PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] 2.5 v6 cieżko odpala i dymi na biało tylko na zimnym silniku.



Pavv3l
08-10-2014, 14:41
Witam forumowiczów!

Od pewnego czasu jestem (nie)/szczęśliwym posiadaczem mondeo z 2005r i borykam się od samego początku z problemem ciężkiego odpalania na zimnym silniku, posiadam instalacje LPG Landi Renzo IG1. Po przeczytaniu kilkunastu postów na forum postanowiłem zregenerować reduktor gdyż mogl zalewac silnik gazem i próbować gasić tylko na benzynie. Bezskutecznie wraz problem występuje trzeba 2 razy po kilka sekund trzymać na rozruszniku aby odpalił. Od paru dni po odpaleniu silnik szarpie i dymi na biało lecz po osiągnięciu 90 stopni przestaje dymić. W oleju nie występuje płyn chłodzący w zbiorniczku "możę trochę" ubywa lecz nie jest to bardzo zauważalne. Czy jest to obiaw uszkodzonej uszczelki pod głowicą? Proszę o pomoc...

Netoper
08-10-2014, 15:04
Czy jest to obiaw uszkodzonej uszczelki pod głowicą?
Może to być objawem padniętej uszczelki.
W Twoim przypadku proponowałbym pomiar kompresji i sprawdzenie zawartości spalin w płynie chłodzący.

Pavv3l
29-10-2014, 10:43
Witam po dłuższej przerwie spowodowanej krętactwem pierwszego mechanika który przez 2 tyg zdołał tylko otworzyć maskę.

Drugi mechanik sprawdził mi zawartość spalin w płynie chłodzącym, płyn o kolorze niebieskim momentalnie zabarwił się na żółto czyli padnięta uszczelka pod głowicą. Cena jaką powiedział to 1000zł za robociznę i ok 1000 / 1500 zl + za części :blue:
Tak się zaczyna moja przygoda z Mondeo ........

leshek
29-10-2014, 10:48
No niestety tak bywa, niestety nie jesteś jedyny, który ma problemy z uszczelkami, ale jak zrobisz to dobrze, to spokojnie 100 000 powinny wytrzymać... Powodzenia

blind
28-10-2016, 08:26
Czy jest to obiaw uszkodzonej uszczelki pod głowicą?
Może to być objawem padniętej uszczelki.
W Twoim przypadku proponowałbym pomiar kompresji i sprawdzenie zawartości spalin w płynie chłodzący.

Chyba i mnie dopadło. Gdzie w Warszawie mogę to sprawdzić? Ma ktoś zaufany warsztat?

Netoper
28-10-2016, 08:54
Z uszczelką to uderz do Paolo, w Ursusie ma warsztat, w podpisie ma fona podanego.

GUTOW
04-11-2016, 21:58
Przerabialem to u siebie roboty sporo.Ale dałem rady😊i zrobiłem to w owiele mniejszych kosztach😀bo sam decydowałem co idzie do wymiany😀w razie pytań pisz na priv.