PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Mondeo MK4 LPG



tomas81
02-10-2014, 23:25
Witam.
Zakupiłem właśnie Mondeo MKIV 2.0 benzyna. Chciałbym założyc instalację LPG ale jeszcze trochę się wacham, gdyż czytałem różne opinie o instalacji w tym silniku. Moje Mondeo ma przejechane 198tyś.km. stąd pytanie czy warto z takim przebiegiem zakładać instalację? Cały samochód jak i silnik jest zadbany więc chyba nie powinno być przeciwskazań. Czytałem, że jest problem w tym silniku z zaworami przez lpg i że są regulowane przez szklanki. Czy jest to kosztowna naprawa w razie awarii? Sprawdzać zawory lub coś innego przed założeniem instalacji? Jak instalacja jest zakładana u porządnego mechanika to podobno nie ma większych problemów. Dużo dobrych opini czytałem o Davanti w Katowicach więc chyba się tam zgłoszę jak się zdecyduję. Będę wdzięczny za wszelkie rady:)

Jakub
03-10-2014, 16:22
Poczytaj ten dział dokładnie.
Sporo MKIV lata na LPG, w tym mój :D

caqerr
03-10-2014, 19:29
Dużo dobrych opini czytałem o Davanti w Katowicach więc chyba się tam zgłoszę jak się zdecyduję.

Dokładnie tam bym Ci polecił.
Albo u Damiana z Bolęcina :)
Ja mam u siebie lpg założone u Davantiego leci 3rok i jest git :bigok:

tomas81
05-10-2014, 12:33
Dzięki za info. Już umówiłem się na założenie instalacji. Jedyne co mnie martwi to regulacja zaworów. Możecie polecić jakiś warsztat w Katowicach lub okolicach który jest ogarnięty w tym temacie?