PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Pasek klinowy ślizga się po kole sprężarki klimy



Marcin.u
03-10-2014, 19:45
Cześć wam.
Dzisiaj przypaliło mi pasek klinowy. Następnie straciłem ładowanie. Oczywiście od razu wyłączyłem światła, audio i klimę. Dojechałem do domu, obejrzałem okolice paska i wyraźnie widać że trochę pochlapało tam stopioną gumą. Odpaliłem silnik drugi raz i tym razem ładowanie powróciło, a pasek wyglądał na cały. Po pewnym czasie wpadłem na pomysł by sprawdzić klimę i faktycznie po jej włączeniu koło sprężarki zwalnia mniej więcej dwukrotnie. Pasek się ślizga i dalej wiadomo. Mam pytanie. Czy może być tak że pasek jest na tyle luźny że przy dodatkowym zwyczajnym obciążeniu klimy zaczyna się ślizgać po kole? Czy może to jest coś jednak nie tak wewnątrz sprężarki? Łożyska czy coś.

Swoją drogą przerąbane jest to otwieranie maski kluczykiem :/ trzeba gasić silnik żeby otworzyć i znowu zapalać.

czerwiś
03-10-2014, 23:14
Wszystko wskazuje na koło prasowe wału korbowego
Tak zwana mała dwumasa
Typowe dla naszych wspaniałych aut :) da radę wymienić samemu
Trochę sprytu i 30minut na spokojnie :)

Marcin.u
04-10-2014, 08:47
A wiesz, że na to też zwróciłem uwagę. Koło pasowe wału jakby lekko faluje.
Powiedzcie mi jeszcze takie coś. Pasek klinowy też trzeba wymienić skoro się przypalił?

czerwiś
04-10-2014, 10:21
Pasek jest pewnie dobry
Guma wypłyneła właśnie z tego koła pasowego
Ale to zobaczysz jak zdementujesz koło :)

Netoper
04-10-2014, 10:36
Czy może być tak że pasek jest na tyle luźny że przy dodatkowym zwyczajnym obciążeniu klimy zaczyna się ślizgać po kole?
Może tak być, i albo pasek Ci się rozciągnął czy napinacz klęknął przez co przypaliło pasek i przez obślizgi temperatura się zrobiła i poleciało też koło pasowe, albo zaczęło się od koła pasowego.

Marcin.u
04-10-2014, 21:27
Dzisiaj zajrzałem ponownie. Masz rację. Guma jest ewidentnie z koła pasowego wału. Nakręciłem filmik pracującego koła.
https://www.youtube.com/watch?v=ldEVXCe_nlw&feature=youtu.be
Widać że przy włączonej klimie i wyższych obrotach zewnętrzna część koła staje prawie w miejscu.
Jasne jest, że trzeba wymienić to koło. Ale zastanawiam się nad paskiem i resztą. Marnie byłoby po krótkim czasie spalić nowe koło przez niedopatrzenie.
Co do samego koła. W sklepach internetowych widzę jak na razie co najmniej 7 zamienników różnych firm w cenach od 300 do prawie 600 zł. Są jakieś znaczące różnice w wykonaniu, trwałości? Możecie którąś z firm polecić?

Netoper
04-10-2014, 21:33
zastanawiam się nad paskiem
Jeśli pasek się obślizgiwał to dostał po tyłku, kwestia czy lekko i będzie zdatny do dalszej pracy, czy mocniej i trza go wymieniać. Tego się nie da ocenić na odległość.


Możecie którąś z firm polecić?
Wrzuć nazwy tych firm, to wtedy będą jakieś wypowiedzi polecające daną firmę, albo odradzające.

Marcin.u
04-10-2014, 21:56
No to tak:
Metalcaucho
DAYCO
NTN SNR
Impergom
Febi
Swag
Hans Pries
Corteco
Akusan
Autlog

czerwiś
04-10-2014, 22:33
DAYCO to chyba idzie na pierwszy montaż więc jest napewno dobre
Ja osobiście jeżdżę na impergum i cenowo jest dość atrakcyjnie ale co do jakości to nie wiem bo dopiero pół roku :) i daje radę :)

Netoper
04-10-2014, 22:43
DAYCO

Febi
Te firmy sprawdzają się również w innych częściach zamiennych.

Akusan
Ta firma mi się kojarzy z uszczelkami, zestawami regeneracyjnymi do zacisków hamulcowych.

Hans Pries
To nie jest producent a konfekcjoner, raz np bierze graty przykładowo z Febi, Monroe itp, a w większości przypadków bierze tam gdzie najtaniej.
Resztę firm które wymieniłeś osobiście nie kojarzę, nie oznacza to że są na 100% słabe, być może nie zwracałem na nie uwagi.