PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Piasta koła tylnego- problemy z wymianą



Mondeo18td
01-10-2014, 22:22
Witam,
Mam problem z odkręceniem piasty tylnego koła od wahacza w moim Mondku. Śruby (torx) są w fatalnym stanie. Są skorodowane i klucz od razu objeżdża. Czy ktoś może podpowiedzieć w jaki sposób to cholerstwo odkręcić?? Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

lukasz2525
01-10-2014, 23:19
Mógłbyś pokazać na zdjęciu jak to wygląda ? Coś byśmy zaradzili .

GrekuPL
01-10-2014, 23:24
Śruby (torx) są w fatalnym stanie. Są skorodowane i klucz od razu objeżdża.no niestety, ja to robiłem tak:
nabiłem torx-a T55 bodajże, odkręciłem ile się dało, później wziąłem gumówkę, ściąłem łby śrub, piasta zleciała i zostały kikuty śrub, na nie nakręciłem nakrętkę, dwa spawy i płaskim odkręcałem, kilka razy zerwało mi spawy ale odkręciłem :hmm: można nabijać specjalne nasadki na obrobione śruby, można rozwiercać, można grzać palnikiem i odkręcać... różne metody są...

lukasz2525
01-10-2014, 23:34
Ja bym jednak dalej chciał zobaczyć :D . Na początek stuknij ją młotkiem kilka razy i psiknij jakimś wd albo inny odrdzewiaczem . Powinno zmniejszyć opór i ułatwić wykręcenie , a na pewno nie zaszkodzi . Jako że nie mam spawarki ani innych specjalnych nasadek , to ja osobiście nie decydowałbym się na zniszczenie takiej śruby . Domyślam się że jest na tyle wyrobiona , że nie pasuje żaden inny bit ani śrubokręt ( na przykład płaski w poprzek ) i już sprawdziłeś tę opcję . Zaproponowałbym taką metodę :

https://www.youtube.com/watch?v=JWurP5q4iQ4&feature=youtu.be&t=8m4s

Mondeo18td
01-10-2014, 23:41
dokładnie, nie pasuje żaden inny bit imbus śrubokręt... katastrofa. Na dodatek jestem w Niemczech na "wygnaniu" i mam nieco ograniczoną narzędziownię. A co myślicie o metodzie przecinak i młotek??

lukasz2525
01-10-2014, 23:48
Musisz mieć coś z cieniutką końcówką , żeby precyzyjnie przyłożyć i powinno ci się udać .

Mondeo18td
01-10-2014, 23:58
OK. Dzięki za pomoc. Jutro spróbuję. Gdyby były jeszcze jakieś podpowiedzi to nie pogardzę ;-) bo wizyta u mechanika tutaj wydrenuje mi prawdopodobnie portfel

Mortal_Kombat
02-10-2014, 18:23
Jeszcze można spróbować szczypcami mors, trochę ściąć kątówką boki śrub z dwóch stron aby miały lepsze trzymanie i się nie okręcały na śrubie.