwa i wieksza tolerancja na kiepski gaz.Tania sekwencja to kiepskie podzespoly,a zla jakosc to niestety zla jazda i niezadowolenie.niestety ale dobra instalacja IV generacji to wydatek okolo 3500pln :banan:

LaBobas
21-10-2006, 09:22
Ja mam zavoli II generacje i jestem zadowolony.W obeecnej chiwli kiedy nie wiadomo jak z cena gazu bedzie polecam IIgeneracje a nie sekwencje.CHyba,ze bedziesz pochlanial kilometry np. w tempie Ugniego :beer: CHyba smignal 20 tys w 4 miechy jak czytalem.Uwazam,ze II gen. to dobry i rozsadny wybor.Jak bedziesz chcial miec osiagi jak na Pb,albo lepsze to wystarczy zmienic ,odfajkowac prz ustawianiu kompa gazu tryb sportowy.Litr wiecej pali gazu,ale fruwa,a nie jezdzi.Zycze trafnego wyboru i znalezienia dobrego gazownika :metal :metal :metal :metal :metal :metal

krzys-68
21-10-2006, 09:53
Dokladnie,trzeba policzyc rentownosc instalcji na dzien dzisiejszy i kolejne przy prognozowanej cenie LPG 2,6pln/l :wall:
Zalozenie sekswencji nie zwalnia od dbalosci o uklad zaplonowy,wymiana swiec i przewodow WN ,filtrow itd w terminie jest podstaw± poprawnej eksploatacji niezaleznie od stopnia zaawansowania technologicznego instalki LPG :satan:

maciek_mkI
21-10-2006, 14:56
Wcale tania nie musi oznaczać ze slabej jakosci. Ja mam zalozonego STAG 200 za 2900 zl i nie mam zadnych problemow. Teraz w Krakowie mozna juz zamontowac taka instalacje za 2400zł.

krzysiekcombi
23-10-2006, 09:17
Dziękuje panowie za porady :)
Udaje się w poszukiwaniu dobrego warsztatu żeby założyc instalacje :bigok: