PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Infinity Reference - kupiłem i niezbyt zadowolony



benekb
18-10-2006, 14:20
Witam.

Kupiłem głośniczki Infinity Reference dokładnie takie jak w linku :

http://www.allegro.pl/item132236081_infinity_6812_cf_autoryzowany_dealer .html

założyłem je na przodek i na tył więc troch sie wykosztowalem ale nie w tym rzecz po zamontowaniu i odpaleniu radyjka bylem zaskoczony niestety nie milo myslalem ze zagraja lepiej dodam ze radyjko to Pioneer keh-p6900 + zmieniarka 4x45 mosffet. co zrobic aby te glosnczki zagraly lepiej jakis wzmak czy ciom dodam ze wysokie sa ok tylko ten bas jaki8s nijaki.

Posze o pomoc z gory dzieki

BS
18-10-2006, 14:25
tylko ten bas jaki8s nijaki.

te głośniczki nie będą miały zbyt potężnego basu bo to są średnio i niskotonowe w jednym- jeżeli dodasz dodatkowy sub na zwrotnicy będziesz cieszył sie ładnym brzmieniem ... moze być też tak, że głośniki mają zbyt wysoką moc znamionową do mocy radia i ono zwyczajnie na takiej skali jak Ty słuchasz nie potrafi ich dostatecznie wzbudzić ... czy przy b. głośnym słuchaniu też nie podoba Ci się brzmienie?

benekb
18-10-2006, 14:32
Wiec ciszej graja lepiej niz glosniej wydaje mi sie ze to wina radia ale pokombinuje z ustawieniami w radiu a i dodam ze to tez zalezy od plyty audio niektore piosenki graja elegancko bym powidzial a inne gorzej ale ogolnie myslalem ze bedzie lepszy bas chyba nie obejdzie sie bez wzmaka i suba w kufrze bo glosniki graja ladnie i czysto tylko brakuje im basu

Teo
18-10-2006, 15:24
moze być też tak, że głośniki mają zbyt wysoką moc znamionową do mocy radia i ono zwyczajnie na takiej skali jak Ty słuchasz nie potrafi ich dostatecznie wzbudzić

Teoria, jakoby moc znamionowa głośników mogłaby być za wysoka w stosunku do parametrów radia (ew. wzmacniacza) to przesąd światło ćmiący. Na pewno nie jest to przyczyną złego brzmienia.

BS
18-10-2006, 15:31
być może i tak jest - a być może nie - miałem kiedyś sporo mocniejsze głośniki podłączone pod domowego wzmaka -odzywały się dopiero przy mocniejszym pokręceniu gały - teraz mam głośniki o mniejszej mocy znamionowej i grają o wiele lepiej- odzywają się wszystkie tak jak potrzeba ... a jeżeli kolega pisze, że na jednym kawałku gra dobrze a na innym źle to już jest kwestia ucha i nie przyzwyczajenia do nowych głośników no i być może troche zawiedzenia się na opisie sprzedawcy...

Teo
18-10-2006, 17:00
być może i tak jest - a być może nie - miałem kiedyś sporo mocniejsze głośniki podłączone pod domowego wzmaka -odzywały się dopiero przy mocniejszym pokręceniu gały - teraz mam głośniki o mniejszej mocy znamionowej i grają o wiele lepiej- odzywają się wszystkie tak jak potrzeba

Gwoli wyjaśnienia - to, jak głośno zagrają głośniki przy danym ustawieniu gałki we wzmacniaczu, nie ma nic wspólnego z ich mocą. Parametrem istotnym jest tu efektywność głośników (ew. zespołów głosnikowych). Pierwsze z twoich głosników miały efektywność niższą niż drugie - ot, cała tajemnica.

Wracając do tematu: jeżeli w efekcie zamontowania nowych głosników nagle "zginął" gdzieś bas, proponowałbym pobawić się ustawieniami balansu/fadera. Jeśli w położeniach skrajnych basu zrobi się więcej, któryś z głosników musi być podłączony w przeciwfazie. Usunięcie błędu przywróci niskie tony.

alvarez007
18-10-2006, 17:08
A jak je podłączyłeś?, skąd wiedzałeś który plus, który minus? Bo może wystarczy podłączyć odwrotnie. Ja przy moim mondku miałem kabelek biały i siwy. Może w tym przyczyna?

gorilla666
18-10-2006, 17:29
a ja mam na przodzie te infinity http://www.allegro.pl/item135259753_infinity_reference_ref_6510cs_sklep_ zabrze.html

i gdyby nie barany co mi je kładli-spieprzyli robote-to bym był happy na maxa--wymiataja w połaczeniu ze wzmakiem 4x90 RMS i subem--full fire :banan:

niestety prawda jest taka ze nawet najlepszy głosnik w niektórym aucie nie gra a niestety Mondeo nie nalezy do ładnie grajacych aut-siatka na tapicerce zatrzymuje ok 20% dzwieku -to opinia fachowców-ale ja tez sie z tym zgadzam :( no i sama budowa drzwi tez jest nieciekawa-trza wygłuszac,kolejna sprawa jest radio,niektóre obcinaja cyki inne zabieraja bas-audio to temat niezwykle skomplikowany i zalezy od wielu,wielu rzeczy :jezyk1:

CASKP
18-10-2006, 18:22
Pierwsza sprawa to sprawdz polaryzację - tak jak wspomniał wczesniej kolega.

Pytanko - wytłumiłeś sobie drzwi ?

matzone
18-10-2006, 19:17
Biały kabelek to +
szary -
Jak to nie pomoże to szykuj kasę na wzmak i sub.
Mogłeś kupiś zestaw separowany ale zawsze ten można poprawić tylko potrzebne będą dodatkowe nakłady finansowe.

STraits
18-10-2006, 19:17
Ja powiem tak. Te głośniczki doskonale pasują na tył, na przód polecam coś systemowego. Czyli głośnik ze zwotnicami + tweetery.

benekb
19-10-2006, 13:00
Drzwi nie wytlumiłem ale musze jeszcze sprawdzic jedna rzec a mianowicie w tych glosniczkach tweetery sa tak jakby ustawione pod katem i moze to wina ze np w lewych drzwiach tweeter skierowany jest na mnie a w drugich na deske ?? Niestety dlatego tak zamontowane gdyz oryginalne kable dali strasznie krotkie a nie mialem kabla zeby poprzedlozac.

Jesli ktos ma schemat kabli do MKI prosze o wrzucenie dodam ze mam biale i brazowe kable z paskami na nich roznych kolorow.

Moze tam cos poknocilem :(

Wydobrzeje mi reka po wypadku to pokombinuje czyli pewnie na wiosne a narazie Mundek stoi :(

STraits
19-10-2006, 13:11
Biały przewód z paskiem to +. Brązowy to minus.