PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Wybór zestawy do pielęgnacji karoserii (srebrny metalik)



kamilesp
30-09-2014, 01:45
Witam.
Aby bez sensu nie wydawać pieniędzy na środki proszę o poradę. Mam Mondeo Mk3 srebrny metalik i chciałbym zadbać o lakier, który jest w całkiem niezłym stanie, aczkolwiek niektóre elementy były powtórnie malowane.
Chciałbym pozbyć się drobnych rysek na lakierze i nadać mu większą głębię. Zaopatrzyłem się już w glinkę (kiedyś już używałem więc wiem jak się to robi) ale potrzebuje jeszcze chyba jakiś dobry szampon do mycia, ręcznik do wycierana, IPA do odtłuszczenia i wosk...
Co do wosku to chciałbym spróbować Finish Kare. Testery są w dobrych cenach... ale proszę o pomoc w wyborze reszty.
Oczywiście proszę wziąć pod uwagę iż w tych sprawach jestem amatorem... więc chciałbym aby zaproponowany zestaw po 1 nie zwalił mnie z nóg finansowo a po 2 abym był stanie sam zastosować go na aucie :)
Z góry dziękuję za wszystkie rady.

chemikk
30-09-2014, 20:24
Witam kolegę!
Zapraszam Cię do działu Handel/Partnerzy Handlowi. Jest tam mój dział dotyczący Detailingu, kosmetyków i chemii samochodowej. Zapoznaj się z treścią posta i odezwij się do mnie na priv lub w komentarzu pod postem. Z pewnością będę mógł coś sensownego Ci zaoferować :)
Do usłyszenia!

dżizas
01-10-2014, 00:36
Jestem ok 1 mies. po zabiegu.

Zrobiłem tak:
Porządne mycie
Czyszczenie Turtlem do usuwania smoły, owadów i soków z drzew
Mycie
Glinkowanie
Mycie
Czyszcenie politurą (gąbka + wiertarka z płynną reg. obrotów)
Mycie
Czyszcenie pre-waxem (Dodo Juice Lime)
Woskowanie (Collinite 476)

Co prawda na całość poświęciłem dwa dni , ale efekt przerósł moje oczekiwania.

Szczególnie polecam wosk który jest bardzo trwały i wydajny i obok Poor Boys Red jest najbardziej plecanym na różnych forach o tej tematyce.
Na obecną chwilę nie wymaga nawet większych zabiegów, wystarczy przetrzeć na mokro potem szmatą do sucha i nadal świeci się jak po woskowaniu.

Pozdrawiam

kamilesp
01-10-2014, 13:58
Jakiej politury używałeś kolego ? i jakie gąbki ?

dżizas
05-10-2014, 10:38
Gąbka twarda drobnoziarnista, politura jakaś zwykła g3 chyba, ale używałem jej wcześniej i nie dała takiego efektu jak teraz. Ponadto podczas glinkowania, glinka była niemal na każdym elemencie żółto-rudawa podczas czyszczenia co świadczy, że trochę syfu na nim było. Myślę że właśnie glinkowanie wydobyło głębię koloru a dobry wosk go uwydatnił. Ten prewax cleaner Dodo, którego użyłem też nie jest bez znaczenia, bo usuwa pozostałości starych wosków, hologramy i inne zabudzenia co również poprawia głębię lakieru.

kamilesp
09-10-2014, 12:07
No i po spędzeniu wielu godzin na forum zakupiłem...
1.Szampon Shiny Garage Strawberry
2.Glinkę ValetPRO Yellow Poly Clay Bar
3.Poorboy's World Bug Squash
4.Mikrofibrę
5.DeepGloss Aplikator piankowy żółty miękki do wosku
6.Wosk Finish Kare 1000P HI-TEMP Paste Wax

Proszę mi powiedzieć czy następująca kolejność czynności będzie prawidłowa
Mijka ciśnieniowa->mycie na dwa wiadra->glinkowanie->mycie po glinkowaniu->wosk

Oraz w jaki sposób zabezpieczyć plastiki ? Po prostu je omijać aplikatorem czy jakoś okleić ?

bartekk
09-10-2014, 12:08
Mijka ciśnieniowa->mycie na dwa wiadra->glinkowanie->mycie po glinkowaniu->wosk

Jest ok, ale ja bym jeszcze czymś przejechał lakier przed woskiem.



Oraz w jaki sposób zabezpieczyć plastiki ? Po prostu je omijać aplikatorem czy jakoś okleić ?

Omijać, nie ma sensu oklejać przy ręcznej robocie.

kamilesp
09-10-2014, 12:16
Mijka ciśnieniowa->mycie na dwa wiadra->glinkowanie->mycie po glinkowaniu->wosk

Jest ok, ale ja bym jeszcze czymś przejechał lakier przed woskiem.

A może nafta ? Słyszałem, że ma bardzo dobre właściwości odtłuszczające i do tego bezpieczna dla lakieru.

chemikk
09-10-2014, 19:34
kamilesp odezwij się na priv bo mam dla Ciebie propozycję zestawu. Zostawiłem Ci wiadomość w moim kąciku :)

chemikk
13-10-2014, 10:44
Uwaga na taką kombinację jaką zaproponował kolega - dżizas! Przypalenie lakieru murowane w niewprawnych rękach. Wiertarka absolutnie się nie nadaje do tego typu zabiegów.
"Czyszcenie politurą (gąbka + wiertarka z płynną reg. obrotów)"

kamilesp
13-10-2014, 11:20
Już zakupiłem zestaw, pisałem kilka postów wyżej ;) teraz pozostaje mi się wziąć za lakier.

chemikk
13-10-2014, 23:30
Powodzenia w takim razie! Przed woskiem cleaner by się przydał.

kamilesp
15-10-2014, 13:46
Powodzenia w takim razie! Przed woskiem cleaner by się przydał.

A jaki byś polecał ? Bo mam właśnie wszystko oprócz cleanera.

chemikk
15-10-2014, 14:35
Dodo Juice Lime Prime Lite ewentualnie Meguiar's Deep Crystal Paint Cleaner.
Pisałeś, że chcesz usunąć lekkie zarysowania a w zestawie nic do tego zabiegu nie przygotowałeś, jedynie wszystko pod umycie + zabezpieczenie. W tym wypadku możesz dać Dodo Juice Lime Prime Pre - Wax Cleanser, który jest lekko ścierny. W minimalnym stopniu pomoże usunąć minimalne zarysowania i hologramy.

kodex
16-10-2014, 15:07
Dodo Juice Lime Prime bardzo fajny będzie.

---------- Post added at 14:07 ---------- Previous post was at 14:07 ----------

Ten lekko ścierny oczywiście

Lewar
16-10-2014, 15:59
Wiertarka absolutnie się nie nadaje do tego typu zabiegów.
Podstawa to zdrowy rozsadek. Bez przesady. Nie raz tak robilem.

chemikk
17-10-2014, 00:44
Zdrowy rozsądek to jedno a zdolności manualne to drugie. Nie każdy je posiada i polecanie takich praktyk nie wszystkim może wyjść na dobre. Pomijam fakt hologramów, które pewnie zostawia wiertarka.
Tak czy inaczej podziwiam (absolutnie nie krytykuję) że Tobie się to udaje i życzę powodzenia! (szczerze) :)
Każda forma dbania o lakier wychodząca krok dalej niż tylko spłukanie na "bez dotyku" jest OK!
Ja osobiście wolę i polecam przystosowane do tego maszyny polerskie lub znacznie męczące, mniej dokładne ale bezpieczne ręczne polerowanie np. aplikatorem Tri Color.

manio49
17-10-2014, 18:14
Lime prime jest oleisty, przez co niekoniecznie jest najlepszym pomysłem pod FK 1000p

DuraGloss wypuścił fajny cleaner squeaky clean - rewelacyjnie czyści chemicznie. Ale nie ma cząsteczek ściernych... Poorboys pro polish też fajnie czyści.
Generalnie żeby FK trzymał długo, to musi mieć pod sobą powierzchnię jałową, co za tym idzie każdy cleaner warto wymyć zmywaczem albo czystą IPA.

dżizas
17-10-2014, 22:35
Uwaga na taką kombinację jaką zaproponował kolega - dżizas! Przypalenie lakieru murowane w niewprawnych rękach. Wiertarka absolutnie się nie nadaje do tego typu zabiegów.
"Czyszcenie politurą (gąbka + wiertarka z płynną reg. obrotów)"

Moim zdanem się nadaje, gdyż w w min. ustawieniu wykonuje ok. 20-30 r/min. Więc nie ma mowy o jakimkolwiek przypaleniu. Ponadto zawsze delikatnie zraszam spryskiwaczem aby politura nie była zbyt sucha.
Robiłem to wielokrotnie na kilku autach i na żadnym nie było najmniejszych problemów po takim zabiegu, ale zgodzę się z Tobą, że wiertarka w nieumiejętnych rękach może narobić biedy.

A odnośnie hologramów, które ewentualnie mogły powstać po wiertarce ( w co wątpię) to przed woskowaniem został użyty Dodo Juice, który je usuwa.

Ale oczywiście masz prawo do własnego zdania.