PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Puknięcie po puszczeniu sprzęgła!



bartu1991
08-10-2014, 12:48
Witam.
Otóż od jakiegoś czasu mam dziwny problem. Rano po uruchomieniu samochodu na zimnym silniku po puszczeniu sprzęgła bez wbitnego biegu samochód rwie do przodu. Przy tym puszczaniu sprzęgła jednocześnie daje się usłyszeć pukniecie. W trakcie jazdy przy gwałtownym dodawaniu i odejmowaniu gazu na 4 i 5 biegu słychać pukanie tak jakby ze skrzyni. Na wstecznym to pukanie jest dokładnie słyszalne na cofaniu na samym sprzegle- wciskanie i puszczanie. Co to może być? Dodam tylko że jakieś 4 miechy temu wymieniana dwumasa z kompletnym sprzeglem firmy LUK i nie było tych objawów. Koledzy z forum fordclubpolska podpowiedzieli że może to być wina oleju w skrzyni. Wymieniłem olej zgodny ze specyfikacją - oryginalny fordowski. Niestety wymiana oleju nic nie pomogła. Słyszałem że takie objawy może powodować uszkodzony przegub wewnętrzny na prawej półosi (krótszej). Czy ktoś może się wypowiedzieć?

Jareczek1980
09-10-2014, 09:47
wymieniana dwumasa z kompletnym sprzeglem firmy LUK
a wysprzęglik?

bartu1991
09-10-2014, 10:16
Wysprzęglik również był wymieniany przy remoncie dwumasy i sprzęgła.

Ry2y
18-10-2014, 15:47
U mnie jak padł przegub to nie tyle co go słyszałem co czułem. Telepało samochodem przy spiętym napędzie. Jak wciskałem sprzęgło telepanie ustawało. Może weź auto na podnośnik lub lewarek i spróbuj potargać prawym kołem w lewo i prawo. Chwyć półoś i też sprawdź czy nie ma luzów.

bartu1991
20-10-2014, 10:50
Sprawa rozwiązana. Okazało się że dolna poduszka skrzyni biegów jest do wymiany. Rok temu wymieniłem ową poduszkę na zamiennik który jak widać padł. Teraz zakupiłem używany oryginał w bardzo dobrym stanie i od razu widać różnicę :D A autkiem telepie i będę musiał sprawdzić przeguby :D Dzięki za wskazówki Ry2y :d